O nás v číslach
  • • Viac ako 99.5% ESTA povolení sa udelí do dvoch hodín po prijatí žiadosti.
  • • Približne 1.000.000 žiadostí (kontaktov) za mesiac.
  • • 24/7 podpora v niekoľkých jazykoch.
  • • Spracovavame žiadosti z 36 štátov zúčastnujúcich sa na bezvízovom programe?
Bezpečný platobný systém

Kreditné karty: údaje z kreditných kariet sú zasielané priamo na bankový server, komunikácia medzi prehliadačom a serverom je bezplatná a podporovaná 128 bitovým SSL3 šifrovaním (v súčasnosti najvyšší bezpečnostný štandard s certifikáciou server-siden).BEZPEČNOSŤ

Esta Visa pracuje v súlade s medzinárodnými predpismi pre platobný priemysel (Standard Payment Card Industry - Data Security Standard (PCI-DSS)), ktoré vyvinuli najväčšie spoločnosti vydávajúce kreditné karty s cieľom chrániť osobné údaje svojich klientov.

Ste povinný požiadať o povolenie ESTA aj v prípade tranzitu?

Áno, ste. Všetci cestujúci, ktorí len prechádzajú cez územie Spojených štátov amerických, sú povinní si zabezpečiť povolenie ESTA. Po príchode na územie USA prechádzate k pasovej a colnej kontrole (riadi ju Americký úrad ochrany hraníc “American authority of border protection”). Predtým než budete môcť pokračovať vo Vašej ceste do ďalšej cieľovej krajiny, Vám skontrolujú a overia všetky osobné údaje.
Z dôvodu tejto dôkladnej kontroly je každá cestujúca osoba, ktorá len prechádza cez USA, povinná mať pri sebe všetky cestovné doklady požadované americkými úradmi aj spolu s cestovným povolením. V tomto prípade v online dokumente ESTA (v jeho hlavičke) by ste mali mať uvedený status “In transit”.

Príklad 1: Ethan a Sophia

icon-woman

Ethan a Sophia tvoria pár a obaja sú milovníci mexického umenia. Po niekoľko mesačnom plánovaní sa ich sen stáva skutočnosťou a pripravujú sa na let do vysnívanej krajiny.

Ich let ma medzipristátie v Miami.

Aj napriek tomu, že z Miami uvidia len letisko, musia prejsť cez americkú imigračnú a colnú kontrolu, kde predložia doklady o ceste.

Zamestnanci zákazníckej linky ich prostredníctvom e-mailu informovali, že budú potrebovať na svoju cestu povolenie ESTA.

Príklad 2: James

Minulý rok si James zabezpečil cestovné povolenie ESTA. Cestoval do amerického mesta Charlotte, kde sa konal hudobný koncert jeho obľúbených hudobných skupín.
Onedlho chce vycestovať do Bogoty v Columbii za jeho dcérou.
Keďže jeho let má medzipristátie v americkom meste Atlanta, bude musieť použiť na vycestovanie povolenie ESTA, ktoré si zabezpečil ešte pred cestou do Charlotte. V tomto prípade je USA len tranzitnou, krajinou, ale James je povinný mať pri sebe povolenie ESTA.
Je na Jamesovi, či v tomto prípade aktualizuje informácie o svojom pobyte (status návštevník s pobytom v USA zmení na prestupujúceho pasažiera). Je to jeho slobodné rozhodnutie, nakoľko táto aktualizácia je voliteľná.