Ani sme sa nenazdali a vianočné sviatky, ktoré sme v minulom roku tak túžobne očakávali, sú už minulosťou. Všetky darčeky sú u svojich majiteľov a každému z nás dovolenku vystriedala každodenná práca. Aj napriek tomu, že ďalšie sviatky a dovolenka sú nedohľadne, je tu niečo, čo vám môže studený január spríjemniť, a to povianočné výpredaje. A nielen tak hocijaké, ale pre cestovateľov. Možno nepatríte medzi náruživých návštevníkov obchodných centier či butikov s oblečením, v ktorých nájdete naozaj skvelé vianočné výpredaje, ale ako vášniví cestovatelia si môžete do sýtosti vychutnať skvelé zľavy a výpredaje, ktoré sa týkajú cestovania. A okrem toho, mnohé z nich nakúpite online z pohodlia domova.

1. Výpredaj leteniek

Ak ste milovník cestovania pravdepodobne aj vás začali sociálne siete priam bombardovať fantastickými letenkami za neuveriteľne nízke ceny. Aj letecké spoločnosti si uvedomujú aký majú povianočné výpredaje úspech a keďže najlepším spôsobom predaja leteniek je online nákup, na podporu predaja sú využívané už spomínané online výpredaje. Takže stačí len sledovať skvelé ponuky a pri výpredaji neváhať a kupovať. Ak je vašim snom USA, o to viac by ste pri takýchto povianočných výpredajoch mali spozornieť. Cestovanie do USA sa spája s letenkami za vyššie ceny, keďže ide o dlhšie cez oceánske lety, avšak vďaka výhodným zľavám a výpredajom sa váš americký sen môže stať skutočnosťou za naozaj výhodné ceny.

2. Výhodné ceny ubytovania

Keď si už kúpite letenky za skvelé ceny v povianočnom výpredaji, bolo by hriechom nekúpiť si za výpredajové ceny aj ubytovanie. Hotely či penzióny nemajú vyslovene povianočný výpredaj, ale pri troške hľadania určite narazíte na termíny za zvýhodnené ceny, na zľavové kupóny či first moment ponuky. Preto, ak už máte letenky, rozhodne nakupovanie ubytovania neodkladajte. A to platí nielen pri cestovaní do USA, ale v podstate do všetkých destinácií.

3. Výpredaj výletov (ubytovanie + letenky)

Ak sa bojíte hľadať si ubytovanie sami nechajte to na odborníkov a nakúpte v povianočných výpredajoch ubytovanie spolu s letenkami. Napr. na celom Slovensku známy a uznávaný nemenovaný predajca leteniek už dlhšie okrem leteniek ponuka aj kombináciu leteniek s ubytovaním. A samozrejme aj tento rok odštartoval s výpredajmi nielen leteniek, ale aj samotných výletov, a teda kombinácie ubytovania s letenkami. Ak sa bojíte o stravu, zvyčajne v cene ubytovania sú už raňajky a určite nájdete aj ponuky s polpenziou.

4. First moment zájazdov (ubytovanie + strava + letenky + delegát)

Ak radi spoznávate nové krajiny a miesta, ale bojíte sa sami cestovať, stačí sa obrátiť na niektorú z cestovných kancelárií či agentúr a aj váš sen sa môže stať skutočnosťou. Cestovky zabezpečujú komplexné služby, v destinácii majú svojich animátorov, nechýba delegát, takže vždy tam nájdete niekoho, kto vám poradí, či pomôže. Cestovky taktiež nemajú vyslovene povianočné výpredaje. Ale majú First moment ponuky, ktoré tie povianočné výpredaje parádne nahradia. Možno si myslíte, že je jedno, či zájazd kúpite vo first moment ponuke alebo v last minute zľave. Nie tak celkom. V last minute ponuke sa nachádza už len to čo sa nepredalo a výber je teda úzky a zvyčajne ide už len o jednu či dve dvojlôžkové izby. Avšak pri first moment ponuke nielen že ušetríte, ale výber ponuky je naozaj široký, k dispozícii je množstvo termínov, hotelov, dvojlôžkových či rodinných izieb. Preto našou radou je, ak chcete cestovať s CK určite je najvyšší čas obhliadať sa po first moment ponukách.

5. Nezabudnite na doklady

Pri tešení sa z cestovateľského povianočného nákupu, nezabúdajte na doklady, bez ktorých nie je možné vycestovať za hranice SR. V prípade Európy je postačujúci len občiansky preukaz, ale ak idete cestovať ďalej ako napr. do Turecka, potrebujete už aj cestovný pas. Ak je vaša cesta ešte dlhšia a dovolenková destinácia vzdialenejšia nezabúdajte na povinnosť víz. Do USA sa môžete dostať aj bez víz, a to vďaka cestovnej autorizácia ESTA viza. Ide o dokument, ktorý nahrádza víza v prípade, ak vaša cesta netrvá dlhšie ako 90 dní a jej účel je spoznávania krajiny. Čo je pre cestovateľov jedna ďalšia veľká výhoda. Okrem toho, že cestovné povolenie ESTA sa získava rýchlo a jednoducho vypísaním online formulára, je aj cenovo dostupnejšie ako víza. Tak šup, šup, možno vonku sneží, ale určite vás pri srdiečku zahreje plnenie si cestovateľských snov vďaka skvelým výpredajom!