Phily spája históriu so súčasnosťou

Zdroj: https://www.collegemagazine.com/21-date-spots-philly-under-21/

Tak krásna, tak vznešená, tak galantná, tak to je Philadelphia. Mesto, ktoré bolo svedkom vzniku nezávislej Ameriky by ste určite pri vycestovaní do USA mali zaradiť na prvé priečky Vášho cestovného plánu. Ak cestovný plán už máte, nezabúdajte na esta povolenie.

Neodmysliteľná súčasť amerických dejín

V období keď sa Washington len stával skutočnosťou a bol vo výstavbe, Philadelphia sa hrdo pýšila titulom hlavného mesta USA. Mesto sa stalo svedkom dôležitého aktu, ktorý zmenil budúcnosť celej Ameriky. Totižto, presne v roku 1776 tu bola podpísaná Deklarácia nezávislosti a roku 1786 tu bola podpísaná aj Ústava. Philadelphia zohrala dôležitú úlohu v dejinách USA čoho dôkazom sú významné pamiatky, na ktoré narazíte prechádzkou po tomto meste. Avšak okrem historických skvostov tu nájdete aj na iné zaujímavé miesta a atrakcie. Vybrali sme pre Vás aspoň zopár na inšpiráciu!

Liberty Bell

Veľký bronzový zvon sa zo skleneného pavilónu pozerá na Independence Hall. Je vystavený v parku Independence National Historical Park. Práve tento zvon vyzváňal a jeho bitie sa rozliehalo mestom, keď bola Deklarácia nezávislosti podpísaná a prvýkrát verejne prečítaná.

Independence Hall

Nachádza sa taktiež v parku Independence National Historical Park. Táto významná budova bola miestom, kde bola podpísaná Ústava. Aj dnes môžete vstúpiť za múry tejto stavby a obdivovať pôvodnú stoličku G. Washingtona.

Longwood Gardens

Milovníci zelene a prechádzok jednoducho nemôžu vynechať tieto záhrady. Bujné vonkajšie a vnútorné záhrady sa rozprestierajú na neuveriteľných 1,077 akroch. Počas roku sa tu dokonca konajú rôzne programy a koncerty.

Franklin Square

Tradičný mestský park s nenahraditeľným čarom. Nechýba mini golf, fontány, starý kolotoč s koníkmi. Miesto ako stvorené na oddych, piknik, stretnutie s priateľmi.

Philadelphia Museum of Art

Toto nádherné múzeum plné umenia, preslávil Silvester Stallone, ktorý ako Rocky v rovnomennom filme trénoval na schodoch pred múzeom. Toto miesto však láka nielen priaznivcov celosvetovo známeho herca, ale aj milovníkov umenia. Múzeum totižto ukrýva ohromujúcu zbierku umenia vrátane malieb, fotografií, sôch, či textílií.

The Rocky Statue a Rocky Steps

Bezpochyby medzi najnavštevovanejšie miesta vo Philadelphii patria už vyššie spomínané Rockyho schody a Rockyho socha, ktorá sa nachádza pod schodmi. Obrovská socha Rockyho zo vztýčenými rukami láka turistov, keď nie sa pobiť aspoň vyfotografovať. Rana päsťou do takej sochy by Vás určite zabolela tak to si určite rozmyslite!

The Franklin Institute

Vedecké múzeum patrí medzi tie najpopulárnejšie. Zamilujú si ho Vaše ratolesti a z Vás sa aspoň na chvíľu vo vnútri prebudí to Vaše detské ja. Prejdite cez obrovské srdce, prebádajte nadrozmerný mozog hrajte sa a zároveň spoznávajte.

Sign Love

Bez fotky jednoducho neodchádzajte. Všetci turisti s nedočkavosťou hľadajú známy nápis Love, keď nájdu, cvak, a môže sa ísť do ulíc!

The Betsy Ross House

Toto je miesto kde sa zrodila americká vlajka a jej pruhy a hviezdy. Hravou formou sa naučíte kde to všetko začalo a ako to vzniklo. Príbeh Vám vyrozpráva priamo Betsy!

Philadelphia alebo v skratke Philly, ako ju volajú domáci, je historická a zároveň moderná. Historické budovy prevedené v tradičnej architektúre sú v súhre s modernými výškovými budovami. A preto ak si zabezpečíte ESTA viza určite navštívte aj čarovnú Philly!