Milovníkov cestovania môžeme rozdeliť do dvoch základných skupín, a to samostatných tzv. dobrodruhov, ktorí si svoju cestu plánujú výhradne sami, a potom cestovateľov, ktorí chcú spoznať svet za pomoci odborníkov, nechať starosti zodpovednej osobe, spoznať a vidieť čo najviac z danej krajiny. Ak patríte do druhej skupiny, tak Vám potom odporúčame navštíviť cestovnú kanceláriu. Pracovníci Vám poradia nielen vo výbere, ale informujú Vás aj o prípadných dokumentoch, povoleniach či iných dôležitých informáciách, ktoré sú pri Vašej ceste potrebné. Cestovanie do USA sa stáva čoraz viac populárnejšou činnosťou vo voľnom čase. Keďže si to uvedomujú aj cestovné kancelárie, ich ponuka zájazdov sa rozširuje aj o poznávacie zájazdy do USA.

Prečo poznávací zájazd a aká CK?

Ak ste teda človek, ktorý vybavovanie prenechá na starosti iným a zároveň chcete mať pripravený skvelý program počas Vášho zájazdu a vidieť čo najviac a zažiť priam nevídané, práve pre Vás je určená ponuka poznávacích zájazdov od cestovných kancelárii. Vašou úlohou je len požiadať cestovnú kanceláriu o informácie – a to poskytnutie aktuálnej ponuky zájazdov. Cestovná kancelária Vám pripraví výber zájazdov podľa Vašich predstáv a ak sa Vám to bude páčiť, pripraví Vám zmluvu, ktorú Vy už len podpíšete, zaplatíte a budete čakať na pokyny. Keď dorazíte v deň zájazdu na miesto stretnutia, opäť je o Vás postarané, po celý poznávací zájazd Vás bude sprevádzať delegát, ktorý Vám nielen podá niekedy až vyčerpávajúce informácie o danej krajine, ale poradí aj kde kúpiť super suveníry či sa skvelo najesť.

Ešte predtým než navštívite danú CK, zistite si o nej niečo viac. Spýtajte sa na názor známych, hľadajte recenzie na webe. Ak by ste napr. natrafili na nie príliš kvalitné služby cestovnej kancelárie, mohlo by sa to odzrkadliť na Vašom zájazde. Ak by ste totižto neboli spokojný, nenaplnili by sa Vaše očakávania, neužili by ste si ani výlet. Preto sa pýtajte a určite si čo všetko chcete mať zabezpečené, čo chcete vidieť. Informujte sa hlavne o delegátovi, ktorý je pri poznávacom zájazde veľmi podstatný. On bude ten, ktorý bude formovať zájazd. Jednou z najlepších cestovných kancelárii na Slovensku je CK BUBO, ktorá má vo svojom portfóliu aj poznávacie zájazdy do USA môžete ich nájsť TU. Delegáti CK BUBO sú naozaj profesionáli v tom čo robia, a preto vám odporúčami i ich zájazdy.

Kam sa vydať?

Západné pobrežie USA

Veľmi populárnym poznávacím zájazdom v USA je aj západné pobrežie, štáty Kalifornia, Nevada a Arizona. Súčasťou programu zájazdov orientujúcich sa na západné pobrežie USA je bezpochyby Las Vegas, Los Angeles, Grand Canyon a San Fracisco.

Dostupné zájazdy:

USA spojené s Kanadou

Keď si už poviete, že poletíte za oceán, čo takto spojiť výlet do USA s výletom do Kanady? Tu však nezabúdajte, že zatiaľ čo v USA potrebujte cestovné povolenie ESTA viza, v Kanade budete potrebovať cestovné povolenie ETA. Kanada je dvojjazyčná, a preto tu zo všadiaľ budete počuť Francúzštinu. Avšak nebojte sa, ak pôjdete cez CK, s delegátom sa nestratíte ani vo francúzskej Kanade.

Dostupné zájazdy:

Východné pobrežie USA

Najobľúbenejší New York

Najvyhľadávanejším mestom v USA je bezpochyby New York. Mnohí ho chcú vidieť aj za doprovodu delegáta. Výhodou delegáta je, že Vám ukáže miesta o ktorým možno ani netušia niektorí čo v meste bývajú už pár rokov. A samozrejme nevynecháte ani najznámejšie monumenty.

Poznávacie zájazdy konajúce sa na východnom pobreží USA v programe zájazdu ponúkajú možnosť navštíviť  okrem NYC aj Washington, Boston a aj Niagarské vodopády z oboch strán a teda z americkej a aj s kanadskej strany. Opäť Vám delegát ukáže to najkrajšie z miest, ktoré budete mať uvedené v programe.

Dostupné zájazdy:

Výhodou poznávacích zájazdov je tzv. poznávací balíček. Dostanete to najlepšie a nemáte starosti so zabezpečovaním dopravy a ubytovania. Jednoducho sa len necháte viesť osobou, ktorá Vám ukáže pravú Ameriku. Nech pocestujete do USA s cestovnou kanceláriou alebo bez, nezabúdajte na cestovné povolenie Esta visa!

Prajeme Vám šťastnú cestu!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.