Leto sa blíži neúprosným tempom, vysoké teploty na našich teplomeroch zaznamenávajú opäť rekordné teploty a nám nezostáva nič iné len sa schladiť aspoň v studenej vode. Tajne plánujeme výlety k moru či až za veľkú mláku do USA a Mexika. Pandemické opatrenia sa uvoľňujú, a preto sú naše sny čoraz viac realistickejšie. Je toto aj vaša túžba? Ak áno, určite si prečítajte náš nasledovný článok.

Turistická daň v Quintana Roo, Mexiko (Playa del Carmen, Cancun, Cozumel, Tulum)

Totižto od 1. apríla 2021 sa zaviedla pre turistov v Mexiku, konkrétne v štáte Quintana Roo turistická daň. Je vydaná mexickými štátnymi orgánmi a platí po celý pobyt v tomto vychýrenom mexickom štáte. A teda, ak plánujete svoju dovolenku v Quintana Roo, odporúčame vám si ju zaplatiť vopred, tak aby ste nemali zbytočné opletačky už počas dovolenkového času. Oficiálne sa táto daň volá VISITAX. Platia ju všetci návštevníci tohto štátu, či už za účelom dovolenky, biznisu, edukácie či tranzitu z jednej krajiny do druhej. Jediní oslobodení členovia od dane sú deti mladšie ako 4 roky. Online zaplatenie je veľmi jednoduché a rýchle. Cena dane je 38 USD na osobu na dobu maximálne 180 dní. 

Letné dovolenky v Mexiku

Ak ste ešte neboli v Mexiku, určite si ho pridajte na zoznam. Nádherné pláže v štáte Quintana Roo (najznámejšia Playa del Carmen) alebo priľahlé ostrovy Cancun, Cozumel a Tulum dovolenkárov lákajú rok čo rok. Známe letoviská sú plné ruchu a zábavy. Dovolenka v Mexiku vás nadchne či už ste milovníci histórie, prírodných rezervácii, delfínov či klubov. Na poloostrove Yucatán nájdete slávny komplex mayských pyramíd Chichén Itzá. Prekrásnu Maysku pevnosť nájdete i na brehu mora ostrava Tulum. Výlet si môžete urobiť i na ostrovy Cozumel a Isla Mujeres, kde vás ohúria nádherné koraly pri šnorchlovaní či potápaní sa. Je ich v podmorskom svete čoraz menej, a aj preto sú viac čoraz vzácnejšie. V prírodných rezerváciách Xel-Há a Xcaret si vy a vaše deti určite nenecháte ujsť príležitosť zaplávať i s delfínmi. Milovníci nočného života a hýrenia si taktiež prídu na svoje. Rušná promenáda v letovisku Playa del Carmen vás zláka do viacerých luxusných reštaurácii, barov, podnikov či klubov.

Sombrero, tequilla, mezkal či mayské kalendáre

Už sa i vy vidíte so sobrerom na hlave, tequillou či mezkalom v ruke prehliadac si mayský kalendár, užívajúc si ten nočný ruch plný života a radosti? Tak nezabudnite si vopred zaplatiť novú daň, tak aby ste si užili dovolenku čo najviac bez akýchkoľvek iných opletačiek! Štastnú cestu vám prajeme.