Nádherné, niekedy priam až dych berúce stavby a konštrukcie, majú pre ľudí nielen úžitkových charakter, ale sú akými si symbolmi danej lokality a Spojených štátov amerických ako takých. Ani ste nemuseli nikdy navštíviť USA, aby sa Vám vybavil aspoň jeden názov americké mostu. Určite Vám príde na rozum aspoň ten „sýto oranžový“, všakže? My Vám predstavíme štyri najslávnejšie mosty bez, ktorých by nebola Amerika Amerikou.

Golden Gate

Začnime tým najznámejším, tým najvyhľadávanejším, tým najkrajším. Cestovanie do USA sa bezpochyby spája s nádherným oranžovým mostom Golden Gate, ktorý sa pýši v nie menej krásnom meste San Francisco. Most bol dokončený v roku 1937 a pri jeho slávnostnom otvorení sa po jeho celej dĺžke, čo predstavuje 2,7 km, prešlo 200 000 ľudí. Most si vyžaduje maximálnu a celoročnú údržbu, totižto preklenuje kalifornskú úžinu a počasie sa tam veľmi často mení a je sprevádzané vysokou vlhkosťou. Golden Gate patrí medzi najfotografovanejšie mosty na svete. A niekedy je to veru aj veľmi ťažké ho odfotiť, lebo často krát most zahalí hustá hmla.

Brooklyn Bridge

Tento priam skvostný most patrí medzi najstaršie visuté mosty v USA a spája Manhattan s Brooklynom. Je symbolom New Yorku a určite každému kto zavíta do tohto kozmopolitného mesta odporúčame si prejsť peši celý most, vyskytuje nádherné výhľady na panorámu mesta. Most je dlhý 1825 metrov a v dobe svojho otvorenia bol najväčším zaveseným mostom na svete. Výstavba mostu začala v roku 1870 a slávnostne bol otvorený 24. mája 1883. Pár dni po tomto otvorení sa rozšírila fáma, že most je slabí a chodcov neudrží a dav v panike priam ušliapal niekoľko ľudí. Túto nepravdivú informáciu vyvrátil len dôkaz v podobe 21 cirkusových slonov, ktoré v sprievode prešli po moste. V súčasnosti má 6 jazdných pruhov a široký pruh pre chodcov a cyklistov.

Seven Mile Bridge

Florida sa môže pochváliť najdlhším segmentovým mostom na svete. Tento most je postavený z 288 dielov a jeho dĺžka je 11 km. Seven Mile Bridge spája ostrovčeky – Florida Keys, už len samotná jazda po moste je hotovým predstaveným prírody. Spoločnosť Sedem míľovému mostu robí Flaglerov most, starý železničný most, ktorý je síce už nefunkčný, ale môžeme ho považovať za predchodcu Sedem míľovému mostu. Zatiaľ čo v minulosti po ňom vlak mohol dôjsť až na Key West, dnes je už len spomienkou na časy dávno minulé.

Queensboro Bridge

Vráťme sa ešte do NYC. Veľké jablko sa môže pochváliť viacerými mostmi. My by sme Vám chceli predstaviť most, ktorý má aj pesničku a to Queensboro Bridge. Tento most bol inšpiráciou pre skladateľa a speváka Paula Simona a vďaka nemu vznikla pieseň Street Bridge Song (Feelin’ Groovy) . Most je dlhý 1135 m, spája Manhatan s Long Island City a preklenuje rieku East River. Most v čase jeho otvorenia bol najväčším konzolovým mostom v USA a dokonca pod ním sa nachádza Rooseveltov ostrov na, ktorý sa dostanete lanovou dráhou.

USA má návštevníkom naozaj čo ukázať, už samotné mosty sú stavby, ktoré stoja za povšimnutie a trocha pozornosti. V prípade ak sa ich rozhodnete vidieť na vlastné oči nezabúdajte, že už nepotrebujete víza, stačí Vám cestovné povolenie esta usa. Ak by ste potrebovali poradiť, zodpovedať otázky, môžete sa kedykoľvek na nás obrátiť. Cestovanie do USA vďaka ESTA viza nikdy nebolo jednoduchšie. Hor sa na prechádzku po amerických mostoch.