O nás v číslach
  • • Viac ako 99.5% ESTA povolení sa udelí do dvoch hodín po prijatí žiadosti.
  • • Približne 1.000.000 žiadostí (kontaktov) za mesiac.
  • • 24/7 podpora v niekoľkých jazykoch.
  • • Spracovavame žiadosti z 36 štátov zúčastnujúcich sa na bezvízovom programe?
Bezpečný platobný systém

Kreditné karty: údaje z kreditných kariet sú zasielané priamo na bankový server, komunikácia medzi prehliadačom a serverom je bezplatná a podporovaná 128 bitovým SSL3 šifrovaním (v súčasnosti najvyšší bezpečnostný štandard s certifikáciou server-siden).BEZPEČNOSŤ

Esta Visa pracuje v súlade s medzinárodnými predpismi pre platobný priemysel (Standard Payment Card Industry - Data Security Standard (PCI-DSS)), ktoré vyvinuli najväčšie spoločnosti vydávajúce kreditné karty s cieľom chrániť osobné údaje svojich klientov.

Môžete požiadať o povolenie ESTA aj v prípade ak ste si ešte neni istý itinerárom?

Samozrejme, áno. Môže sa stať, že ešte neviete kde budete ubytovaní, v akých mestách sa zdržíte. Ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť Spojených štátov (The Department of Homeland Security of the United States) odporúča odoslať žiadosť na povolenie 3 dni pred odletom (resp. podľa možnosti adresy v USA). Ide len o odporúčanie nie o príkaz.
Cestovatelia z krajín, ktoré sa zúčastňujú programu bezvízového styku nie sú povinní uviesť podrobný a presný itinerár vo vnútri USA. To znamená, že môžu požiadať o autorizáciu ESTA bez toho, aby uviedli tieto potrebné informácie. Ak sa v USA nebudete chcieť zdržať dlhšie, na otázku, či vstupujete na územie USA z dôvodu prestupu alebo kvôli pobytu, môžete odpovedať aj kvôli prestupu/tranzitu.
Od momentu doručenia povolenia ESTA na Vami uvedený e-mail, môžete informácie v povolení aktualizovať. Ak organizujete do USA opakované cesty a využívate pri tom ESTA povolenie, v prípade, že Vašim dokumentom nevypršala platnosť, môžete v už existujúcom povolení kedykoľvek aktualizovať mesto, hotel a dočasnú adresu v USA.
Z toho vyplýva, že o povolenie ESTA môžete požiadať aj v momente, kedy nemáte ešte naplánovanú Vašu cestu.
Medzi upraviteľné polia existujúceho povolenia ESTA patrí:
— Adresa bydliska.
— E-mailová adresa.
Ak je to možné, odporúčame cestovateľom uviesť ich plán cesty už v čase žiadosti o povolenie ESTA.

Príklad 1: John

icon-man

John žije a pracuje na Slovensku pre americkú farmaceutickú spoločnosť. Medzi jeho náplň práce patria aj časté návštevy konferencií, ktoré jeho zamestnávateľ organizuje na území USA. John vždy cestuje len na krátky čas a preto má možnosť cestovať s povolením ESTA.

Už v existujúcom povolení ESTA občas aktualizuje informácie o mieste pobytu v USA, podľa toho kde sa bude jeho pracovná konferencia konať.

Príklad 2: Olivia

icon-woman

Olivia žiadala o ESTA povolenie približne pred jedenástimi mesiacami, keď cestovala do Philadelphie za svojou rodinou.
Povolenie ESTA jej bolo doručené na e-mailovú adresu, ktorú zadala v žiadosti.
Olivia si medzičasom zrušila starú e-mailovú adresu a založila si novú. Rozhodla sa preto kontaktovať našu zákaznícku linku a informovala nás o zmene e-mailu.

Vďaka aktualizácii e-malovej adresy budú všetky dôležité informácie ohľadom povolenia zasielané už na jej nový e-mail.

Oliviin e-mail bol úspešne zmenený a ona nepríde o žiadne nové a dôležité informácie.