„Klop, klop.“ 

„Kto je tam?“ 

„Tu sú Vianoce.“ 

„Čože, Vianoce, veď ja nemám ešte darček pre moju milovanú polovičku, čo teraz?“ 

Tie najkrajšie sviatky roka sa neúprosne blížia a aj keď sú typické pokojom, pohodou a láskou, predvianočné obdobie býva často hektické a stresové a neuľahčuje nám to ani vymýšľanie darčekov. Najťažšie je zabezpečiť darček pre tu svoju lásku, pre milovanú polovičku.

Minimalizmus v súčasnej dobe

V súčasnosti je svet presýtený materializmom. Každý z nás má všetko čo potrebuje a rýchla spotreba a obmieňanie vecí spôsobuje väčší tlak na výrobu, a tým pádom aj väčšie znečisťovanie krajiny. Naša planéta dostáva zabrať, a preto skúsme spomaliť toto tempo. Ak znížime dopyt, výrobcovia znížia výrobu. Skúsme si tento rok darovať minimalistické Vianoce. Vianoce bez materiálnych darčekov. Vianoce, ktoré budú plné citov či zážitkov. Jeden taký tip pre vás máme. 

Zážitok pod stromček

Potešili by ste sa, ak by vás pod stromčekom čakala cesta do New Yorku? Cestovanie do USA je dnes veľkým cestovateľským trendom. Kto by predsa nechcel navštíviť túto zaujímavú krajinu? Avšak určite vám napadlo, že nápad je to síce skvelý, no z hľadiska emisií, je to taktiež zaťažujúca položka pre našu planétu. Avšak, všetko je o prioritách. Ak si odoprieme cestovanie do zahraničia počas roka, vynecháme “povinné” letné dovolenky, či dalšie planétu znečisťujúce aktivity a vyberieme si niečo čo nám naozaj urobí raz za čas radosť, myslím, že každý eko minimalista môže mať svedomie na mieste. 

Darček na „kľúč“

Ak vám nerobí problém zabezpečovanie darčeku ani vo vyšších sumách a zároveň obaja milujete cestovanie, New York pod stromčekom bude ako darček na mieru pre oboch. V tajnosti zabezpečte letenky, ubytovanie, pozor preverte či máte platné pasy, ak nemáte, tak naplánujte termín odchodu do USA tak, aby ste stihli vybaviť pas a aj cestovné povolenie ESTA viza. 

Letenkový darček

Ako sme už spomínali cestovanie do USA žiada istú nemalú čiastku financií. Ak by ste chceli darovať pod stromček americký výlet, ale predsa máte k dispozícii len sumu, ktorá by pokryla len časť výdavkov do USA, tak zabezpečte iba spiatočné letenky. New York je dnes omnoho dostupnejší ako to bolo v minulosti. Treba len sledovať výhodné ponuky leteniek a pri troške šikovnosti si môžete uchmatnúť aj spiatočnú letenku do NYC za 200 €/os. Do USA nemusíte cestovať hneď po Vianociach či najbližšie mesiace, hľadajte akciové letenky aj v neskorších termínoch (napr. na jar či leto). Vyrobte si nejaký kreatívny darčekový poukaz, ktorý zabaľte spolu s letenkami a dajte to ako darček pod stromček. A ak budete cestovať až ku konci jari alebo v lete či na jeseň, tak budete mať ešte dostatok času na došetrenie zvyšku výdavkov. 

Celosviatkový darček

V podstate je to skoro to isté, či už sa blížia Vianoce, narodeniny, meniny, Valentín, výročie, stále tu máme niečo spoločné a to aký darček darujeme. Prepojte všetky tieto sviatky jedným veľkým darčekom a to výletom do NYC. Na jednej strane máte o darčeky na celý rok postarané a na druhej strane tento darček bude zaručene nezabudnuteľný, získate ním nádherné dobrodružstvá a fotky budú tento darček stále pripomínať. 

Kedykoľvek realizovateľný darček

Výhodou tohto darčeku je jeho realizácia. Naozaj stačí, že si sami vyrobíte darčekový poukaz, ktorý bude obsahovať informáciu o ceste do NYC, ale to kedy sa uskutoční záleží len na vás. Ak chcete o termíne výletu rozhodnúť spolu s partnerom nekupujte ani letenky, len tam priložte papierik s vtipnou informáciou, že ide o voucher na zakúpenie letenky do Ameriky. 

Nezabudnite na ESTA povolenie

Pri tom všetkom plánovaní darčeka nezabudnite na cestovné doklady. Občiansky preukaz na vycestovanie do USA nestačí, je potrebný biometrický pas a na základe neho si vybavíte cestovné povolenie ESTA. Avšak nemusíte sa ničoho báť. Toto cestovné povolenie vybavíte veľmi rýchlo a jednoducho vyplnením online formulára. 

Prajeme krásne darčekovanie a šťastnú cestu!