Ak ste sa rozhodli vycestovať do USA za poznávaním, mali by ste zvážiť zapožičanie automobilu. USA je obrovská krajina plná nádherných miest, a aj v prípade ak sa budete zdržiavať v jednom štáte, na presun budete potrebovať auto. Vo veľkých mestách ako je NYC je skvelá sieť verejnej hromadnej dopravy a určite Vám neodporúčame preháňať sa autom po newyorských cestách.

Avšak ako náhle chcete opustiť veľkomestá, spoznávať prírodu, pláže, malé mestečká, alebo sa chcete presúvať medzi väčšími mestami, budete potrebovať auto. Darmo budete lamentovať nad hľadaným diaľkovej linky, ktorá by Vás zaviezla tam, kde by ste chceli. Po zabezpečení letenky, ubytovania a ESTA Usa si určite ešte z pohodlia domova zabezpečte vozidlo, ktoré Vám ukáže tú správnu Ameriku!

Kde a kedy požičať?

Určite najvýhodnejšie je si zabezpečiť vozidlo online, ešte pred cestou, približne 2-3 mesiace pred vyzdvihnutím si vozidla. Počas víkendov, sviatkov, prázdnin, je cena prenajatia vyššia. Platí, čím dlhšie máte vozidlo zapožičané, tým je jeho cena na deň nižšia. Určite nájdete aj na miestne množstvo požičovní, avšak ich cena bude omnoho vyššia. Pri zapožičaní máte možnosť zvoliť miesto vyzdvihnutia. Z pravidla z letiska je cena nižšia ako by ste zvolili adresu v konkrétnom meste, pri hotely a pod. Odporúčame Vám stránku www.rentalcars.com kde si môžete porovnať jednotlivé ceny a prenajať si vozidlo online.

Čo musíte splniť?

  • Vek – musíte mať viac ako 25 rokov, niektoré požičovne prenájmu vozidlá aj mladším osobám, ale je to za poplatok, v tomto prípade nesmiete mať menej ako 21 rokov.
  • Medzinárodný vodičský preukaz – musíte byť držiteľom medzinárodného vodičského preukazu.
  • Platobná karta – takmer vo všetkých požičovniach budete platiť kartou, môžete použiť debetnú alebo kreditnú kartu.
  • Cestovný pas – slúži ako preukaz vašej totožnosti.

Aké auto si vybrať?

Typ vozidla závisí od počtu osôb, ktoré budú cestovať a od vzdialenosti. Na dlhé trasy si určite zvoľte väčšie a pohodlnejšie vozidlo. Mestské autíčka určite neťahajte na Gran Canyon.

Kedy a kde vrátiť?

Najvýhodnejšie je ho vrátiť na mieste kde ste si ho vyzdvihli, ale samozrejme máte možnosť vozidlo vrátiť aj v úplne inom meste, len tam je už o niečo vyššia cena.  Za oneskorené vrátenie zaplatíte pokutu. Požičovne si účtujú za každých začatých 24. hodín.

Pozor na:

  • Druhý a tretí vodič je za príplatok – ak máte v pláne v šoférovaní sa striedať, ste povinný to požičovni nahlásiť a presne určiť ďalších vodičov. Služba je za príplatok, ale určite sa nesnažte to utajiť, pretože v prípade ak táto neohlásená osoba spôsobí nehodu, poisťovňa škodu nehradí.
  • Cestovanie s dieťaťom – ak ste sa rozhodli pre rodinný road trip, majte na pamäti, že dieťa od 2 do 7 rokov musí mať autosedačku a deti mladšie ako 21 rokov nesmú sedieť vpredu.
  • Kde všade môžete jazdiť – požičovňa presne stanovuje kde máte a kde nemáte povolené jazdiť, zvyčajne nie je povolené s vozidlom vstúpiť na územie Kanady alebo Mexika. Pri zabezpečovaný vozidla si určite poriadne prečítajte podmienky zmluvy.
  • Palivo kupujte na benzínke – z pravidla je vozidlo k dispozícii s plnou nádržou a pri návrate ste povinný ho vrátiť taktiež s plnou nádržou. Určite natankujte na benzínovej pumpe pred vrátením, pretože by ste zbytočne požičovni platili poplatok za prázdnu nádrž a bolo by to drahšie ako by ste tankovali osobne
  • Obmedzené najazdené míle – niektoré požičovne dokonca stanovujú maximálny počet najazdených míľ, v prípade prekročenia Vás neminie vysoký poplatok. A preto si na to dajte pozor!

Vypracujte si podrobný itinerár zapožičajte si vozidlo a spoznajte skutočnú Ameriku. USA nie je len New York, Miami či Hollywood. USA pozostáva z malebných zákutí, dlhých ciest uprostred ničoho ako v divokom westerne, cez ktoré keď budete uháňať, Vám vietor fúkne do tváre pocit voľnosti a slobody.

A Nezabúdajte na to, že cestovanie do USA je možné len vďaka Esta VizaPrajeme Vám veľa šťastných kilometrov.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.