Havajské ostrovy sú po celom svete známe svojou krásou a panenskou prírodou. Avšak okrem nedotknutej prírody tu nájdete aj množstvo vychytených turistických destinácií a vychýrených luxusných rezortov. Aj keď to na prvý pohľad tak nepôsobí, možno to spôsobuje aj vzdialenosť od pobrežia USA, Havaj je americkým štátom, a preto ho môžeme titulovať za americký raj na Zemi.

Cestovanie do USA sa spája s niekoľkohodinovým letom a istými formalitami, na ktoré vynaložíte nielen úsilie, ale aj nemalé úspory. A aj z toho dôvodu mnohí cestovatelia, ktorí sa rozhodnú navštíviť tento kontinent chcú vidieť čo najviac z USA, zatiaľ čo niektorí smerujú do veľkomiest alebo na roadtrip, iní hľadajú oddych a luxusnú dovolenku v panenskej prírode. Tak prečo nie práve Havaj? Veď práve Havajské ostrovy sú pre mnohých vysnenou dovolenkou.

Ako sa dostať na Havajské ostrovy?

Na Havajské ostrovy sa zo Slovenska dostanete s prestupom v USA, najčastejšie v Los Angeles. Keďže let do USA trvá niekoľko hodín, určite Vám odporúčame urobiť si v USA malú prestávku na pár dní na oddych. Zregenerujete, naberiete novú energiu a pozriete si aj niečo z amerických veľkomiest.

Havajské ostrovy predstavujú súostrovie ostrovov v Tichom oceáne, na ktorom sa nachádza americký federálny štát Havaj. Keďže ide o americký štát na vycestovanie Vám stačí cestovné povolenie ESTA viza.

Havajské súostrovie pozostáva z ôsmych väčších ostrovov: Hawai´i, Kaho´olawe, Maui, Lana´i, Moloka´i, O´ahu, Kaua´i a Ni´ihau. My Vám predstavíme aspoň štyri z nich.

Oahu

Najznámejšie mesto ostrova Oahu je mesto Honolulu, ktoré je zároveň aj hlavné a najväčšie mesto štátu Havaj. Tu nájdete aj svetovo známu pláž Waikiki. Pláž z jednej strany obmýva Tichý oceán a z druhej strany ju lemujú vysoké hotely a palmy. Ostrov Oahu je najznámejší a turistami najnavštevovanejší ostrov Havajského súostrovia, tu si vychutnáte tradičnú pohodlnú dovolenku na pláži so všetkými plážovými a hotelovými službami.

Maui

Legenda hovorí, že boh Maui daroval ľudom Havajské ostrovy. Práve po tomto bohovi dostal meno najkrajší havajský ostrov Maui. Je to perla Havajských ostrovov, ktorá priam kvitne bujnou vegetáciou. Tento ostrov je druhý najväčší ostrov havajského súostrovia. Nachádza sa tu sopka Haleakala, ktorá je radená medzi najvyššie činné sopky na svete. Ak sa rozhodnete navštíviť práve tento ostrov, priletíte do najväčšieho mesta ostrova Maui a to do Kahului. Pláže sú dokonalo čisté posypané bielym, čiernym alebo červenkastým pieskom. Na svoje si tú prídu aj surfisti, pretože práve tu sa nachádza vychytená surférska lokalita Ho’okipa Beach.

Molokai

Ak hľadáte väčší pokoj tak navštívte Molokai, turistov tu veľa nezavíta. Možno Vás zaujme práve malá dedinka Kalaupapa, ktorá bola kedysi akýmsi útočiskom pre malomocných. Nedostane sa tu hocikto. Potrebujete pozvánku od miestnych obyvateľov, potvrdenie, alebo si objednáte organizovanú cestu s istou agentúrou. Okrem toho tu nájdete aj krásne, ľahko dostupné miesta. Práve tu spoznáte skutočný,nedotknutý Havaj. Na svoje si tu prídu aj cykloturisti a svojou nedotknutou prírodou Vás prekvapí aj miestny národný park. Ak by ste sa predsa len chceli okúpať vo vlnách, tak odporúčame Papohaku Beach.

Kauai

Ostrovu Kauai sú často krát pripisované prívlastky „romanticky a šarmantný ostrov“. Z geologického hľadiska je najstarší havajský ostrov. Je priam popretkávaný nádhernými plážami a aj vnútrozemie ostrova sa oplatí prebádať. Obľúbený je turistický chodník Kalau Trail a za povšimnutie určite stojí aj kaňon Waimea.

Havajské ostrovy Vám naozaj vyrazia dych, nech sa rozhodnete navštíviť ktorýkoľvek nezabúdajte, že na vycestovanie potrebujete cestovné povolenie Esta.