Zažite jedinečnú návštevu kremíkového údolia
Kremíkové údolie? Áno, aj tak sa hovorí oblasti Silicon Valley v najjužnejšej časti San Francisco Bay v severnej Kalifornii. A prečo ten bizarný názov? Pretože práve tu sa v sedemdesiatych rokoch 20. storočia začali usídľovať spoločnosti zaoberajúce sa výrobou kremíkových mikročipov a počítačov. Ak teda so svojím povolením ESTA zamierite do Kalifornie, určite si nenechajte toto nesporne zaujímavé miesto ujsť.
Výskumné laboratórium IBM v New Almaden, San José
Kto by nepoznal túto svetoznámu skratku. Každý doma má určite aspoň nejaký produkt tohto gigantu, aj keď práve nemusí niesť presne tento názov. Laboratórium bolo založené v roku 1986 na účely výskumu v oblasti počítačov a výpočtovej technológie, služieb, úložných systémov, rôznych materiálov atď. A navyše tu vynašli i harddisk.
Garáž HP
Dalo by sa povedať, že práve tu sa Silicon Valley zrodilo, ale nielen to. Dom s garážou na Addison Avenue si prenajali nejakí páni Bill Hewlett a Dave Packard a v roku 1938 tu zostrojili zvukový zosilňovač, model HP200. Dnes je firma známa predovšetkým výrobou tlačiarní. Do garáže bohužiaľ na exkurziu ísť nemôžete, ale môžete si vychutnať čaro tejto garáže z ulice.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/65/HP_garage_front.JPG/1200px-HP_garage_front.JPG
Riaditeľstvo spoločnosti Apple
Logo s nahryznutým jablkom je dnes akousi známkou prestíže a niekedy dokonca aj osobný image. Určite sa nájde veľa ľudí, ktorí budú riaditeľstvo firmy Apple brať ako svoju Mekku, alebo prinajmenšom fanúšikovský Apple obchod, ktorý sa v areáli nachádza. Je to totiž jediný obchod, kde si môžete kúpiť originálne tričká, šiltovky a iné predmety s logom Apple. A s trochou šťastia môžete nahliadnuť aj na hyperstenu “3000 najobľúbenejších aplikácií pre iPhone”, kde sa zobrazuje, ktoré aplikácie sú práve sťahované.
http://cdn.cultofmac.com/wp-content/uploads/2010/06/wall.jpg
Múzeum Intel
Toto múzeum firma pôvodne otvorila pre svojich zamestnancov s rodinami a pre svojich zákazníkov. Verejnosti bolo múzeum otvorené až v roku 1992. Cez 900 metrov štvorcových plných exponátov, na ktoré si môžete siahnuť, predstavuje históriu firmy, jej výrobky aj výrobné procesy. Cez to napriek všetkému sem chodí stále málo ľudí, čiže nikdy nebudete čakať v rade. Vstupné aj parkovné sú zadarmo!
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/86/Intel_Museum_13.JPG/1280px-Intel_Museum_13.JPG
Výskumné stredisko NASA Ames
Bohužiaľ nie je možné dohodnúť si exkurziu po samotnom výskumnom stredisku, ale môžete navštíviť “Centrum skúmania” s mnohými výstavami týkajúcich sa metód výskumu vesmíru zo zeme, alebo môžete navštíviť Múzeum letisko Moffet, ktoré predtým patrilo k aeronautická laboratóriu, z ktorej neskôr vzniklo práve výskumné centrum NASA. Dozviete sa veľa nielen o výskume a v oblasti objavovania vesmíru, ale aj aeronautiky.
http://users.humboldt.edu/bbishop/272261main_ACD99-0136-23.jpg
Ste nadšenci výpočtovej techniky a fanúšikovia firiem IBM alebo Apple, alebo snáď potajomky snívate o cestách do vesmíru? Alebo proste len budete na svojich cestách po USA s povolením ESTA v blízkosti kremíkového údolia? Neváhajte a navštívte jedno z uvedených miest a určite nebudete takého výletu ľutovať!