Kto by nemal rád zábavu, smiech, horské dráhy a rôzne atrakcie? USA sú zábavné parky priam magnetom pre ľudí, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo, adrenalín a kolotoče. Nájdete tu množstvo zábavných parkov, ktoré Vás budú fascinovať už len pri vstupnej bráne. Poďte sa s nami pozrieť na tie najobľúbenejšie a najznámejšie zábavné parky, ktoré môžete navštíviť v USA:

Busch Gardens Parks

USA sa môže pochváliť hneď niekoľkými zábavnými parkami pod značkou Bush Garden. Jeden sa nachádza na Floride a druhý v štáte Virginia. V Parku na Floride nájdete unikátnu atrakciu, Falcon’s Fury. Táto atrakcia predstavuje 102 metrov vysokú vežu, na ktorej budete padať voľným pádom s rýchlosťou 97 km/h. Istý moment budete padať priamo hlavou k zemi. Tak čo odvážite sa?

Universal Studios Park

Cestovanie do USA sa nesmie zaobísť bez zastávky v Universal Studios. Je to raj pre filmových fajnšmekrov. Máte pocit ako by ste sa dostali na filmový „pľac“ a práve sa začína natáčanie. Prechádzate rôznymi tematickými časťami, takže od Čeľustí sa dostanete až k Shrekovi. Témy atrakcií sú rôzne, menia sa podľa aktuálnych obľúbených filmov. Garantujeme Vám, že tu budete mať o filmovú zábavu postarané.

Walt Disney World Park

Zábavné parky Walta Disneyho sú známe na celom svete a nechýbajú ani v USA. V Disney Worlde Vám ako prvé padne do očí Popoluškin zámok, ktorý je akýmsi jeho symbolom. Zo všadiaľ budú na Vás mávať postavičky od tvorcov rozprávok z dielne Walta Disneyho. Park sa nachádza približne 35 km od mesta Orlando a patrí medzi najnavštevovanejšie parky. Na svoje si tu prídu malí drobci ako aj veľké deti. Jeho súčasťou nie sú len rozprávkové atrakcie, ale aj vodné parky, golfové ihriská či hotely.

Cedar Point

17 dych berúcich horských dráh nájdete v štáte Ohio v parku Cedar Point. Park je druhý najstarší park, ktorý stále každoročne láka davy turistov. Niet sa čomu čudovať, nachádzajú sa tu naozaj obrovské horské dráhy, ktoré navštívia len tí najodvážnejší. Pas, cestovné povolenie esta usa a všetky doklady si poriadne zastrčte do vaku, aby Vám náhodou nevypadli.

King’s Island

Veľmi obľúbený park v štáte Ohio má hneď niekoľko prvenstiev. Nachádza sa tu dráha Banshee, ktorá je najdlhšia zavesená horská dráha na svete, a potom je tu druhá The Beast, ktorá je najdlhšou drevenou horskou dráhou na svete, ma viac ako 30 rokov a jazda trvá viac ako štyri minúty.

Six Flags: Magic Mountain

Kalifornia, konkrétne mesto Valencia je domovom pre park Six Flags: Magic Mountain, ktorý je známy zo seriálu Krok za krokom (Step by step). Aj tu sú k dispozícii všakovaké dráhy, ktoré vyskúšajú Vašu odvahu a zažijete poriadny adrenalín.

Vydajte sa na divokú jazdu po USA, vykričte sa do sýtosti, užite si mieste atrakcie, staňte sa súčasťou hollywoodskych filmov. Stačí ak si len zabezpečíte ESTA Viza a aj Vy môžete sedieť vo vozíku rútiac sa strmhlavo k zemi.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.