Nie je žiadnym tajomstvom, že USA je domovom pre niektoré z najprestížnejších univerzít na svete, kde sa každý rok zapisujú tisíce národných a zámorských študentov. Vzhľadom na to, že sú také veľké, mnohé z nich sa dokonca premenili na exkluzívne malé mestá pre vzdelávaciu komunitu. Tieto inštalácie sú známe ako kampusy. Táto oblasť obsahuje všetky univerzitné budovy vrátane knižníc, budov fakúlt a škôl, izieb, sály, športové zariadenia, kaviarne, reštaurácie, obchody a parky.

Z iného hľadiska ako vzdelávanie a výskum kvality je úžasné vidieť, ako sa školské areály stali krásnymi lokalitami s pozoruhodnou architektúrou, ohromujúcimi zeleňami, fontánkami a prírodnými oblasťami pre študentov a návštevníkov, ktorí sa môžu oddýchnuť. Ako cudzinec nebudete potrebovať študentské vízum na prístup k týmto univerzitným areálom. Aj keď Vám ESTA Visa neposkytne voľný prístup k vysokokvalitnému vzdelaniu, neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa návštev architektonických a prírodných krás univerzitných areálov.

Predstavme si 10 najkrajších univerzitných kampusov v Spojených štátoch:

10. Loyola Marymountova univerzita

Nachádza sa v Los Angeles, vysoko v kopcoch Del Rey Hills, areál Loyola Marymount je postavený na útese s krásnym výhľadom na Tichý oceán. Areál má rôzne architektonické krásy, ako napríklad kaplnka Sacred Heart, ktorá je gotickou kaplnkou postavenou v roku 1955 s vitálnym farebným oknom zobrazujúcim biblické postavy.

9. Wellesley College

Tento areál je pokojný a prirodzený priestor, takže je neuveriteľné, že je tak blízko Bostonu, ktorý je jedným z najväčších miest v krajine. Známy architekt Frederick Law Olmsted Jr. navrhol areál v roku 1921, integroval architektúru s krajinou rozsiahlych prérií, lesov a jazera Waban.

8. Vysoká škola William a Mary

Je to druhá najstaršia univerzita v krajine, a preto je jej architektúra známa. Medzi jej budovy patria gruzínske a anglo-holandské štýly. Areál je obklopený lesmi pozdĺž pobrežia Matoaka Lake.

7. Princetonská univerzita

Tento zoznam by nebol úplný bez Ivy League University, Princeton. Jej budovu v gotickom štýle obklopujú rastliny, ktoré sa otáčajú a stávajú sa súčasťou architektúry. Umelecké diela a budovy z 20. storočia (predovšetkým navrhnuté Frankom Gehrym a Rafaelom Viñolym) sú roztrúsené po celom areáli školy.

6. Pepperdine University

V blízkosti mesta Malibu, Pepperdine University ponúka študentom i návštevníkom nádherný výhľad na západné pobrežie Spojených štátov. Romantické stavby v stredomorskom renesančnom štýle s červenými strechami kontrastujú s dekoráciou tichomorských paliem.

5. Univerzita Wake Forest University

Bezpochyby je to jedna z najkrajších univerzít v krajine. Univerzita Wake Forest má krásne budovy obklopené dubom, magnóliou a javorovými stromami, na úžasnom pozadí pohoria Blue Ridge. Avšak najkrajší pohľad na areál sú záhrady Reynoldy, ktoré majú hektáre lesov a chodníkov.

4. Univerzita vo Virgínii

Americký inštitút architektov nazval kampus University of Virginia ako “pýchu architektúry Spojených štátov za posledných 200 rokov”. Budovy boli koncipované zakladateľom Thomasom Jeffersonom. Jedným z najlepších príkladov tohto štýlu je Rotunda, ktorá sa nachádza v centre areálu.

3. Univerzita v Colorade

Nachádza sa na úpätí Skalnatých hôr, krása Coloradskej univerzity je prírodná, pretože je obklopená prírodnými parkami a lesmi. Jeho stavby majú svoj vlastný architektonický štýl (známy ako “toskánske ľudové obrody”) koncipovaný architektom Charlesom Klauderom.

2. Elon University

Univerzita Elona v Severnej Karolíne je botanická záhrada sama o sebe. Jeho lesy sú obklopené krásnymi kvetmi, ktoré zdokonaľujú živé zelené farby stromov. Existuje veľa záhrad okolo historických budov červených tehál.

1. Vysoká škola Bryn Mawr

Bryn Mawr je vynikajúcim príkladom architektúry gotického štýlu v mnohých amerických areáloch. Jeho malebnú krajinu dopĺňa prekrásny kačíc a rad kvetov na jar.

Aj vás zaujali tieto prekrásne kampusy? Prídite si ich pozrieť, stačí Vám si zabezpečiť iba ESTA Visa.

Požiadajte o povolenie ESTA online!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.