Určite ste sa už stretli s pojmom Travel Blogger. Je to človek čo rád cestuje a následne o tom aj píše, dáva tipy ako častokrát lacno cestovať, čo v krajine určite vidieť a pod. My sme si dnes vzali na paškál skvelú Travel Bloggerku Mišku, ktorá navštívila USA a plánuje tam ísť opäť.

Miška je vyštudovaná farmaceutka a mladá cestovateľka momentáne žijúca v Prahe. Blog Travelismus založila pred 2 rokmi a odvtedy je miestom, kde zhromažďuje zážitky zo svojich ciest a radosti z bežného života. Miluje slobodu, ktorú cestovanie poskytuje a ťažko znáša stereotyp.

Tak teda poďme sa o nej dozvedieť viac!

Na úvod by ma zaujímala otázka, prečo si sa stala travel bloggerkou? Ako si sa k tomu vôbec dostala?

V podstate jednoducho. Milujem cestovanie, odjakživa som rada písala príbehy a tak som to spojila dokopy. Dnes môže byť travel bloggerom naozaj každý. Založiť blog je otázka pár hodín, venovať sa mu však pravidelne a dlhodobo vydrží už ale málokto. Osobne nie som full time travel blogger, takže zatiaľ sa blogom neživím, ale je to moja srdcová záležitosť. 

Koľko krajín si navštívila a ktoré z nich sú ti k tvojmu srdcu najbližšie?

V tomto ťa sklamem, pretože nepatrím medzi ľudí, ktorí počítajú navštívené krajiny…nepríde mi to číslo vôbec dôležité. Svoje cesty plánujem vždy tak, aby tam bolo, čo najviac zaujímavých miest. Ani ja, ani môj priateľ nie sme typy, ktoré by vedeli stráviť sedem dní na pláži bez akejkoľvek inej aktivity. Preto, keď cestujeme nikdy nezostávame na jednom mieste, ale snažíme sa tú krajinu, čo najviac precestovať.
Mojou srdcovkou je Bali, kam sa budem vždy veľmi rada vracať. Miami kvôli spomienkam a Kuala Lumpur, pretože som sa tam cítila dobre. 

Môžeš nám trošku priblížiť tvoju skúsenosť z USA?

V USA som strávila dve letá počas vysokej školy cez program Work and Travel. Obe boli na Miami, kde som pracovala ako čašníčka a po lete sme s kamarátmi absolvovali plavbu v Karibiku, či roadtrip po západnom pobreží. Bola to úžasná skúsenosť, ktorú by som nikdy nevymenila. Každému, kto je na vysokej škole môžem tento program doporučiť. 

Aký typ cestovateľa si?

Taký, ktorý chce vidieť všetko, ale zároveň to nehrotí. Keď s priateľom cestujeme, vieme mať nabitý program, ale aj pohodu v kaviarni, či na pláži a to mi príde super. Rada sa na cestách bavím s miestnymi ľuďmi a milujem ochutnávať tradičnú kuchyňu.

Máš naplánované krajiny, ktoré navštíviš v budúcnosti (napr. budúci rok) ? Podľa čoho si vyberáš krajiny, ktoré chceš navštíviť?

Mám svoj stály zoznam, ktorý však neustále rozširujem. Rozhodujem sa podľa akčných leteniek a ročného obdobia. Napr. na zozname mám Vietnam, do ktorého sme chceli vycestovať už dva krát. Prvý krát sme si to rozmysleli kvôli obdobiu dažďov a druhý krát sme mali už kúpené aj letenky, ale zmenil sa plán cesty a tak sme namiesto toho skončili v Laose a Kambodži. Raz to ale vyjde! Možno tento rok? uvidíme. 

Máš nejakú spomienku, ktorá ti vyrazila dych?

Mne vyrazí dych každý krásny západ slnka, či úžasný výhľad a je jedno, či je to na cestách alebo doma. Som taká romantická duša. 

Máš nejakú skúsenosť s krajinou, od ktorej si očakávala viac a bola si následne sklamaná?

Myslím, že nie. Naopak každá krajina zatiaľ prekonala moje očakávania.

Plánuješ ďalšie cesty do USA? Ak áno, kam presne? Môžeme sa tešiť na pravidelné články a videá od teba? 😉

Určite áno. Chcela by som si zopakovať roadtrip po západe a návštevu New Yorku tentokrát v spoločnosti priateľa. Okrem toho by som sa po rokoch rada stretla s niektorými ľuďmi v Miami a nadviazala na to roadtripom po Floride.

Čítala som tvoje články, naozaj sú veľmi zaujímavé. Čo by si odporučila každému cestovateľovi, ktorý by rád začal s blogovaním ?

Ďakujem. 🙂 Myslím, že nie som ten správny poradca, pretože ja píšem články hlavne podľa seba a nie pre vyhľadávače (so SEO sa zatiaľ veľmi nekamarátim), ale myslím si, že je dôležité, aby boli v článku pekné a upravené fotky, odstavce, odkazy a obsah, ktorý čitateľa zaujme.

Máš nejaké tipy pre našich čitateľov, ktoré by im mohli pomôcť pri cestovaní do USA?

Pri kupovaní letenky a plánovaní prestupov radšej počítajte s imigračným pohovorom, ktorý musia momentálne absolvovať všetci cudzinci vstupujúci do USA. Obvykle je to záležitosť do 5 minút, ale môže trvať aj dlhšie.
Pribaľte si redukciu do zástrčky a naštudujte si blogy, ktoré popisujú cesty po USA. Nevynechajte národné parky na západe, krásne pláže Floridy, čarovný Key West a ak máte dostatok času určite podniknite aj plavbu výletnou loďou do Karibiku. Hodiť sa vám môže informácia, že v USA sa dá všetko kúpené vrátiť, preto ak plánujete roadtrip so spaním po kempoch, častokrát sa všetko akoby požičiava.

Hlavne si nechajte pri balení nejaké miesto v kufri, pretože v USA sa výborne nakupuje! 😉

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.