O nás v číslach
  • • Viac ako 99.5% ESTA povolení sa udelí do dvoch hodín po prijatí žiadosti.
  • • Približne 1.000.000 žiadostí (kontaktov) za mesiac.
  • • 24/7 podpora v niekoľkých jazykoch.
  • • Spracovavame žiadosti z 36 štátov zúčastnujúcich sa na bezvízovom programe?
Bezpečný platobný systém

Kreditné karty: údaje z kreditných kariet sú zasielané priamo na bankový server, komunikácia medzi prehliadačom a serverom je bezplatná a podporovaná 128 bitovým SSL3 šifrovaním (v súčasnosti najvyšší bezpečnostný štandard s certifikáciou server-siden).BEZPEČNOSŤ

Esta Visa pracuje v súlade s medzinárodnými predpismi pre platobný priemysel (Standard Payment Card Industry - Data Security Standard (PCI-DSS)), ktoré vyvinuli najväčšie spoločnosti vydávajúce kreditné karty s cieľom chrániť osobné údaje svojich klientov.

Zoznámte sa s registráciou ESTA

 

Zoznámte sa s registráciou ESTA

Každá cestujúca osoba, ktorá chce vstúpiť na územie Spojených štátov amerických, si musí zabezpečiť registráciu E.S.T.A. Ide o elektronické povolenie vydané Imigračným americkým oddelením. Skratka E.S.T.A znamená: “Electronic System for Travel Authorization (Elektronický systém cestovného povolenia)” a je platný od roku 2008.

Oddelenie vnútornej bezpečnosti, u nás známe pod pojmom “Ministerstvo vnútra”, riadi program bezvízového styku “Visa Waiver Program”, v skratke známy ako “VWP”. Na základe tohto bezvízového programu, občania krajín, ktoré sú zapojené do už spomínaného programu, v prípade vycestovania, môžu požiadať o povolenie vstupu do USA ešte pred vycestovaním, a nepotrebujú k tomu formulár I-94W (formulár zelenej farby). V tomto prípade povinnosťou cestujúcej osoby, je požiadať o online autorizáciu ESTA, povolenie vydané programom bezvízového styku “VWP”.

ESTA je automatizovaný systém, ktorý určí, či je cestujúca osoba vhodná na vstup na územie Spojených štátov amerických. Táto registrácia je ďalej odoslaná do systému APIS (Computer System Advanced Vector). APIS systém využívajú letecké spoločnosti a vďaka tomuto systému, zamestnanci aeroliniek vedia, ktoré osoby majú povolenie vstúpiť na palubu lietadla. ESTA povoľuje pobyt na území USA po dobu nie viac ako 90 dní . ESTA je platná dva roky, v prípade ak je platnosť pasu kratšia ako dva roky, ESTA platí len do expirácie pasu. Aby bol vstup do USA povolený, dokument ESTA musí byť označení pojmom “Authorization Approved”, čo znamená “autorizácia schválená”.

Registráciu ESTA získate omnoho rýchlejšie ako víza. Osobnú návštevu americkej ambasády, ako to je v prípade víz, nahrádza jednoduchý online systém, ktorý zvládnete rýchlo a jednoducho za pár minút z pohodlia domova.

Nenašli ste odpoveď?
Skúste pozrieť iné otázky alebo nás kontaktujte.