Close

Môžem získať povolenie ESTA elektronicky?

Cestovný dokument ESTA je možné získať len elektronickou formou – online.
Žiadateľ je povinný uviesť osobné informácie a zodpovedať na niekoľko otázok týkajúcich sa jeho účelu vycestovania a súčasného zdravotného stavu.
Niektoré informácie zahrňujú demografické údaje, cestovný pas, adresu a pracovné informácie.
V prípade, že USA bude prechodnou krajinou a zdržíte sa len dočasne, ste povinný uviesť aj dočasné bydlisko.
Navyše okrem primárnej adresy, uveďte aj núdzový kontakt. Nezáleží na tom, či pôjde o kontakt z domácej krajiny alebo z USA.
Posledná časť online registrácie ESTA pozostáva z otázok týkajúcich sa Vašej cesty.
Po potvrdení všetkých otázok budete presmerovaný na stránku, kde je možné uhradiť potrebnú čiastku.
Ako náhle úspešne dokončíte platbu, môžete požiadať o povolenie ESTA pre ďalšie osoby cestovateľskej skupiny, samozrejme, že samostatne. Alebo môžete počkať na správu, ktorá bude obsahovať potrebné dokumenty na Vami uvedený mail.

Zhrnutie:

  • passport

    1) Vyplnenie online formulára a potvrdenie údajov.

  • credit-card

    2) Platba imigračného poplatku

  • email

    3) Doručenie dokumentov na uvedenú emailovú adresu

Americký imigračný úrad ma na starosti schvaľovací proces. Zvyčajne schválenie netrvá dlho (len pár minút). Odporúčame požiadať o povolenie ESTA minimálne 72 hodín pred odletom, v prípade ak by nastalo nejaké nečakané omeškanie získania potvrdenia.
Na našej internetovej stránke sa nachádza žiadosť, ktorá je kompatibilná s akýmkoľvek zariadením (či už ide o smartphone, tablet, PC). Registrácia a vypĺňanie je rýchle a intuitívne. Bez problémov získate autorizáciu na vstup do USA, ktorá Vám bude zaslaná hneď po schválení na Vami uvedený e-mail.

Príklad 1: Maurice a Rose

Rose má maltskú národnosť, na základe čoho môže využiť bezvízový program VWP. O mesiac má s priateľom namierené do New Yorku, z dôvodu pracovného stretnutia.
Rose sediac na gauči a za pomoci tabletu, požiada o povolenie ESTA elektronicky.
Vďaka informáciám získaných z platobnej karty, zo svojho pasu a pasu jej priateľa, úspešne dokončila platbu.
Obe žiadosti sú schválené a povolenia hneď aj zaslané na e-mail, ktorý Rose uviedla v žiadosti.

Príklad 2: Carl

icon-woman

Budúci týždeň Carl oslávi 60 rokov. Vždy bol milovník USA. Už niekoľkokrát vycestoval do USA na víza B1, ktoré dostal na základe žiadosti na americkej ambasáde.
Má v pláne osláviť svoje narodeniny v Los Angeles. Keďže Carlovi už vypršala platnosť víz, rozhodol sa požiadať o autorizáciu ESTA.
Bol príjemne prekvapení, že ESTA povolenie je schválené veľmi rýchlo a získal ho jednoducho (na rozdiel od víz z ambasády).
Keďže vie čo všetko je potrebné na vybavenie víz, získanie povolenia ESTA bolo pre neho hračkou. Autorizácia ESTA mu omnoho uľahčila cestu do USA.