Silvester sa spája nielen s búrlivými oslavami príchodu Nového roku, ale aj s novoročnými predsavzatiami. Určite každý z nás ma nejaké zlozvyky, ktoré chce odstrániť alebo sny, ktoré si chce splniť. Nový rok je skvelá príležitosť ako začať na novo. Nový rok je pre nás silným motivátorom, ako zmeniť to čo sa nám nepáči a dosiahnuť to po čom túžime. Ako si správne stanoviť predsavzatia? 

  • Menej je viac – poriadne si vaše predsavzatia premyslite a stanovte si ich menej. Menej je niekedy viac a lepšie je splniť si z tých „menej“ všetky ako z veľkého počtu len niektoré.
  • Sny verzus realita- sny si treba plniť, ale zároveň treba ostať pri zemi. Začnite od snov, ktoré sú realizovateľné.
  • Radosť je dôležitá – pri plnení predsavzatí nezabúdajte na to, že musíte byť šťastný a spokojný. Neznechuťte si život tým, že si plníte predsavzatie.

Aké sú najčastejšie predsavzatia? 

To aké si stanovíte predsavzatie, koľko času si na neho dáte je len a len na vás. Zatiaľ čo niekto chce napr. získať prestížnu prácu, iný chce precestovať celý svet a ďalší sa zbaviť zlozvyku. Sto ľudí, sto chutí, jednoducho sme originálni a každý chce niečo iné. Preto sme sa rozhodli vybrať len tie najznámejšie, možno najviac používanejšie predsavzatia.

Viac cestovať – Cestovanie je jediná vec, ktorú keď si kúpime robí nás bohatšími. Možno aj to je dôvod, prečo čoraz viac ľudí túži spoznať krajiny doposiaľ nepoznané. Dáva nám slobodu, dobrodružstvo, spoznávame nové miesta, kultúry, ľudí a získame tak nádherné zážitky, bohaté skúsenosti a ostávajú nám krásne spomienky. To všetko sú dôvody prečo sa v novoročných predsavzatiach objaví aj predsavzatie „viac cestovať“. Niekto neviem ešte kam presne chce ísť, ale dôležité je, že pôjde. Iný má naopak presne vybratú destináciu, ktorú chce v novom roku navštíviť. Konkrétne cestovanie do USA je dnes v „móde“, lákajú nás kozmopolitné mestá, dych berúca príroda či prekrásne pláže. Výhodou je aj dostupnosť leteniek za prijateľné ceny, čo predsavzatie rozhodne uľahčuje napĺňať. A okrem toho na vycestovanie je potrebné len cestovné povolenie esta usa, takže žiadne zdĺhavé vybavovanie víz. Americké predsavzatie nebolo nikdy jednoduchšie naplniť. 

Zbaviť sa zlozvykov – medzi top predsavzatia bezpochyby patrí zbavenie sa nejakého zlozvyku, niekto chce prestať fajčiť alebo fajčiť aspoň menej, iný sa chce vyhýbať alkoholu, ďalší napr. menej jesť nezdravé jedlá a dokonca sú aj takí, ktorí chcú prestať si ohrýzať nechty. Len smelo do toho, kde je silná vôľa, tam je cieľ.

Úspech v štúdiu a práci – skvelými predsavzatiami sú tie, ktoré sa spájajú so štúdium a prácou. Pretože od kvalitného štúdia a dobrej práce sa odvíja kvalita nášho života a na základe toho si môžeme plniť zas ďalšie predsavzatia. Takže nebojte sa, smelo do toho, študujte to čo vás bude baviť, hľadajte si prácu, ktorá vás bude napĺňať.

Hmotné veci – dnes si už nevieme predstaviť život bez istých hmotných vecí, a preto aj medzi predsavzatiami modernej doby sa nachádzajú predsavzatia ako kúpenie bytu či domu, zabezpečenie auta a pod.

Láska – samozrejme nemôžeme zabudnúť na lásku. Bez lásky sa dá žiť, ale život je smutnejší a jednotvárnejší, a preto tí, ktorí sú šťastne zaľúbení si na Nový rok želajú, aby ich vzťah vydržal a tí, ktorí sú slobodní si zas želajú, aby našli tu pravú lásku. Nebojte sa takéhoto predsavzatia, ale dáme vám radu, začnite s láskou u seba, milujte seba takých aký ste, ľúbte svojich najbližších, rodinu priateľov a príde aj tá pravá partnerská láska. Do nového roka vám prajeme veľa, zdravia šťastia a lásky, nech sa vám podarí naplniť všetky vaše túžby a predsavzatia a ak je vašim snom cesta do USA, nezabudnite si zabezpečiť cestové povolenie ESTA viza. Krásne pokojné sviatky všetkým prajeme!