Pri cestovaní do USA sa bez ubytovania nezaobídete. Teda ak by ste sa nechceli zahrať na Toma Hanksa, ktorý ako Viktor Navorski vo filme Terminál niekoľko mesiacov prežil na letisku JFK. Výlet slengovo povedané na „otočku“ zvládnete len v tom prípade ak ste čarodejník a viete sa premiestniť ako Harry Potter. Bežnému slovenskému smrteľníkovi ostáva len jedna možnosť a to niekoľko hodinový let cez Atlantik. Po náročnom lete každý túži po pohodlnej postieľke do ktorej sa zaborí a načerpá energiu na spoznávanie krajiny nekonečných možností. Mimochodom ak sa už raz rozhodnete pre cestu do USA, odporúčame minimálny pobyt na dva týždne. Na jednej strane toho omnoho viac spoznáte a zažijete a na druhej strane si oddýchnete aj od náročného letu. Kde je teda najlepšie v USA hlavu zložiť? Výber závisí len a len na Vás a na kritériách ktoré sú pre Vás dôležité:

  • Cena – u väčšiny ľudí je rozhodujúcim činiteľom cena, ale netreba brať všetko len to najlacnejšie, môže to byť na úkor kvality, lokality, vášho komfortu a pod.
  • Kvalita a kvantita – niektorí si potrpia najmä na kvalite a množstve poskytovaných služieb, spálňa a kúpeľňa v tomto prípade nestačia, požadované sú služby napr. bazén, SPA a pod., pozor za služby si poriadne priplatíte.
  • Zážitok – čoraz viac sa na trhu objavuje výnimočných, nevšedných hotelov, v ktorých pobyt sa stáva zážitkom.
  • Lokalita – ubytovacie zariadenia v centre budú drahšie ako tie mimo centra.

 

Stravovanie

Bez stravy (Room only) – Skvelá voľba pre tých, ktorí neobľubujú raňajky a chcú vyskúšať miestne špeciality v momente keď ich chytí hlad a dajú si to na čo sa im zbiehajú slinky.

Raňajky (Bed and breakfast) – tento druh stravovania vrelo odporúčame. Nakoľko aj mestské hotely preferujú ubytovanie bez stravy alebo s raňajkami. Zobudíte sa do krásneho rána, raňajky Vám doplnia energiu a môžete sa vydať do amerických ulíc, ak dôjdu sily stačí len vkročiť do jednej z mnohých skvelých reštaurácií.

Polpenzia (Half board) – skvelá voľba pre tých, ktorí si nechcú robiť starosti s raňajkami a večerami a po náročnom dni spoznávania prenechajú úlohu zabezpečenia stravy hotelovému personálu.

Plná penzia (full board) a All inclusive – vhodné na dovolenkové destinácie, kedy trávite pobyt napr. pri oceáne a túžite len po oddychu na pláži. Zvyčajne mestské hotely neponúkajú možnosť tejto formy stravovania.

Ubytovacie zariadenia

Hostel

Ubytovanie pre nenáročných, vyhľadávané najmä mladými ľuďmi, ktorí chcú ušetriť a zároveň zažiť nové dobrodružstvo a spoznať nových ľudí. Hostely majú privátne izby a zdieľané izby. Zdieľané izby môžu byť jednopohlavné (určené pre mužov alebo ženy) alebo zmiešané. Najlacnejšie sú zmiešané a čím viac ľudí s vami zdieľa izbu tým je cenovo výhodnejšia. Ak by ste si aj vybrali privátnu izbu a teda určenú len pre Vás, budete sa deliť o kúpeľne, ktoré sú rozdelené na mužské a ženské a spravidla sa nachádzajú na každom poschodí.

Hotel alebo penzión

Štandardná a najviac vyhľadávaná forma ubytovania. Na internete nájdete množstvo ponúk veľkých či malých hotelov a penziónov. Treba si len vybrať podľa vlastného vkusu a hlavne zvážiť Vaše priority, či záleží najviac na cene alebo je pre Vás najdôležitejšia napr. lokalita a vzdialenosť k centru resp. hviezdičky hotela. Odporúčame zvoliť kompromis a teda zvážiť cenu ubytovacieho zariadenia, polohu a jeho služby a následne vyvodiť výhody a nevýhody. A určite nezabúdajte na recenzie od hostí, nech si užijete pobyt v USA čo najlepšie!

Airbnb

Skvelá možnosť ako za prijateľné ceny bývať napr. aj v samom srdci amerických veľkomiest. Ide o bývanie u domácich obyvateľov, ktorí buď ponúkajú súkromnú izbu alebo dokonca celý byt/dom. Výhodou súkromnej izby je cena a to, že môžete získať informácie o danej destinácii priamo u hostiteľa a dokonca niektorý Vám aj pripravia raňajky. Výhodou prenajatého celého bytu je súkromie, o byt sa s nikým nedelíte. Od momentu keď si prevezmete kľúče sa tu môžete cítiť ako doma.

U známych a priateľov

Amerika je domovom mnohých cudzincov a možno aj Vy plánujete cestu do USA nielen kvôli poznávaniu, ale najmä z dôvodu návštevy priateľov či rodiny. V tomto prípade Máte problém s ubytovaním vyriešení.

Starosti s ESTA USA nechajte na online agentúru Esta visa a Vy sa venujte hľadaniu toho najlepšie ubytovania v krajine neobmedzených možností!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.