Vianoce sa neúprosne blížia a čochvíľa budeme so širokým úsmevom, veľkým očakávaním a s radosťou rozbaľovať darčeky. Pre mnohých z nás je ešte väčším potešením nie darčeky otvárať, ale darčeky dávať. Máte už nakúpené darčeky pre svojich najbližších. Ešte nie? A neviete ani čo darovať pod vianočný stromček? Niekedy je naozaj ťažké odhadnúť, čo kúpiť veľmi blízkej osobe z lásky, keď všetko potrebné má. Čo takto jej dať čas, zážitok, spoločne prežité chvíle? Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi na vianočné darčeky, ktoré potešia každého cestovateľa!

Letenky

V súčasnosti sa lieta takmer všade a takmer stále. Čo tak kúpiť pod stromček letenky do USA? Prečo práve do USA? Kedysi boli letenky do Spojených štátov amerických veľmi drahé a bolo ťažké sa tam dostať. Dnes pri troche trpezlivosti a šťastia nájdete letenky za skvelé ceny, ako sa hovorí takmer „za babku“. A okrem akciových cien leteniek už nepotrebuje víza. Stačí ak si zabezpečíte cestovné povolenie ESTA viza vyplnením online formulára. Oproti vízam je to nielen rýchlejšie, ale aj jednoduchšie a lacnejšie.

Cestovné poistenie

Pre skutočného cestovateľa je cestovné poistenie výborným darčekom a určite sa oplatí investovať do celoročného cestovného poistenia, ktoré bude zahŕňať aj storno poistenie. Aj cestovanie je rizikom a bežný smrteľník nedokáže predpokladať čo sa mu môže prihodiť. Preto je lepšie sa poistiť a nestane sa nič ako nebyť poistení a stane sa nečakaná udalosť. Storno poistenie odporúčame hlavne preto, lebo úraz sa môže stať ešte doma a očakávaný výlet bude nutné zrušiť. V tom prípade storno postenie pokryje náklady na zrušený výlet. A prečo práve celoročné? Pretože sa oplatí. Ak počas roka  vycestujete na dovolenku a napr. jeden kratší výlet vychádza to finančne menej výhodnejšie než ich kupovať osamote.

Cestovná autorizácia a pas

Ak ste zvolili darček letenky do USA, nezabúdajte, že na vycestovanie je potrebný biometrický pascestovné povolenie ESTA, ktoré sme spomínali vyššie. Toto síce bez obdarovanej osoby sami nezabezpečíte, ale môžete vyrobiť pekný darčekový poukaz a dáte ho pod stromček. Keď si ho dotyčná osoba nájde, tak tieto doklady zabezpečíte spolu a Vy uhradíte náklady s tým spojené. Naozaj to nie je veľa a darček je určite užitočný.

Cestovateľský balíček

Skutočný cestovateľ, ktorý stále niekde cestuje sa vždy musí dôkladne a čo najúspornejšie zbaliť. V kamenných alebo v online obchodoch nájdete kopec skvelých cestovateľských vychytávok, existuje cestovateľská kefka, ktorá je skladacia, rýchlo schnúci uterák z mikrovlákna, ktorý nielen rýchlo vyschne, skvelo saje, ale je aj ultra tenký, v drogériách nájdete kozmetiku v mini baleniach,  ktoré keďže nemajú viac ako 100 ml je možné prepravovať aj v príručnej batožine. Skvelým pomocníkom na dlhých cestách v dopravných prostriedkoch je nafukovací alebo skladací vankúšik.

Balenie

Skúste svoj darček spraviť ešte originálnejším – vymyslite nejaké nezvyčajné balenie napr. s obrázkami poštových pečiatok alebo s obrázkami rôznych krajín. Ak kúpite letenky alebo nebodaj celý výlet, urobte itinerár. Či sa rozhodnete pre cestovanie do USA alebo cestovanie po Európe či Ázii, bude to krásny darček. Lebo nedarujete len výlet, len letenky, či poistenie, darujete možnosť isť za slobodou zažiť krásne chvíle s blízkou osobou!

Veselé Vianoce prajeme všetkým cestovateľom!

Vaša EstaVisa.sk