Dážď, zima, vietor, to všetko nás ťahá dovnútra, do našich teplých a útulných domov. Ale čo z voľným časom? My tu máme jeden naozaj skvelý návrh. A to plánovanie americkej dobrodružnej cesty. Veď kto by nechcel cestovať do USA za široký oceán, a spoznať tak nové miesta, ľudí a zažiť neopakovateľné? Mnoho ľudí ostane len pri snoch, ale realita je iná. Zvyčajne svoje cestovateľské túžby odkladáte na neskôr. Ale kedy to „neskôr“ je vhodné? Kedy to „neskôr“ sa zrealizuje? Ak aj vy patríte medzi tých čo o Amerike snívajú, naplánujte si to „neskôr“ teraz. Áno, práve teraz v sychravom februári. Tí, čo tak už urobili v ešte „mrzutejšom“ januári by vám to určite odporúčali tiež. A prečo? Prečítajte si náš nový článok, v ktorom vám prezradíme 5 dôvodov prečo plánovať cestu do USA už teraz a teda začiatkom roka.

1.dôvod – počasie

Tak ako sme už vyššie spomínali, január až marec sú mesiace chladné, a teda častokrát navodzujú zlú či smutnú náladu. Na jednej strane máte viac voľného času, ale neviete ako by ste si ho naplnili chýbajúcimi slnečnými lúčmi. Pri plánovaní cesty si aspoň symbolicky to slniečko pritiahnete, veď si len predstavte ako kráčate počas slnečného dňa po NYC či ležíte na pláži v Miami, hneď je vám veselšie, všakže? A okrem toho prečo by ste mali svoje plánovanie odkladať na neskôr, keď už bude vonku príjemne a teplo. Plánujte teraz, vychutnajte si aspoň to symbolické slniečko, a potom keď sa oteplí užite si ho vonku v prírode, kde sa už na svoju naplánovanú cestu môžete tešiť.

2. dôvod – akciové ponuky

Začiatok roka prináša so sebou naozaj skvelé, zvýhodnené ceny leteniek. Ceny sú naozaj prekvapivo, priam až čarovne nízke a je škoda si ich nechať ujsť. Okrem toho zvýhodnené ceny ponúkajú aj spoločnosti, ktoré prenajímajú vozidlá a aj ubytovacie kapacity majú v ponuke nejakú zľavnenú izbu, ktorá sa však rýchlo obsadí, a preto netreba váhať. Okrem toho, ak by ste chceli cestovať cez cestovky, aj tie majú ešte v týchto mesiacoch ponuky v podobe first moment.

3. dôvod – široký výber

Tento dôvod je jednoduchý a teda napr. ak chcete do USA cestovať cez leto, alebo jeseň, teraz natrafíte na široký výber ponúk ubytovacích zariadení, aj výber leteniek bude širší, ale s blížiacim sa termínom vašej cesty toho bude postupne ubúdať, a teda už vám ostanú len menej zaujímavejšie a drahšie ponuky.

4. dôvod – dostatok času na prípravu

Na cestu do USA je potreba viac času na prípravu. Na jednej strane musíte veľmi dobre zvážiť čo si so sebou zoberiete a zbalíte. Napr. v Amerike je iné elektrické napätie a sú tam aj iné zásuvky, takže musíte myslieť na cestovný adaptér. Bez neho si elektroniku len tak nenabijete. Tvorba itineráru a zabezpečenie vozidla zaberie taktiež istý čas. Na druhej strane potrebujete i dokumenty, ktoré vám povoľujú cestovať do USA. Zatiaľ čo po Európe vám na cestovanie stačí občiansky preukaz, do USA potrebujete cestovný pas. Ak ho nemáte jeho vybavenie trvá cca jeden mesiac. A k tomu potrebujete ešte aj cestovné povolenie na vycestovanie čo je buď turistické vízum, alebo povolenie ESTA. Autorizácia ESTA je postačujúca ak cestujete na menej ako 90 dní. Jej vybavenie je omnoho kratšie, ale tiež si to vyžaduje istý čas.

5. dôvod – dlhodobé nadšenie

No a posledným dôvodom je dlhodobá radosť, doslova tešenie sa na vašu už naplánovanú cestu. Možno poznáte ten pocit, keď si už kúpite letenky a v práci odrátavate dni do svojej vytúženej dovolenky. Keď si svoju americkú cestu naplánujte v januári alebo februári, nasledovné mesiace až do vašej cesty, môžete dychtivo a nadšene odrátavať.

Nech sa už vydáte do USA kedykoľvek, prajeme vám šťastnú cestu, kopec zážitkov a zábavy a hlavne nezabudnite na cestovné povolenie ESTA viza.