Spojené štáty americké sú všeobecne známe veľkými porciami jedla na jednom tanieri a rôznymi fast-foodmi, avšak v tejto obrovskej krajine nechýbajú ani skvelé reštaurácie v ktorých si môžete pochutnať na vynikajúcich a drahých špecialitách, z ktorých sa Vám zatočí nielen hlava, ale aj Vaša peňaženka. Turistov, bez ohľadu na to či cestujú na povolenie esta usa, alebo na víza, zaujímajú najmä možnosti stravovania v prímorských, plážových destináciách. Ocean city, mestečko v štáte Maryland je počas leta zaplnené davmi amerických i mimo amerických turistov. Zatiaľ čo počas zimy mesto zíva prázdnotou a takmer sa premení na mesto duchov, leto tu naozaj praská vo švíkoch. Turistickej sezóne sú prispôsobené aj miestne reštaurácie a na letné mesiace prijímajú pracovné sily aby čo najlepšie a najrýchlejšie uspokojili letných dovolenkárov. Čo ochutnať, kde sa dá dobre najesť, ktorú reštauráciu by bolo hriechom v Ocean city vynechať?  

Bufet – „all you can eat“

Ocean city Američania veľmi radi jedia. Nie je to len o zahnaní hladu, ale jedenie berú ako trávenie voľného času a veľmi radi zavítajú do reštaurácie s rodinou a priateľmi. Stravovanie formou „all you can eat“ dorazilo už aj na Slovensko, ale ešte stále nie je až tak vyhľadávané ako v USA. Zaplatíte jednorazový poplatok a môžete jesť do prasknutia. Výber je naozaj široký a kvalitný. Jediným problémom bude čo si vybrať, pretože zo všetkého ochutnať nezvládnete. V OC dokonca nájdete aj hotely, v ktorých sa môžu najesť nielen hostia hotela, ale aj iní návštevníci mesta. Vychýreným a obľúbeným bufetom „all you can eat“ je večera v hoteli Clarion Fontainebleau resort. Ľudia tam priam stoja v rade na recepcii reštaurácie a nevedia sa dočkať voľného stola. Určite sa treba vrhnúť na krabie nohy.  

Strava v hoteli

Strava v hoteli Ďalšou možnosťou je stravovanie sa v hoteli. Spolu s ubytovaným si zabezpečíte aj stravovanie počas dňa. Túto formu stravovania preferujú slovenskí turisti na dovolenke. V hoteloch varia dobre, závisí to od kategórie hotela a služieb, preto je potrebné si prečítať recenzie. Nevýhodou je, že prídete takto o ochutnávku miestnych špecialít, ktoré ponúkajú reštaurácie a tak aj o miestnu atmosféru.  

Kraby

Kraby Ak sa rozhodnete pre cestovanie do USA tak potom nesmiete vynechať kraby a krabie mäso. Najmä v Ocean city sú kraby nielen u miestnych obyvateľov, ale aj turistovu vyhľadávanou špecialitou. Dokonca domáci v zátoke počas voľných chvíľ lovia kraby a potom si z nich pripravia večeru. Keďže na lov musíte byť pripravení a čo to o tom vedieť, vrhnite sa rovno do reštaurácií kde dostanete kladivko, vedro krabov a pripravte sa na to, že si nielen výborne pochutnáte, ale sa aj skvelo najete. Množstvo reštaurácii má v menu jedlá z krabov. Ak sa Vám nechce tĺcť krabí pancier, objednajte si crab cake alebo polievku z kraba. Reštaurácia Bahama Mama’s je špecializovaná len na jedlá pripravené z krabov. Bola by škoda nenavštíviť ju.  

Zmrzlina

Zmrzlina Horúce slnečné lúče, piesok a oceán sa bezpochyby spája aj so zmrzlinou. Američania majú skvelé zmrzliny. Čo sa týka výberu, nájdete tu jednoducho zmrzliny od výmyslu sveta. Ak máte radi „tú krabicovú“ zájdite do supermarketu napr. do Food lion-u či Superfresh-u. Ak preferujete „tú v kornútkoch“, tak potom musíte ochutnať zmrzlinu značky Dumser’s Dairyland.  

Rýchle občerstvenia

Rýchle občerstvenia Ocean city je dlhé a úzke mesto a na každom kroku budete míňať rôzne reštaurácie a rýchle občerstvenia. Ak preferujete rýchle občerstvovacie zariadenia, tak potom tu máte k dispozícii pizzeriu Pizza Hut a samozrejme nechýba ani Mc Donald.  

Palacinky

Palacinky Všetci milovníci palaciniek by mali ochutnať palacinky v Denny’s, sú naozaj skvelé a môžete si kúpiť palacinky označené ako „all you can eat“ a jesť už do spomínaného prasknutia. Upozorňujeme, že americké palacinky sú iné ako tradičné slovenské, sú hrubé a nadýchané, takže poriadne zasýtia a už po tretej odfukujete. Američania palacinky jedia s javorovým sirupom alebo smotanovým krémom, takže budete mať sladké až za ušami. Už sa Vám zbiehajú slinky, všakže? Po zabezpečení cestovnej autorizácie  ESTA Viza, si aj Vy môžete pochutnávať na skvelých dobrotách.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.