Zachcelo sa Vám ochutnať krajinu neobmedzených možností? Cestovanie do USA Vám naozaj vyrazí dych. Ale čo ak patríte medzi skutočných cestovateľov, ktorým USA nestačí, alebo ste si povedali, že keď už preletíte za oceán, čo takto pozrieť aj iné kúty na tejto pologuli? Kam poputujú Vaše kroky záleží len na Vás, my Vám prinášame aspoň malú inšpiráciu.

Karibik

Kroky Slovákov von z USA najčastejšie vedú do Karibiku, konkrétne na plavbu po Karibskom mori. Plavby sú rovnako obľúbené u mladých študentov, ktorí tu končia svoj work and travel program, ako aj u mladých párov, či dlhodobých manželov. Táto plavba predstavuje raj na lodi. Zatiaľ čo loď sa presúva počas noci z miesta na miesto, vy si užívate skvelé služby výletnej lodi a počas dna sa môžete kúpať v priezračnom mori, alebo spoznávať zákutia karibských ostrovov.

Havajské ostrovy

Havajské ostrovy predstavujú súostrovie 19 sopečných, koralových ostrovov, skál a útesov v Tichom oceáne a Havaj je štátom USA. Takže aj keď sme už od pevniny Spojených štátov amerických vzdialení cez ďalší oceán, stále sme ešte v USA. Takže Vám na vycestovanie bude stačiť cestovná autorizácia ESTA viza. Najväčší ostrov je Havaj, hlavný ostrov je Oahu a medzi obľúbené patria aj ostrovy Maui, Kauai a Lanaii. Ostrovy ponúkajú množstvo zelene, divoké vlny, kopce dokonca aj sopky. Dovolenkový raj je Honolulu na Oahu, kde sa popri pláži hotel doslova lepí na ďalší a ďalší hotel.

Južná Amerika

Aj keď Južná Amerika nesie v sebe názov Amerika, je to úplne iný svet ako tá Severná Amerika. Už len jazyk, tu vládne iný, a to najmä španielčina. Južná Amerika si stále zachováva svoj ráz. Každá krajina je niečím výnimočná a špecifická. Brazília patrí medzi obľúbenú cieľovú destináciu. Najmä mesto Rio de Janeiro každý deň privíta davy turistov, ktorí chcú ochutnať miestne pláže, či vyliezť na cukrovú homoľu a pozrieť si sochu Ježiša Krista. V súčasnosti k veľkej obľube patrí aj Peru. Množstvo slovenských cestovných kancelárií ako napr. cestovná kancelária „Objavuj svet“ ponúka zájazdy priamo do Peru. Lamy, miestny obyvatelia, legendami opradená krajina, to všetko je pre turistov lákadlom. Bezpochyby najvyhľadávanejším miestom tejto krajiny je stratené mesto inkov, Machu Picchu a hneď v tesnom závese tohto legendárneho miesta je najväčšie jazero Južnej Ameriky, Titicaca.

Kanada

Kanadu od USA síce oddeľujú len hranice, ale len čo prejdete cez ne, máte pocit, že ste prešli niekoľko kilometrov. Táto krajina Vás prekvapí bujnou vegetáciou, mohutnými lesmi a aj francúzštinou, ktorá je tu taktiež úradným jazykom rovnako ako angličtina. Nezabúdajte nielen na kanadské doláre, ale hlavne na cestovné povolenie ETA. Odporúčame Vám navštíviť Niagarské vodopády, Montreal, Toronto či Vancouver a samozrejme nádhernú prírodu.

Cesta okolo sveta

Je tu aj možnosť cesty okolo sveta. Z Európy poletíte do USA a odtiaľ do Japonska, smer Čína, Rusko až sa opäť vrátite do Európy. Samozrejme toto nie je len časovo náročný výlet, ale dá to zabrať nielen vášmu telu, ale aj peňaženke.

Ak sa rozhodnete Vašu cestu z USA rozšíriť o ďalšie krajiny, okrem cestovného povolenie esta usa, majte na pamäti, že do iných krajín budete taktiež potrebovať isté potrebné dokumenty, či víza. Naštudujte si vopred čo všetko budete potrebovať, aby ste si zbytočne Vašu dobrodružnú cestu neskomplikovali a určite sa vyzbrojte aj podrobným itinerárom. Bon voyage!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.