Nový rok sa predsa rovná nový začiatok a teda nové cestovateľské túžby a ciele, všakže? Symbolická 2020-ka nám vytvára pocit skutočne niečoho iného priam magického. Dve dvadsiatky sú lákavé aj pre novomanželov, zatiaľ čo mužom vyhovuje to, že si výročie ľahšie zapamätajú, pre ženy je číslo 2020 priam magnetom. Ak aj neplánujete svadbu, užite si tento rok magickú nezabudnuteľnú dovolenku, na ktorú budete dlho spomínať. A kam za magickosťou vyraziť? Prečítajte si náš článok a možno aj vy si zabezpečíte cestovné povolenie ESTA a necháte sa pritiahnuť magickou Amerikou.

Mimochodom, keď sme už spomínali tých zasnúbených, ak aj patríte medzi nich, ktorí horlivo plánujú svoju svadbu, nemusíte hneď opúšťať náš web. Trošku oddychu od svadobného plánovania nezaškodí a môžete zmeniť myšlienky na plánovanie svadobnej cesty strávenej za veľkou mlákou. Veď predsa cestovanie do USA je skvelou príležitosťou ako stráviť medové týždne!

Kam za magickosťou v USA vyraziť?

Máte hneď niekoľko možností. Spojené štáty sú obrovské nielen čo sa týka rozlohy, ale aj možností čo tu zažiť. Každý si to skutočne príde na svoje. Nájdete tu magické veľkolepé mestá, či menšie mestečká, magickú prírodu a aj magické pobrežia. 

Magické San Francisco

Nedá nám nezačať s romantickým mestom San Franciscom, ktoré sa rozprestiera na západnom pobreží v štáte Kalifornia. Za nás niet romantickejšieho a magickejšieho veľkomesta v USA akým je San Francisco. Má svoj nezameniteľný ráz a mnohí cestovatelia, ktorí ho už mali česť navštíviť o ňom povedali, že má „vôňu“ Európy. Aj napriek tomu, že  ide o veľké mesto, San Francisco pôsobí priateľsky a pokojne. Možno za to vďačí krivolakým uličkám tiahnucim sa cez celé mesto vlniacim sa hore a dole, lemovanými krásnymi domčekmi a sprevádzanými ruchom električiek. Toto mesto nie je možné si neobľúbiť. Magickým symbolom je bezpochyby nádherný most Golden Gate, ktorý je vstupnou bránou do mesta. Chcete zažiť niečo výnimočné a neopakovateľné, tak za skorého rána choďte k mostu, pozorujte ako vychádza slnko a mesto sa pomaly prebúdza, sledujte ako mizne a znova sa objavuje v hustej hmle. 

Magické vodopády

Už z diaľky počuť ich silu, kráčate, nič nevidíte len zvuk vody a jej náraz vás ťahá, doslova volá až k vodopádom. Keď ich prvýkrát zazriete ostanete v nemom úžase a opýtate sa sami seba ako je možné, aby voda dokázala byť tak nádherná no zároveň vyvolávala pocit úcty a doslova žiadala o poklonu. Tak to sú Niagarské vodopády, tak pompézne, tak veľkolepé. Už len samotný pohľad na ne je magický, ale okrem toho môžete sa ísť previesť loďou po jazere, či po schodoch k ním dokráčajte ešte bližšie. Čerešničkou je to, že si na chvíľku môžete odskočiť aj do Kanady. 

Magické pobrežie

Ak patríte medzi milovníkov slnka a na pláži dokážete vylihovať aj celý deň, tak potom magickým rajom bude pre vás slnečné pobrežie Floridy. Miami Beach je nekonečné dlhá a široká pláž s priezračne čistou vodou. A ak by ste sa už aj trošku nudili môžete si urobiť výlet do centra mesta či na súostrovie Florida Keys, ktoré vám svojou priezračnou krásou taktiež budú vedieť poriadne vyraziť dych.

Magické stromy

Nespomenúť americkú prírodu by bolo hriechom. USA má množstvo nádherných prírodných parkov. Medzi tie najmagickejšie parky patrí park obrích stromov národný park Sequoia. Nachádza sa na západnom pobreží a je nezameniteľný vďaka obrím stromom Sekvojovcom mamutím. V tomto parku budete v nemom úžase pozerať len dohora a čudovať sa ako môžu byť tie stromy také obrovské. Ak by vedeli rozprávať, určite by vám vyrozprávali rôzne príbehy. V parku si môžete urobiť príjemnú nenáročnú prechádzku, ale aj menší výstup na skalu odkiaľ budete mať výhľad na celé okolie. Miesto ako stvorené na oddych, upokojenie mysle a rozhýbanie pohybového aparátu.

Ako strávite tento magický rok vy? Kam sa vydáte? Ak to bude USA, nezabúdajte na cestovné povolenie ESTA viza, ktoré naozaj nie je ťažké získať.