Skip to content

Ktoré časti autorizácie ESTA sú editovateľné?

Medzi editovateľné polia patrí:
– adresa bydliska.
– e-mailová adresa.
V prípade aktualizácie/zmeny informácii týkajúcich sa Vašej cesty, budete vyzvaný k zadaniu celého Vášho mena (meno a priezvisko), čísla a krajiny vydania Vášho pasu a čísla vygenerovaného systémom v čase požiadania o povolenie ESTA. Pokiaľ vygenerované číslo nemáte, môžete použiť svoj dátum narodenia.

Príklad 1: Joseph

Joseph získal povolenie ESTA približne pred rokom kedy cestoval do Chicaga kvôli obchodnej ceste. Nasledujúci týždeň bude opäť cestovať do USA, do New Yorku s jeho priateľmi. Joseph si nie je istý, či môže použiť už existujúce povolenie ESTA a či je povinný aktualizovať novú adresu a teda zmeniť neaktuálnu adresu v Chicagu za adresu v New Yorku.

Odpoveď je veľmi jednoduchá: Samozrejme, že Joseph môže použiť už existujúce povolenie ESTA, ktoré použil aj na vycestovanie do Chicaga. Totižto povolenie ESTA je platné dva roky a Joseph môže naň vstúpiť do USA niekoľkokrát. Každý vstup je omedzený maximálne na 90 dní, počas jedného kalendárneho roku to vychádza 180 dní. Avšak Joseph musí mať rovnaký pas ako použil pri ceste do Chicaga, ktorý je spojený s už existujúcim povolením ESTA. Pretože, ak by jeho pas mal skoršiu expiráciu ako je platnosť dokumentu ESTA, ESTA by stratila platnosť s expiráciou pasu. Systém ESTA ponúka možnosť aktualizácie adresy, kde sa v USA bude zdržiavať. Americké imigračné autority to však nepovažujú za povinnosť.

Príklad 2: Pippa

Keď Pippa odoslala online žiadosť na povolenie ESTA, zistila, že zadala nesprávny e-mail. Pomýlila sa v písmenách a urobila preklep. Nevedela či je povinná opäť podať žiadosť a znovu zaplatiť poplatok za žiadosť. Rozhodla sa napísať na našu zákaznícku linku. S radosťou sme Pippe pomohli a poradili ako si môže aktualizovať e-mail a opraviť tak chybu už v existujúcej žiadosti.

Nakoniec sa jej podarilo chybu opraviť, a teraz si je už istá, že s akýmkoľvek problémom spojeným s jej cestou, sa môže obrátiť na na našu linku a problém bude jednoducho a rýchlo vyriešený.