Close

11/02/2018

Najchutnejšie jedlá v Amerike (podľa regiónov)

jedla v usa

Keď premýšľate, kde by ste mohli ochutnať najlepšie americké jedlo, väčšina z nás mysľou zaletí do metropol ako New York, Los Angeles alebo Miami. Avšak metropoly nemusia byť práve to najlepšie riešenie. USA je predsa len obrovská a rozmanitá krajina, ktorá ponúka bohaté kulinárske zručnosti. V Amerike sa nachádza množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú chutné pochúťky, ale niekedy môže byť ťažké nájsť tie správne miesta. Práve preto sme pre vás pripravili sprievodcu najchutnejších jedál na základe regiónov, tak aby ste sa dostali do najlepších amerických kulinárskych miest v každom regióne.

 Severovýchod Ameriky

 

Foto © Pixabay, Foundry,  2017

 Burlington VT

Burlington, Vermont sa nachádza kúsok južnejšie od kanadskej hranice a je ideálnym miestom pre vašu vytúženú dovolenku – teda najmä ak ste „fajnšmeker“. Mesto Burlington je známe početnými pivovarmi, a práve kvôli chutnému pivu, Burlington je známy svojou značkou na kulinárskom svete v rôznych kuchyniach.

Na začiatok prejdite do Zero Gravity Brewery a vychutnajte si toto svetoznáme pivo. Následne zamierte do American Flatbread, kde si doprajte lahodné ručne vyrobené pizze. Dobrú chuť!

 Portland, ME

Portland, Maine je ďalším skvelým miestom na severovýchode Ameriky, ktoré sa oplatí navštíviť. Výlet do Portlandu nie je úplný bez toho, aby ste okúsili chuť miestneho homára. Ak hľadáte úžasný chuťový zážitok, Scales Restaurant je tou najlepšou voľbou. Pre ďalšie chuťovečky navštívte určite Central Provisions, ktoré sa rozrástli v popularite vďaka svojim eklektickým štýlom a rustikálnym ladením, zatiaľ čo v East Ender si môžete pochutnať na vynikajúcom tradičnom „chowder“-i.

 Newport, RI

Ak vezmeme do úvahy rozlohu Rhode Island, možno si myslíte, že túto návštevu dáte za pol dňa. Ak však zoberiete do úvahy, že 20% reštaurácií v Newportu má perfektné hodnotenie, môže to trvať trochu dlhšie, kým sa dostanete cez túto malú oblasť. Vzhľadom k tomu, Newport je prímorské mesto doprajte si večernú plavbu. Zatiaľ čo čo si budete pochutnávať miestne jedlo môžete si poprezerať očarujúcu krajinu. Ak máte chuť na viac miestneho jedla, ​​prejdite na Bowen na malebné nábrežie Newportu, kde dostanete čerstvé morské plody takmer v každom podniku.

 Americký stredozápad

Foto © Pixabay, 12019, 2016

 Hamtramck, MI

Možno vás prekvapí, že chuť východnej Európy môžete nájsť práve v Michigane. Hamtramck, Michigan je miesto, v ktorom nájdete ochutnávku autentickej poľskej kuchyne. Keďže mnoho poľských prisťahovalcov prišlo práve do Hamtramcku v priebehu 20.teho storočia, ovplyvnilo to aj tamojšiu kuchyňu. V reštauráciách s najvyššou kvalifikáciou, ako je napr. reštaurácia Polonia a poľská dedina Cafe, je jasné, že tieto prisťahovalecké rodiny zachovali tradíciu živú a to práve lahodným spôsobom.

 Galesburg, IL

Zatiaľ čo väčšina ľudí smeruje do Chicaga za regionálnym kulinárskym zážitkom, skutočné jedlá smerujú do Galesburgu. Tento skrytý kulinársky klenot mesta stojí na západnej strane Illinois s viac ako 100 najvyhľadávanejších reštaurácií, ktoré môžete preskúmať. Galesburg je domovom najstaršej fungujúcej reštaurácie v meste Coney Island. Táto reštaurácia bola otvorená začiatkom dvadsiatych rokov dvadsiateho storočia a stále dokáže priniesť tonu zákazníkov, ktorí sa chcú spoznať miestne jedlá v regióne.

 Monroe, WI

Počas výletu na stredozápad by ste nemali vynechať návštevu hlavného mesta syra na svete. Monroe, Wisconsin nie je len miestom, kde môžete ísť na festival syrov, ale ponúka aj reštaurácie, kde si môžete vychutnať jedlá milovníkov syrov. Zariadenie na syr Baumgartner a Alp a Deli Cheesery ponúkajú rôzne druhy syrov, ktoré pripomínajú syry celého sveta – od švajčiarskych syrov až po staršie čedarky.

Horský západ