Cestovanie do USA nemusí predstavovať len chodenie po „street“ či „avenue“, uháňanie v aute po „route 66“, ale aj leňošenie na pláži, hranie sa s pieskom a kúpanie sa v oceáne. Pod slovkom dovolenka si mnohí predstavia jemnučký piesok zarývajúci sa do nôh, horúce slnečné lúče páliace na chrbát a relaxačný zvuk morských vĺn. Viete, že toto všetko majú aj Spojené štáty americké? Na území USA nájdete mnoho krásnych pláží od tých opustených, ktoré každý deň bičuje divoký vietor až po tie najznámejšie, ktoré sú každoročne vyhľadávané miestnymi obyvateľmi ako aj zahraničnými turistami, ktorí prichádzajú s cieľom vychutnať si skvelú dovolenku. Po zabezpečení esta usa môžete „plážovať“ v Amerike aj Vy! Predstavíme Vám aspoň malý zlomok pláži, ktoré Vám poslúžia ako inšpirácia.

Siesta Beach

Florida je rajom pre dovolenku na pláži. Jednou z najkrajších je bezpochyby Siesta Beach (Sarasota), nekonečné dlhá, pokrytá jemným bielym pieskom ako práškový cukor. Nechýbajú ani domčeky určené pre záchranárov „life guards“, ktorý dohliadajú na bezpečnosť ľudí a pozorne sledujú každú vlnu.

Ocracoke Lifeguarded Beach

Pláž nachádzajúca sa v Južnej Karolíne (Outer Banks of North Carolina) je skvelou voľbou pre prechádzky či už za slnečného dňa alebo mesačného svitu. Ešte stále si udržiava svoj neskrotený a divoký charakter.

Coast Guard Beach

Voda ani počas leta nie je príliš teplá a preto pláž je skôr vhodná na obdiv, ak teda nepatríte medzi skutočných otužilcov. Aj napriek tomu že piesok je hrubí, prostredie pôsobí neskrotene a na tomto mieste poriadne zrelaxujete, hovorovo povedané „vietor Vám vyfúka všetky negatívne myšlienky a nakopne Vás novými motiváciami“. Pláž sa nachádza na Cape Cod, v Massachusetts.

Manini’owali Beach (Kua Bay)

Havajské ostrovy sú priam rajom na zemi. Nájdete tu množstvo krásnych pláží. Manini’owali Beach sa nachádza v Kailua-Kona na ostrove Havaj, na najväčšom havajskom ostrove. Jemný biely piesok sa jemne zvažuje do tyrkysovej vody. Keď je oceán v období pokoja, toto miesto sa stáva rajom pre milovníkov podmorského sveta, a preto si určite nezabudnite šnorchel.

Laguna Beach

Lesy, vodu a pláž, tak to nájdete v Crystal Cove State Parku, ktorý sa nachádza v štáte Kalifornia. Park pozostáva z 3,2 míle dlhej pláže a 2400 akrov nezastavaného lesa. Miesto ako stvorené na prechádzky a pešiu turistiku. Pláž Laguna Beach vyhľadávajú najmä milovníci surfingu, plávania a potápania zatiaľ čo v lesoch a na chodníkoch si prídu na svoje cyklisti a peší turisti.

Ocean City Beach

Nekonečne dlhá pláž, ktorá vďaka svojej šírke vždy poskytuje miesto pre nových návštevníkov túžiacich po bronzových telách a vlnách atlantických sa nachádza v mestečku Ocean City v štáte Maryland. Mesto počas letnej sezóny priam praská vo švíkoch. Pláž od downtown-u až po uptown lemujú všakovaké hotely a od 1. až po 26. ulicu sa popri pláži ťahá široká promenáda známa ako „board walk“ obklopená reštauráciami a obchodíkmi so suvenírmi. Vyznávači nočného života si taktiež prídu na svoje, zatiaľ čo hotely sú situované popri pláži, na druhej strane pri zátoke (bay) nájdete rôzne reštaurácie, apartmány, bary a diskotéky.

Santa Monica Beach

Nesmieme zabudnúť na známu pláž Santa Monica, ktorá sa nachádza na dosah ruky od filmového Hollywoodu a obrovského mesta Los Angeles. Je vysoko pravdepodobné, že na ceste na pláž sa ocitnete v dopravnej zápche, ale určite stojí zato ju navštíviť. Nechýbajú pobrežné hliadky a ich pobrežné domčeky, presne ako z televízneho seriálu Baywatch. Určite sa Vám oplatí počkať si na západ slnka, kedy slnečné lúče zafarbia oceán do všakovakých farieb a slnko sa pomaly začne schovávať za horizontom divokého Pacifiku.

Vybrali sme len pár krásnych pláži, ktoré podľa nás určite stoja za povšimnutie. USA ich však skrýva omnoho viac veď už len Havajské ostrovy ich majú množstvo. Ak sme Vás motivovali na tohtoročnú letnú dovolenku zabezpečte si ESTA Viza, zbaľte kufor a plážujte vo veľkom štýle na americký spôsob!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.