Naposledy sme Vám priniesli spomienku v článoku o prekrásnych Havajských ostrovoch a keďže o tomto americkom raji by sa dala napísať minimálne jedna cestovateľská kniha, rozhodli sme sa Vám tentoraz priniesť z Havaja aspoň kúsok na blog. Ak plánujete v budúcnosti navštíviť tieto úžasné ostrovy, inšpirujte sa našim blogom, urobte si zoznam toho čo treba vidieť a vyskúšať a priložte si ho k dôležitým dokumentom akými sú letenky či cestovné povolenie esta usa, aby ste náhodou na tento zoznam nezabudli. Poďme teda nato!

Surfovanie a šnorchlovanie

Asi by bolo hriech ísť na Havaj a len tak celý ten pláž preležať na pláži. Ak sa nechcete vzdať morských vĺn, tak potom vyskúšajte šnorchlovanie alebo surfovanie. Na jednej strane si tu prídu na svoje aj tí skúsení a na druhej strane aj úplní nováčikovia sa môžu postaviť na surf či zašnorchlovať si s korytnačkami. Stačí si len zabezpečiť inštruktora, ktorý Vám všetko vysvetlí a nielen, že sa naučíte niečo nové, ale aj zažijete neopakovateľné chvíle.

Kultúrne podujatia a atrakcie

Cestovanie do USA, konkrétne na Havajské ostrovy sa spája najmä s ich kultúrou a tradíciami. Veď predsa každý z nás chce po prílete na krk dostať veniec z obrovských kvetov. A preto nevynechajte ani kultúrne podujatia a miestne atrakcie, spoznajte hlbšie havajskú kultúru, naučte sa havajský tanec Hula, staňte sa súčasťou Havaja.

Pozorovanie východu a západu slnka

Slnečné lúče, ktoré vychádzajú spoza horizontu, alebo sa strácajú za širokým oceánom vedia pripraviť dych berúce predstavenie a na Havajských ostrovoch je to o niečo čarovnejšie. Stačí ak si len sadnete na pláž a budete pozorovať silu Slnka. Ak by ste chceli predsa zažiť pompézne slnečné divadlo, zabezpečte si plavbu počas súmraku, alebo si vylezte na kopec a počkajte si ako Slnko bude prebúdzať krajinu. Ak sa vyberiete navštíviť ostrov Maui, tak bezpochyby nevynechajte pozorovanie východu slnka v parku Haleakalā National Park.

Turistika

Havajské ostrovy sú plné zelene, fauna aj flóra sú tu naozaj bohaté. Ostrovy majú hneď niekoľko národných parkov, bola by škoda nepreskúmať ich. Okrem toho pre tých odvážnejších tu čakajú aj stále činné vulkány. Na ostrove Havaj sa nachádza národný park Hawaii Volcanoes National Park.

Pozorovanie veľrýb

Jednou s obľúbených a vyhľadávaných prírodných atrakcií je pozorovanie veľrýb. Keď tieto živočíchy zhliadnete z lode, ostanete v nemom úžase a možno na chvíľu prestanete aj dýchať.

Gastronómia

Havajské ostrovy je potrebné si vychutnať plnými dúškami a aby ste zažili naozaj čo najviac, odporúčame Vám vyskúšať miestne jedlá a špeciality. Zelenina a ovocie sú tu chutné a čerstvé. Obľúbenými hlavnými jedlami sú pokrmy pripravené z rýb. Asi tou najznámejšou je delfínovitá ryba Mahi-mahi podobná tuniakovi, podávaná ako steak alebo sendvič. Ak by ste chceli vyskúšať niečo ešte nezvyčajnejšie, tak sa zahryznite do Malasady, čo predstavuje pečený chleba v cukre.

Let vrtuľníkom

Ak si chcete dopriať skutočný luxus a vidieť z Havajských ostrovov čo najviac, tak si potom zarezervujte let vrtuľníkom a pozrite si ostrovy z neba. Určite neoľutujete.

O Havajských ostrovoch by sa dalo písať naozaj veľa, dúfame, že sme Vám priniesli aspoň malú inšpiráciu a možno práve teraz už zabezpečujete cestovné povolenie ESTA viza a letenky. Ak áno, prajeme krásnu dovolenku.