Medzinárodné letisko Miami alebo MIA, ako ho volajú domáci, je druhé najrušnejšie letisko medzinárodnej prepravy do USA, hneď po letisku JFK a je vstupnou bránou do Latinskej Ameriky a Karibiku. Vzhľadom k rozsiahlemu pokrytiu letov do Latinskej Ameriky a do karibskej oblasti, množstvo cestujúcich cez Miami iba prechádza na svojej ceste na miesto určenia v tomto regióne. Majte na pamäti, že v prípade, že cestujete v rámci bezvízového programu VWP a máte prestupný let cez medzinárodné letisko v Miami do cieľovej destinácie v Latinskej Amerike alebo Karibiku, musíte požiadať v predstihu o cestovné povolenie ESTA. Vyplnenie žiadosti o ESTA povolenie je veľmi rýchla záležitosť a väčšina cestujúcich ho získa v priebehu niekoľkých minút.

Medzinárodné letisko Miami získalo veľmi na význame za posledných niekoľko rokov vzhľadom na jeho silné väzby na susedov z Latinskej Ameriky a stalo sa spojovacím bodom do tohto regiónu. Množstvo cestujúcich z Európy a zo Stredného Východu iba prechádza cez letisko Miami na svojej ceste do Latinskej Ameriky a Karibiku, nakoľko im ich dopravcovia neponúkajú priame spojenie z týchto kútov sveta. Medzinárodné letisko Miami je aktuálne veľmi rušné, a preto sa ubezpečte, že máte dostatok času od príletu naň až po Váš prestupný let. Budete musieť absolvovať pasovú kontrolu a následne opäť bezpečnostnú kontrolu pred nástupom na Váš ďalší let.

Pripravili sme pre Vás sprievodcu letiskom MIA, aby ste ho lepšie pochopili a pripravili sa naň:

Terminály

Medzinárodné letisko Miami má 3 terminály: North (Severný) terminál, Central (Stredný) terminál a South (Južný) terminál.  Všetky 3 terminály sú vzájomne prepojené a vy sa môžete medzi nimi pohybovať peši.  Vnútorné haly terminálov sa delia na tri verejné priestranstvá.

North (Severný) terminál

Hala D a E – Všetky lety amerických leteckých spoločností, tak domáce ako medzinárodné lety, odlietajú z týchto dvoch hál. Partneri ako British Airways, Finnair, Iberia a Qatar Airways tiež odlietajú z týchto hál.

Central (Stredný) terminál

Hala F a G – Z týchto dvoch hál odlietajú linky spoločností Aeroflot, TAP Air Portugal, United Airlines a Virgin Atlantic.

South (Južný) terminál

Hala H and J – Najnovší terminál letiska MIA a jediný terminál, ktorý je schopný vybavovať

Airbus A380 superjumbo.  Aerolinky, ktoré vybavujú z týchto dvoch hál sú Aerolineas Argentinas, Aeromexico, Air Canada, Air Europa, Air France, Alitalia, Austrian Airlines, Avianca, Caribbean Airlines, Copa Airlines, Delta Airlines, Gol Airlines, LAN Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines, TAM Airlines a Turkish Airlines.

Nakupovanie a stravovanie

Na letisku MIA sa nachádza veľké množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov. Patria medzi ne miestne kubánske tematické  reštaurácie La Carreta a Versailles, Chili’s, Sushi Maki, Shula’s Bar a Grill a TGI Friday’s.  Obchody  vo vnútri letiska akko Tumi, Victoria’s Secret, Tous, Britto, Emporio Armani a Hugo Boss.  Spoločnosť Duty Free Americas prevádzkuje duty free obchody na celom letisku a majú veľmi dobrý výber rumov z Karibiku a Latinskej Ameriky.

Pasová  kontrola

Upozorňujeme Vás, že ak prechádzate cez letisko MIA do krajín  Latinskej Ameriky alebo Karibiku a cestujete v rámci bezvízového program VWP, budete musieť požiadať o povolenie ESTA ešte pred vstupom na palubu lietadla do Miami. Akonáhle dorazíte do Miami, budete musieť prejsť pasovou a colnou kontrolou ešte predtým, ako pôjdete na Váš prestupný let. V prípade, že máte platné ESTA povolenie, budete mať nárok použiť nový automatizovaný systém pasovej kontroly (APC) v stánku umiestnenom na MIA. Ten výrazne urýchli proces vybavovania americkými imigračnými úradmi.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.