Lietadlá dnes už patria medzi bežné dopravné prostriedky. Lieta sa takmer všade a bez prestávky, nezáleží či je sviatok, pracovný týždeň, víkend alebo deň či noc. Lietame z rôznych dôvodov, pracovných, rodinných, no najčastejším a najobľúbenejším dôvodom je cestovanie a teda poznávanie nových kútov sveta. Cestovanie do USA je obľúbenou činnosťou nielen u vášnivých batôžkárov, ale aj milovníkov oddychových dovoleniek. V tejto veľkolepej krajine spojených štátov si každý príde na svoje. Prvým krokom ako sa dostať na americkú pôdu je zabezpečiť si letenky. Ak nechcete utratiť majland, prečítajte si pár rád ako kúpiť lacnejšie než je bežná cena.

Ako na lacné letenky do USA?

1. Termín odletu

Pri cenách leteniek platí nepísané pravidlo. S blížiacim sa termínom rastie cena leteniek a preto na svoj americký výlet treba myslieť s časovou rezervou. Letenky si kupujte aspoň tri mesiace vopred a aj skôr. Sledujte ako sa ceny menia, možno narazíte na akciové ponuky, ktorých je v súčasnosti množstvo. Zvyčajne sú ceny výhodnejšie cez pracovný týždeň, či mimo sviatkov a letnú sezónu, ale aj v už menovaných dňoch vás môže prekvapiť výhodná ponuka. A to je dôvod prečo odporúčame venovať veľkú pozornosť výberu a kúpe letenky. Zľavnené letenky skúste sledovať na portáli napr. – kiwi.com.

2. Atraktivita destinácie 

Všeobecne platí pravidlo, čím atraktívnejšia destinácia, tým väčšia šanca na možné zľavy. Aké sú top destinácie v USA?

Najobľúbenejšou cieľovou americkou stanicou je New York. Ceny leteniek sa dokážu hýbať v stovkách eur a ich zľavy taktiež. Cena letenky nikdy nebude za pár eur, keďže NYC sa nachádza na východom pobreží, let z napr. Londýna trvá približne 8 hod., čo sa dá zvládnuť. Veď predsa lietadlá, ktoré lietajú na cezatlantických letoch majú už istý štandard vybavenia a to občerstvenie, večeru, deku, niektoré letecké spoločnosti ponúkajú aj vankúš a malú obrazovku, ktorá je zabudovaná v každom sedadle. Čo znamená, že počas letu môžete počúvať hudbu alebo sledovať filmy.

Ďalším obľúbením miestom na východnom pobreží je Miami. Toto miesto je rajom pre milovníkov pláži a priezračného mora. Okrem toho je to skvelá prestupná stanica na výletné lode, ktoré smerujú do Karibiku.

Letenky Los Angeles sú vyhľadávané cestovateľmi túžiacich po poznaní divokého západu a prekrásnej Kalifornie. A v neposlednom rade nesmieme zabúdať na Las Vegas a San Francisco, kde taktiež môžete docestovať priamo z našej malinkej Európy a zažiť skutočnú Ameriku.

3. Sezónnosť

Ak vyslovene chcete mať čo najlacnejšiu a najvýhodnejšiu letenku, odporúčame Vám pocestovať do NYC, mimo hlavnej sezóny. A ak chcete ušetriť čo najviac, tak v tom prípade hľadajte lety s viacerými prestupmi. Priame lety sú cenovo drahšie. Ak Vám však nevadí čakanie na letisku, zabezpečte si lety s prestupmi a vaše náklady na výlet sa podstatne znížia.

TIP

Ak túžite vidieť z USA čo najviac, a zachcelo sa vám aj západného aj východného pobrežia, zabezpečte si vnútroštátne lety v rámci USA. Jednosmerné letenky z Európy do USA sú omnoho drahšie ako spiatočné lety. Ak teda chcete vidieť napr. NYC, ale zároveň aj San Francisco, zakúpte si spiatočné letenky New York – Európa (napr. Viedeň, Praha, Budapešť) a v rámci USA si kúpte letenky NYC – San Francisco.

Nezabúdajte na doklady

Nezabúdajte, že cestujete mimo Európu. Na vycestovanie, v prípade ak vaša cesta nebude trvať viac ako 90 dní, budete potrebovať biometrický pas a cestovné povolenie ESTA viza. Bez toho by vás nepustili ani na palubu lietadla.

Prajeme šťastný let!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.