Cestovanie do USA sa nezaobíde bez hľadania ubytovania. Predsa letíte za oceán a výlet na jeden deň bez prespatia sa vám nielen neoplatí, ale v podstate nie je ani možný. Samotný let napríklad z Londýna do NYC trvá približne osem hodín, keď k tomu prirátate let z najbližšie dostupného letiska akým je napríklad letisko Schwevat pri Viedni a samotný transfer na letisko, vaša cesta sa len predĺži. Avšak bývania v USA sa naozaj nemusíte báť, máte k dispozícii širokú škálu ubytovacích kapacít na rôznych úrovniach. My vám v tomto článku predstavíme nielen dostupné možnosti, ale aj webové stránky, kde si môžete ubytovanie zabezpečiť.

Kedy a ako hľadať ubytovanie?

Určite si nenechávajte zabezpečovanie ubytovania na poslednú chvíľu. Odporúčame Vám začať sa obhliadať po ubytovaní hneď po zakúpení leteniek a dlho neváhať. Tie najlepšie ponuky za prijateľné sumy sa predajú ako teplé rožky. Hlavne ak budete cestovať s rodinou alebo s priateľmi. Zvážte aký máte rozpočet a aké priority uprednostňujete, či napr. túžite po pokojnejšej časti mesta, chcete byť v centre, stačí vám základné vybavenie izby alebo si potrpíte na pohodlie a komfort. Určite sledujte aj rôzne zľavy, môžete naraziť na zvýhodnené ponuky. A teraz sa poďme pozrieť kde hľadať.

Booking

Spoločnosť Booking.com je dnes známa na celom svete. Bola založená v roku 1996 v Amsterdame ako malý startup, z ktorého sa stala jedna z najväčších spoločností na online rezerváciu ubytovania na svete. Cieľom tejto spoločnosti je uľahčiť cestovanie a sprístupniť ho čo najväčšiemu počtu cestovateľov. Spoločnosť ponúka najväčší výber ubytovacích kapacít od tých jednoduchých až po tie najluxusnejšie. Stránka je k dispozícii v 40 jazykových mutáciách, takže ubytovanie v USA si ľahko a bezpečne zabezpečíte aj cez medzinárodnú spoločnosť v slovenskom jazyku. Samozrejme aj popisy hotelov sú v slovenskom jazyku, nájdete tu mapy, recenzie a po registrovaní na stránke www.booking.com máte k dispozícii rôzne zvýhodnené ceny a benefity.

Airbnb

Ak chcete trošku ušetriť a zároveň bývať v USA autenticky ako Američan, tak potom hľadajte ubytovanie na www.airbnb.com .Na tejto stránke svoje izby a dokonca aj celé byty či domy ponúkajú na prenájom ich majitelia. Nájdete tu nielen voľné kapacity na jednu noc, ale aj dokonca na niekoľko mesiacov. K dispozícii sú fotografie, popisy, mapy a veľmi dôležité recenzie. Okrem toho aj Vy sa môžete stať hostiteľom a prenajímať svoju nehnuteľnosť. Novinkou na airbnb sú odporúčané zážitky a reštaurácie, môžete si tu prenajať napr. fotografa či sprievodcu, ktorý Vám ukáže to najkrajšie v NYC či v San Franciscu.

TripAdvisor

TripAdvisor sa preslávil na celom svete ako skvelý osobný poradca pri cestovaní. Nájdete tam obrovské množstvo recenzií na hotely, penzióny, apartmány či reštaurácie po celom svete. Hodnotitelia sú samotní hostia a okrem toho môžu pridávať aj autentické fotografie. V súčasnosti si cez TripAdvisor môžete zarezervovať ubytovanie a dokonca môžete zbierať odznaky za svoje príspevky a recenzie. Nie ste si istý svojím ubytovaním alebo neviete kam sa máte isť najesť? Kliknite si na www.tripadvisor.com a tam zaručene nájdete rady, tipy a nápady.

Couchsurfing

Radíte sa medzi skutočných dobrodruhov, radi spoznávate nových ľudí, nie ste náročný a na prespatie Vám stačí doslova len gauč? Tak potom vyskúšajte couchsurfing. Po registrácií si môžete nájsť gauč na prespatie u domácich Američanov zadarmo. Zvyčajne je k dispozícii len jedno lôžko a preto sa to oplatí hlavne individuálnych cestovateľom, ale určite nájdete prístrešok aj pre dve osoby. Očakáva sa od Vás priateľské vystupovanie a komunikatívnosť. Mnoho poskytovateľov ubytovania vás radi zoberú von a predstavia vám mesto podľa ich predstáv. Výborná možnosť ako cestovať a bývať zadarmo a spoznať skvelých ľudí. Odporúčame hlavne najmä mladým dobrodruhom. V súčasnosti je k dispozícii množstvo skvelých akciových letov, a cestovná autorizácia esta usa je taktiež lacnejšia ako samotné turistické víza, takže na svojej americkej ceste môžete výborne ušetriť.

Hostely

Ďalšou veľmi lacnou variantou je ubytovanie v hosteloch. Taktiež je to ubytovanie pre nenáročných, izbu zdieľate s inými cestovateľmi, čím väčší počet hostí, tím je izba lacnejšia. Okrem toho aj kúpeľne sú zdieľané, zvyčajne sa nachádzajú na chodbe a teda izba nemá svoju vlastnú kúpeľňu. Širokú ponuku hostelov nájdete na www.hostelworld.com .

Iné portály

Dnes na nás priam z Google vyskakujú rôzne ponuky konkrétnych hotelov, tak ako aj ponuky portálov, ktoré sa venujú zabezpečovaniu ubytovania. Ubytovanie ponúkajú už aj letecké spoločnosti ako napr. v Európe známa spoločnosť Rynanair, alebo pre nás Slovákov obľúbený Pelikán, ktorý Vám pomôže nielen s ubytovaním, ale aj s prípadným prenájmom vozidla.

Je na Vás, kde sa rozhodnete stráviť pobyt v Spojených štátov amerických a akým spôsobom si h zabezpečíte, jedine čoho sa držte sú hlavne recenzie od hostí, ktoré sú objektívne a v prípade uchmatnutia čo najlepšej ceny si zabezpečujte ubytovanie hneď po vybavení cestovného povolenia ESTA viza a kúpení leteniek.