Rozhodli ste sa splniť si sen a navštíviť krajinu snov, ktorá Vás privíta vztýčenou rukou Sochy slobody či svetoznámym červeným mostom? Ak áno, možno práve Vy sa pohrávate s myšlienkou „ako“ a „s kým“ vycestovať, aby ste cestu čo najviac využili, videli toho najviac a najmä neminuli príliš veľa financií. Váš sen môže naplniť Vaše očakávania a zároveň nevyťažiť Vašu peňaženku do dna. Zaujíma Vás ako na to? V dnešnom článku Vám prinášame zopár tipov ako vycestovať do USA a aké sú výhody a nevýhody cestovania na vlastnú päsť vs. cestovania s cestovnou kanceláriou.

Cestovanie na vlastnú päsť

Cestovanie do USA je v súčasnosti omnoho jednoduchšie než bolo v minulosti, a to nielen z hľadiska procesov a papierovačiek, ale najmä vďaka výhodnejšej cenovej politike daných krajín. V súčastnosti sú pre Európanov prijateľnejšie ceny služieb, čo mnohým otvára bránu k naplneniu cestovateľského sna. Svet plný technológií uľahčuje nielen život, ale aj samotné cestovanie a na cestu za dobrodružstvom sa môžete vydať aj sami bez sprievodcov či delegátov.

Výhody cestovania na vlastnú päsť:

 1. Nižšia cena: kompletná cena je častokrát nižšia ako zájazd organizovaný cestovnou kanceláriou Avšak pozor. Musíte byť veľmi šikovný a mať vytipované najlepšie termíny letov a ubytovaní, tak aby ste dokázali skombinovať výhodný výlet.
 2. Vlastný itinerár: Ak ste skúsený cestovateľ, určite Vám vyhovuje mať vlastný itinerár. Nemusíte nikoho čakať, chodiť na miesta, ktoré vás nezaujímajú a podobne. Váš itinerár si vytvoríte presne podľa Vašich predstáv.

3 Časová flexibilita: nemáte presne stanovený čas koľko sa kde môžete maximálne zdržať, môžete stráviť aj celý deň na jednom mieste, ak vás očarilo.

 1. Dobrodružstvo: táto forma cestovania je pre niekoho dobrodružnejšia a zábavnejšia, skúšate nové veci a možnosti bez obmedzení.

Nevýhody cestovania na vlastnú päsť

 1. Jazyk: nutnosť znalosť jazyka, aspoň na základnej úrovni, tak aby ste sa dohovorili v prípade potreby.
 2. Časová náročnosť: na plánovanie cesty je potrebné viac času, keďže si sami budete zabezpečovať potrebné dokumenty ako ESTA Viza, letenky, ubytovanie, prenájom vozidla a mnoho iného.
 3. Cena: aj keď sa na prvý pohľad zdá, že cena vychádza lepšie, výhodnejšie, no nemusí to tak naozaj aj byť. Môže sa stať, že vám rezervácia padne a musíte niečo zabookovať opäť, môžete si výlet skomplikovať a pod. (PS: započítajte si aj cenu času, ktorú vám zabralo hľadanie, googlenie a príprava výletu.)
 4. Odvaha vs. stres: len odvážnym šťastie praje a ak máte strach z cestovania bez sprievodcu, neriskujte to. Zlé pocity Vám môžu výlet pokaziť a nebudete si ho tak užívať ako by ste boli s cestovkou bez starostí.

Cestovanie pomocou cestovnej kancelárie

Na slovenskom trhu je široká škála zaujímavých poznávacích zájazdov do zahraničia, vrátane USA.  Podľa našich pozorovaní najlepšie zájazdy do USA zabezpečuje Cestovná kancelária DAKA. Pozitívne hodnotíme nielen itinerar cesty, ale aj servis a referencie. Častokrát zveriť svoj zážitok  cestovnej kancelárii a nechať sa unášať atmosférou veľkomiest Vám prináša dokonalý relax spolu s informačnou hodnotou, ktorú Vám poskytne sprievodca.

Výhody cestovania do USA s cestovnou kanceláriou

 1. Bez starostí: všetky potrebné služby spojené so zájazdom Vám zabezpečí cestovná kancelária. Ak sú nezrovnalosti, vy sa nemusíte o nič strachovať, všetko zabezpečuje cestovná kancelária.
 2. Bez znalostí: nie je potrebná znalosť cudzieho jazyka, na to je tu predsa sprievodca. Dostanete odpovede i na otázky, ktoré vás zaujímajú o miestach, histórii či iných odborných oblastiach. Dostanete i výklad o miestnych pamiatkach a kultúre od skúseného sprievodu.
 3. Dostanú vás tam, kam by ste sami nešli: navštívite tie najkrajšie zákutia, nakoľko cestovná kancelária a jej sprievodcovia majú zmapované dané miesta, a teda vedia kde je najkrajší západ slnka či panoráma mesta.
 4. Zľavy: Cena zájazdu nemusí byť vždy nevýhodnejšia než cestovanie na vlastnú päsť. Tým, že cestovné kancelárie dostávajú výhodnejšie ceny a pri vstupoch aj skupinové zľavy, niekedy môže byť aj po prirátaní marže ťažšie cenu prebiť.
 5. Viac času: vyhnete sa čakačkám v radoch – lístky sa kupujú pre celú skupinu vopred
 6. Doprava: neriešite prepravu, a teda ani parkovné. Aby zájazd nebol predražený, cestovné kancelárie volia kompromis a to tak, že ubytovanie nájdu mimo mesta a cestujúcich prevážajú z jedného miesta na druhé, pre Vás je výhoda že nehľadáte parkovacie miesto a môžete mať krajší hotel za nižšiu cenu bez problému s transferom.

Nevýhody cestovania do USA s cestovnou kanceláriou

 1. Nevyberáte si spolucestujúcich: cestujete so skupinou ľudí (cca minimum býva 15 osôb)
 2. Nemáte vlastné možnosti výberu: nemôžete si sami určiť kam práve chcete ísť a aké miesta navštíviť
 3. Cena: môže byť vyššia, pretože zahŕňa nielen prepravu a ubytovanie, ale aj služby sprievodcu,
 4. Vstup do USA: zvyčajne cestovné kancelárie nezabezpečujú cestovné povolenie na vstup do USA (Esta visa), avšak s tým Vám veľmi radi pomôžeme my.

Či s cestovkou alebo bez cestovky, USA sa určite oplatí navštíviť! Nech vycestujete akokoľvek, Spojené štáty sa Vám určite budú páčiť.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.