Továreň na masovú výrobu filmov, tak to je Hollywood. Hollywood je miesto kde sa začali písať filmové dejiny a pochádza odtiaľ množstvo filmových trhákov, od ktorých nevieme odtrhnúť oči.  Nachádza sa v štáte Kalifornia a je súčasťou mesta Los Angeles. Kedysi ľudoprázdne údolie sa stalo neodmysliteľnou súčasťou amerického filmového priemyslu. Filmárov na miesta dnešného Hollywoodu priniesli z veľkej časti aj náhoda. Kde by sa lepšie nakrúcali filmy než v Kalifornii, ktorá takmer všetky dni v roku má slnečné, bez jediného mráčika na oblohe? Vybavte si esta usa a hop sa hor sa do filmového sveta!

Ako to začalo

Prvé náznaky tvorby filmu sa nakrúcali v New Jersey, ale počasie nebolo príliš vyhovujúce. Filmári začali hľadať niečo lepšie. Hollywood ožiarený slnečnými lúčmi bol skvelým miestom na realizácie filmových snov. Okrem dokonalého počasia Hollywood poskytoval nádherné scenérie priam stvorené do filmu. A tak sa prázdne pláne premenili na obrovské filmové štúdiá. Prvým hollywoodskym filmom sa stal „In Old California“ ktorého tvorcom bol ešte vtedy nie príliš známy D. W. Griffith. Jeho rýchlosť v produkcii filmov bola na tú dobu priam blesková, a neznámy umelec je dnes označovaný za priekopníka kinematografie a otca filmového umenia.

Hollywoodsky nápis

Bez neho by Hollywood nebol Hollywoodom. Obrovský nápis, ktorý nesmie chýbať v žiadnom katastrofickom filme, zvyčajne ho pohltí tornádo alebo zničí veterná smršť, našťastie je to len filmový príbeh. V podstate je akousi reklamou na filmový svet úspechu a nachádza sa na kopci Mount Lee. Nápis bol skonštruovaní v roku 1923, každé písmeno bolo vysvietené žiarovkami, ktoré bolo treba meniť. V roku 1978 pôvodný názov „Holywoodland“ sa zmenil len na dnešný „Hollywood“ a meria 137 metrov. Pri návšteve Hollywoodu určite treba zamieriť aj k nápisu, odkiaľ budete mať skvelý výhľad na LA a okolie.

Hollywood boulward

Hlavnou tepnou Hollywoodu je Hollywood boulward, kedysi známa pod názvom Prospect Avenue. Dnes síce filmové celebrity nájdete skôr za vysokým plotom, ukryté v dokonalých vilách v Beverly Hills, avšak na Hollywood boulward si na Vás počkajú hviezdy známych osobností priamo pod Vašimi nohami. Hviezdy sú rozsypané po tomto „Chodníku slávy“ a nájdete tu jednoducho všetky známe filmové osobnosti, či už režisérov alebo hercov, osobnosti ktoré si slávu vychutnávajú už z neba, alebo tie, čo ešte po zemi kráčajú a horlivo nakrúcajú nové filmy. Určite stojí za povšimnutie hviezda Alfreda Hitchcocka, Walta Disneyho či Michaela Jacksona. Pri TCL Chinese Theatre si dokonca môžete zmerať vaše nohy či ruky s odtlačkami napríklad Johnnyho Deppa či Johna Travoltu.

Beverly Hills

Vily stojace na veľkom pozemku, ktorým robí gardé bazén, tak to je doménou Beverly Hills, štvrť pre Kalifornskú smotánku. Ak Vás fascinuje svet bohatých, môžete si dokonca zabezpečiť autobusovú vyhliadku po Beverly Hills. Popod obrovské palmy budete obdivovať nemalé domy, ktorých cena sa šplhá vysoko do nebies. Zatiaľ čo Vy budete ohromujúco sledovať okolie, sprievodca Vám do detailu rozpovie kde aká osobnosť býva. Avšak často krát uvidíte len veľkú bránu a hustý zelený porast za ktorými sa vilky schovávajú. Nepísaným pravidlom je, čím bohatšia osobnosť, tým ma väčšiu vilu, ktorá je dokonalo skrytá za mohutným plotom. Cestovanie do USA sa jednoducho nesmie zaobísť bez symbolu amerického priemyslu, hviezdneho Hollywoodu. Mnohí si tu plnia svoje sny, zatiaľ čo neznámi herci tie filmové, vytrvalí cestovatelia tie cestovateľské. V prípade zabezpečenia ESTA Visa sa Váš cestovateľský sen môže stať realitou, skôr ako tvrdá drina herca túžiaceho po sláve dosiahne vytúžení aplauz.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.