Túžite cestovať do USA, ale prekáža vám v tom strach, že neviete poriadne po anglicky? Toho sa naozaj báť nemusíte. Cestovateľské sny je možné plniť aj pri slabej znalosti daného jazyka. Stačí sa naučiť pár základných fráz a môžete vycestovať. Dokonca už aj formulár ESTA je môžné vyplniť v slovenskom jazyku. Ale poďme na to postupne. Prečítajte si náš článok, ktorý vám dodá odvahy vycestovať do USA aj so slabou znalosťou jazyka.

Moderné technológie

Dnes si už nevieme predstaviť život bez mobilného telefónu. Sofistikované technológie nám uľahčia život nielen doma, ale o to viac i v zahraničí! Nainštalujte si anglický slovník, prekladač, alebo iné aplikácie, ktoré vám zjednodušia komunikáciu v USA. Moderné technológie dokonca vedia automaticky prekladať hovorený text do daného jazyka. No nie je to úžasné?

Američania

Obyvatelia Ameriky sú milí a zhovorčiví. Vôbec nie sú hanbliví a radi sa len tak zarozprávajú s cudzím človekom na ulici. Preto sa nebojte požiadať ich o pomoc. To, že nebudete dobre rozprávať po anglicky im prekážať nebude, nakoľko sú na to zvyknutí. Amerika je zmes národov a kultúr a žije tam mnoho ľudí, ktorí neovládajú angličtinu dokonale resp. vôbec.

Formulár ESTA

Na to aby ste mohli vycestovať do USA potrebuje povolenie, ktoré vás oprávňuje vstúpiť na palubu lietadla smerujúceho za oceán do Spojených štátov amerických. Ak cestujete do USA za poznaním stačí vám pas a cestovné povolenie ESTA viza. Toto povolenie získate vyplnením online formuláru. Tento formulár je v angličtine, ale my sme vám ho na našej stránke preložili. Takže nemusíte si lámať hlavu s prekladom viet, so správnosťou ich pochopenia. Stačí keď si otvoríte formulár na našej stránke a všetko si prečítate v slovenčine a v slovenčine aj vyplníte. Skvelé všakže? Takto sme vám ešte viac uľahčili prácu so získaním tejto cestovnej autorizácie. Už jednoduchšie to byť nemôže. Hneď ako formulár vyplníte, potvrdíte údaje, odošlete a už len počkáte na ESTA autorizáciu, ktorú dostane na mail, vytlačíte si ju a zoberiete so sebou na cestu.

Vyplnenie dotazníka vám zaberie pár minút. Je v ňom potrebné vyplniť informácie týkajúce sa vašej osoby, vášho pasu, vašej cesty do USA, kontaktnej osoby (v prípade žeby bolo nutné nejakú vašu blízku osobu kontaktovať). Vďaka tomu, že sme tento formulár vyplnili, skrátili sme vám vaše trápenie s angličtinou a aj napriek tomu, že ju dobre neovládate bez problémov tento dotazník vyplníte.

Rozhovor na letisku

Cestovné povolenie ESTA je len povolenie, ktoré oprávňuje vstup na palubu lietadla smerujúceho do USA. Po prílete na letisko ste povinný absolvovať rozhovor s imigračným úradníkom. Ale ani tohto sa vôbec nemusíte obávať. Je to len formalita a zamestnanec letiska sa pýta iba základné otázky, dôvod vycestovania, kde budete ubytovaní, ako dlho sa v USA zdržíte a pod. Stačí sa tieto základné otázky naučiť, môžete si ich vopred pripraviť na papier. Okrem toho zamestnanci letiska sú zvyknutí na to, že mnohí pasažieri nerozumejú po anglicky veď do USA sa cestuje z každého kúta Zeme.

Cestovné kancelárie

Ak by ste sa predsa len báli vycestovať úplne sami, ešte sú tú rôzni cestovatelia a cestovné kancelárie, ktoré zabezpečujú skupinové výlety do USA. Zabezpečia vám celý program vašej cesty a pomôžu aj v prípade ak si s angličtinou nebudete vedieť dať radi.

V súčasnosti sa naozaj pri cestovaní nemáte čoho báť. Cestovanie je dnes životný štýl a každý deň cestuje mnoho ľudí sem a tam aj so slabou znalosťou či žiadnou znalosťou jazyka.