Horúce slnečné lúče, nedotknutá pláž, krištáľovo čisté more, palmy ktorých listy sa jemne hojdajú v príjemnom vánku, to nemusí byť len sen, ale aj perfektná nezabudnuteľná dovolenka!

Vďaka bezvízovému programu VWP ktorého sa účastní aj Slovenská republika je pre Slovákov omnoho jednoduchšie, rýchlejšie a aj lacnejšie cestovanie do USA. A keď sa už raz rozhodnete cestovať do USA prečo to hneď nespojiť s z rozprávkovou plavbou na lodi, ktorá Vám bude po celý pobyt pripomínať legendárny Titanic?

Ako sa sen stane realitou

Zatiaľ čo niektorí len snívajú a hromžia nad tým, že takú dovolenku si nemôžu dovoliť, iní vyhľadávajú akciové letenky a zvýhodnené ponuky úžasných plavieb, skombinujú výhodné z výhodným a na prvý pohľad hriešne drahá dovolenka sa premení na omnoho prijateľnejšiu cenu. Samozrejme, že nič nie je zadarmo a  na takýto zaoceánsky výlet je potrebný väčší obnos peňazí ako pri dovolenke v domácej krajine. More, ktoré patrilo kedysi pirátom je dnes okupované obrovskými korábmi s turistami. Sú dve možnosti ako si splníte karibský sen. Ak ste menej odvážnejší môžete sa obrátiť na cestovné kancelárie, ktoré Vám služby spojené s plavbou zabezpečia. Tí, ktorí sú znalí aspoň v anglickom jazyku a majú za sebou zahraničné cesty si môžu zvoliť výlet podľa vlastných predstav. V tomto prípade je to omnoho lacnejšie, je potrebné sledovať výhodné letenky a akciové ponuky plavieb, zosynchronizovať to a cestovať. Najvýhodnejšie vychádzajú letenky aj plavby mimo hlavnú sezónu a teda pred alebo po lete.

Kam letieť?

Závisí to od toho kde bude kotviť loď a teda odkiaľ bude odchádzať. Napr. pre tých náročnejších, z Los Angeles sa dá doplaviť až na Havajské ostrovy. V prípade Karibiku najčastejším miestom kde lode štartujú dovolenkovú plavbu je Miami na Floride. Zabite dve muchy jednou ranou navštívte užasnú Floridu a spojte to s plavbou po Karibiku.

Bez patričného povolenia to nejde

Samozrejme len tak jednoducho to zas nepôjde. Síce do USA v prípade turistiky už víza nepotrebujete, ale je potrebné povolenie esta usa. ESTA je autorizácia, ktorá udeľuje spôsobilosť vycestovať do Spojených štátov amerických. Často krát hovorovo nazývaná ESTA Viza, nie je vízum a teda nie je nutná v prípade zabezpečovania tohto povolenia návšteva americkej ambasády. Povolenie si zabezpečíte elektronicky cez online formulár. Vypíšte osobné údaje, informácie o ceste, odošlete ho a o pár minút dostanete odpoveď. Vo väčšine prípadov je autorizácia schválená. Nezabúdajte na to, že ju môžete využiť len v prípade ak máte biometrický pas, cestujete za účelom turistiky a v USA sa zdržíte menej ako 90 dní. Nič komplikované všakže?

Kam sa vydať

  • Bahamy – ak Vám stačí plavba na pár dní tak potom určite zamierte na Bahamy, kúzelné more horúci piesok pod nohami a relax.
  • Conzumel Mexico – divoká príroda, šnorchlovanie, výroba tequily, mayské ruiny, to všetko Vás čaká v Conzumel Mexicu.
  • Kajmanské ostrovy – Ak sa ocitnete na Kajmanských ostrovoch nenechajte sa zlákať nielen panenskými plážami, ale vydajte sa za delfínmi a zaplávajte si s rajami na otvorenom mori v Stingray city.
  • Jamajka – tu nájdete farebné čiapky, ktoré preslávil Bob Marley. Vyskúšajte mieste špeciality a nevynechajte ani nádherné prírodné úkazy ako napr. vodopády Dunn’s River Falls.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.