Mesto, ktoré nikdy nespí a je zmesou kultúr rozhodne nesmie chýbať v zozname miest, ktoré chcete navštíviť a na vlastnej koži zažiť. New York je výnimočný hlavne tým aký je. Je hlučný, svojský, betónový, vie byť špinavý aj nebezpečný, ale zároveň aj očarujúci a krásny. S povolením esta usa aj Vy môžete spoznať Big Apple! NYC je obrovské kozmopolitné mesto, ktoré sa Vám môže zdať ako veľké mravenisko. Obyvatelia sa stále niekam ponáhľajú, do práce, z práce, do obchodu z obchodu atď.. Pred jeho návštevou je dobré aby ste sa rozhodli pre to čo chcete vidieť, naplánovať si návštevu múzeí či zabezpečiť si lístky aby ste sa potom na mieste činu neocitli v nekončiacom rade ľudí, ktorí sa pohupujúc z jednej na druhú nohu vlnia ako taký had. Stratili by ste cenné minúty, niekedy aj hodiny, ktoré by ste mohli venovať iným miestam. Ak sa rozhodnete pre cestovanie do USA a Vaše nohy budú smerovať do NYC, rozhodne nevynechajte tieto miesta:

Empire State Building

Empire State Building nemôžete vynechať, to ako keby ste boli v Paríži a nenavštívili Eiffelovku. Uprostred vysokých mrakodrapov nebudete mať možnosť obdivovať mohutnosť a lesk týchto železných obrov. Ak však „vyleziete“ na vrchol Empire State Building, New York budete mať ako na dlani, hlboko pod Vami sa budú mihotať žlté taxíky a zvuk hlučných klaksónov nahradí ľudská vrava a vietor vo vlasoch.

Liberty Island

Pozrite si dámu so vztýčenou rukou z blízka. Na ostrov sa dostanete loďou, takže si užijete aj plavbu po Hudson rieke. Aj napriek vysokej návštevnosti na Liberty Island vládne akýsi pokoj a Vy si môžete vychutnať pohľad na mesto z inej perspektívy a popritom si vychutnávať slnečné lúče. Ak sa radi plavíte, tak potom odporúčame plavbu nielen na Liberty Island, ale rozšírte si ju okolo Manhattanu popod newyorské mosty.

Central Park

Človek, ktorý nebol v NYC by neveril koľkou zelenou sa toto mesto môže pochváliť. Central park je akési mále prírodné mestečko, ktoré je zastrčené v srdci rušného a pulzujúceho Manhattanu. Ak už máte dosť železa a betónu, vychutnajte si oddych v Central parku. Tí menší sa potešia ZOO, tí väčší romantickému pikniku. Ak chcete z Central parku vidieť čo najviac, odporúčame Vám požičať si bicykle.

Brooklynský most

Brooklyn Bridge spája Manhatan s Brooklynom. Aj napriek tomu, že patrí medzi najstaršie visuté mosty na svete, ešte stále sa hrdo pýši svojou historickou atraktívnosťou. Práve on bol svedkom dôležitých newyorský udalostí a aj po tých všetkých rokoch je plne funkční. Prechádzka pri západe slnka po tomto moste má svoje čaro a výhľad z brehu rieky na Brooklynský most, ktorému panorámu robia mrakodrapy Vám možno zatají dych.

Ako do USA?

Na to aby ste mohli spoznávať zákutia Severnej Ameriky potrebujete isté formality. Ak máte v pláne len cestovať a Vaša cesta bude trvať menej ako 90 dní, máme pre Vás skvelú správu, v takomto prípade totižto nepotrebujete víza. Stačí Vám cestovná autorizácia ESTA viza. Keďže je to cestovné povolenie a nie vízum, nie ste povinný isť na veľvyslanectvo a zdĺhavou formou vybavovať americké víza. Cestovnú autorizáciu ESTA si zabezpečíte rýchlo a jednoducho elektronickou formou. Vyplníte formulár kde uvediete údaje o sebe a svojej ceste, odošlete ho a počkáte na potvrdenie. Jediné čo k tomu potrebujete je biometrický pas.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.