Ak ste milovníkom hudby, milujete cestovania a žijete v krajine ako je Slovenská republika, čítajte ďalej, pretože v tomto článku s vami budeme zdieľať tri najlepšie mestá v Spojených štátoch, o ktorých si myslíme, že majú úžasnú hudobnú tradíciu. Ak cestujete zo Slovenska, nezabudnite, že kvôli predpisom americkej vlády musíte požiadať o elektronickú cestovnú autorizáciu nazývanú ESTA Visa.

V tomto článku budeme hovoriť o význame amerických hudobných žánrov (pôvodom z Afriky), ktoré sa prispôsobili afroamerickými hudobným trendom. Žánre ako sú blues, soul, jazz, gospel a rhythm and blues poukazujú na dôležitú historickú, etnickú, kultúrnu a geografickú úlohu, ktorú Spojené štáty hrajú na medzinárodnej hudobnej scéne už od 18. storočia.

Náš “top 3” výber zahŕňa destinácie spájané s hudbou, ktoré môžete v USA navštíviť, ak teda už máte svoju ESTA Visa autorizáciu.

Mesto Memphis

Mesto Memphis sa nachádza v juhovýchodnej časti štátu Tennessee, kde sa zbiehajú rieky Mississippi a Wolf. Štát Tennessee je medzinárodne preslávený svojou bluesovou hudbou, ktorá skrze slová každej piesne prenáša smutný a lyrický pocit. Mesto Memphis je domovom niektorých skvelých spevákov bluesu, vrátane B.B. Kinga, Anity Wardovej, Areth Franklinovej a kráľa všetkých kráľov, nikdy nezabudnuteľného – Elvisa Presleyho. Blues pôvodom pochádza z afrických folklórnych rytmov a kresťanských piesní a bol spoločne s gospel hudbou a jazzom základom toho, čo je dnes známe ako R & B (čiže rhythm and blues).

Mesto New Orleans

Mesto New Orleans sa nachádza na delte Mississippi na juhovýchod od Louisiany. New Orleans je považované za najväčší prístav Mississippi a siedmy najväčší prístav v Spojených štátoch. Mesto je prezentované v mnohých podobách skrze svoj multikultúrny charakter z dôvodu pôsobenia afrických, španielskych, francúzskych a latinskoamerických vplyvov. Mesto je domovom známeho Louisa Armstronga, ktorý vynikal na jazzovej scéne, rovnako tak i ďalších vynikajúcich hudobných umelcov ako Wynton Marsalis a Harry Connick. Je tiež medzinárodne uznávané pre svoje festivaly; konkrétne pre udalosti Mardi Gras, Jazz Fest a Sugar Bowl, ktoré prispievajú k turizmu a tiež k zachovaniu tohto krásneho mesta.

Chicago

Tiež známe ako “Veterné mesto”. Chicago sa nachádza v okrese Cook Country v štáte Illinois a juhozápadne od Michiganského jazera. Je to tretie najväčšie mesto v Spojených štátoch. Malo veľký prínos ako pre hudobnú, tak i kultúrnu scénu, je totiž hudobne aj medzinárodne známe pre propagáciu, produkciu a sponzorovanie hudobných žánrov, vrátane niektorých z už spomínaných ako je blues, soul, jazz a gospel. V roku 1967 vznikla skupina The Big Thing, ktorá ako prvá začlenila hudobné nástroje ako saxofón, trúbku a trombón do žánrov ako je rock, ale pritom si zachovala aj rytmy, ktoré Chicago preslávili. Minnie Ripertonová bola jednou z najznámejších (ženských) predstaviteľov soulu. Narodila sa práve v Chicagu a medzi fanúšikmi soulu je veľmi dobre známa.

V Chicagu sa nachádzajú tiež veľmi známe tanečné, operné a baletné spoločnosti, rovnako tak i divadelnej školy, ktoré sú domovom skvelých hviezd, čo nepochybne evokuje multikultúrny charakter tohto dôležitého mesta. Na otázky typu “čo robiť v Chicagu po zotmení?” Existuje jasná odpoveď – navštívte kluby Hard Rock Café či Planet Hollywood Chicago.

Požiadajte o povolenie ESTA online!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.