Miami na rodinný výlet? Poviete si „Absurdné!“. Miami má totižto povesť mesta, ktoré si väčšina ľudí spája so zábavou a barmi. Napriek tomu, je tu ďalšia strana tohto krásneho mesta, ktorá ponúka skvelé aktivity pre deti aj rodičov, od zaujímavých múzeí, rôznych kultúrnych podujatí a adrenalínových vonkajších aktivít. Ďalším argumentom, prečo ísť do Miami na rodinný výlet je priaznivé počasie. Miami je jedným z najslnečnejších regiónov v Spojených štátoch, dokonca aj v zimných mesiacoch. Z tohto dôvodu stojí za to pouvažovať nad Miami, čo poviete?

Použite online a získajte svoje víza ESTA e-mailom!

Aby sme vám pomohli s plánom čo robiť a vidieť v Miami, zostavili sme zoznam TOP atrakcií mesta:

1.Bayfront Park

Neexistuje lepší spôsob, ako si urobiť piknik v Bayfront Park. Skúste si oddýchnuť a stráviť pokojný rodinný čas v tak nádhernom parku. Tento mestský park sa nachádza v centre mesta a s najväčšou pravdepodobnosťou je len kúsok od vášho hotela, pričom ponúka úžasnú panorámu zátoky Biscayne a hlavného prístavu mesta, romantickú pláž a detské ihrisko ideálne pre deti.

2. Štátna rekreačná oblasť Bill Baggs Cape Florida

Okrem kultového majáku, ktorý bol postavený v roku 1825 je táto oblasť považovaná za najstaršiu stavbu v Miami-Dade County. Štátny park je známy svojimi surreálnymi západmi slnka, množstvom dostupných zariadení, pokojnými bielymi pieskovými plážami a parkom s rôznymi reštauráciami v okolí.

3. Prírodné centrum Biscayne

Ak vaša rodinka zbožňuje dobrodružstvá, potom prírodné centrum Biscayne vytvára perfektnú príležitosť na dobrodružný výlet. Nachádza sa v oblasti Crandon v mestskom parku a môžete si tu vyskúšaťekologické prechádzky zamerané na pobrežné životné prostredie, skúmanie prílivových bazénov a slávne Seagrass Adventure – ktoré sú nielen zábavné, ale aj poučné.

4. Crandon Park

Crandon Park sa nachádza na ostrove neďaleko od pevniny. Určite sa choďte poprechádzať na pieskovú pláž (pokojne aj okúpať, je strážená plavčíkmi), tieňované oblasti, tiché záhrady a zábavné centrá, v ktorých sa môžu deti vyblázniť – sú tu kolotoče a taktiež športové aktivity – tenisový kurt pre rodičov alebo aj deti.

5. FunDimension

Toto veľké zábavné centrum v meste Wynwood je populárne medzi miestnymi obyvateľmi vďaka organizovaniu akcií, narodeninových osláv a letných táborov. Zábavné centrum ponúka zábavné hry a aktivity, ako je laser tag, autodráhy, arkády a mnoho ďalších. FunDimension je skvelou alternatívou pre daždivé dni.

6. Monkey Jungle

Ako jeden z najznámejších prírodných parkov v meste Miami, v parku Monkey Jungle umožňujú návštevníkom kŕmiť opice pri putovaní po dažďovom pralese. Takisto odporúčami vám a vašej rodinke ísť na Tour Rainforest Adventure a dostať sa naozaj blízko k roztomilým a zvedavým veveričkám.

7. Jungle Island

Ak milujete prírodu a zvieratká, zájdite do zoologického parku Jungle Island, ktorý sa nachádza sa v centre medzi Downtown a South Beach. Tento park je obzvlášť vyhľadávaný pre jeho Liger (zmes Lion a Tiger = Lev a Tiger). Rovnako stojí za to, aby sa deti poprechádzali po ďalšej pokojnej pláži Miami, a to až do vodného centra na zálive Biscayne.

Je váš cestovný pas oprávnený na prihlásenie na internete? Pozrite sa na časté otázky ESTA Visa.

8. Malá Havana

Malá Havana je miestom, kam ísť, ak máte už staršie deti. Skvelý spôsob, ako zažiť bohatú latinskú atmosféru v Miami je vyskúšať Calle Ocho (8. ulicu) a prechádzať sa umeleckými galériami, miestnymi reštauráciami pričom narazíte na tak slávne festivaly. Pre tých, ktorí sa venujú výtvarnému umeniu, pozrite si nástennú maľbu v kaviarni Guardabarrenco a ako zážitok na konci dňa si vyskúšajte zmrzlinu v jednom z miestnych obchodov s gelato.

9. Matheson Hammock Park

Matheson Hammock Park je idylické miesto pre batoľatá. Nachádza sa pozdĺž umelého atolu obklopujúceho Biscayne Bay. Park známy svojimi pokojnými plážami bez vĺn. Park má taktiež skvelú infraštruktúru s barmi, reštauráciami, toaletami a dokonca aj prístavom, kde si môžete vyskúšať lekciu na plachtenie!

10. Detské múzeum v Miami

Ak máte v pláne vidieť výletné lode a televízne štúdiá, detské múzeum Miami je niečo, čo je nutné nevynechať z plánov! Zážitok pre tých najmenších i pre väčších. Múzeum je ideálne miesto, kde môžete vy i deti interagovať s ostatnými deťmi a nájsť si nových priateľov. Múzeum je tiež skvelou alternatívou v prípade, že počasie je príliš horúce alebo sa vonku rozpršalo.

11. Rekreačný park Sawgrass

Miami je známy pre Everglades, a ak je uvedené v tvojej trase, návšteva Sawgrass Recreation Park by mala byť taky. Tu je možné absolvovať 30-minútovú prehliadku plavidla cez túto subtropickú močiar a pozrieť sa na neuveriteľnú prírodu (korytnačky, iguany a aligátory) v jednej z exponátových oblastí. Vaše deti budú nadšení, aby zistili, že môžu mať detský aligátor!

12. Štátny park rieky Oleta

Ak máte chuť na vonkajšie aktivity, môžete preskúmať rieky Oleta. Môžete si vybrať medzi jazdou pozdĺž na horských bicykloch, alebo skočiť do kajakov a unášať sa na pokojných vodách rieky Oleta- tieto aktivity sú organizované Blue Moon Outdoor Centerom.

13. Benátsky bazén

Skvelý výlet na skutočne horúce dni ! Vyrazte z mesta a preskúmajte tento takmer storočný verejný bazén plný vodopádov a jaskýň. Navzdory jazde, návšteva benátskeho bazénu je určite zábavným dňom pre celú rodinu.

14. Zoo Miami

S viac ako 2 000 zvieratami je Zoo Miami najväčšou tropickou zoologickou záhradou v kontinentálnych Spojených štátoch. Vďaka voľnému prístupu ku zveri bez klietok majú deti majú omnoho väčší zážitok zo sledovania zvierat. Nezabudnite sa pozrieť na jazdu ťavou a žirafovú kŕmnu stanicu – stojí to za to. 🙂

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.