Ak ste občan USA a plánujete cestovať do zahraničia, nebudete potrebovať americké víza. Informácie o vízovej povinnosti pre jednotlivé krajiny sú k dispozícii v časti o cestovných dokladoch na tejto stránke. Vízum pre amerických občanov cestujúcich do zahraničia vydávajú veľvyslanectvá krajín určenia.

 Každý cudzinec, ktorý sa snaží vstúpiť do USA vo väčšine prípadov musí získať americké víza. Víza sú vložené do osobného cestovného pasu, ktorý bol vydaný krajinou, v ktorej má daná osoba občianstvo.  Cestujúci, ktorí spĺňajú určité požiadavky bezvízového styku, môžu vstúpiť do krajiny bez víz. Sekcia o vízach na tejto web stránke je zameraná výhradne na podávanie informácií o vízach pre cestujúcich, ktorí žiadajú iba jeden vstup do USA.

OBRÁZOK VÍZ

Horný riadok zľava doprava: Uistite sa, že číslo Vášho cestovného pasu je správne/ Uistite sa, že Vaše meno je správne napísané/ Miesto vydania cestoného pasu/ Uistite sa sa, že Vaše DOB je správny/ “R”je skratka pre “bežný”. Trieda určujúca typ víz. Spodný riadok zľava doprava: M znamená viacnásobný vstup. Ak máte uvedené M, znamená to, že môžete požiadať o viacnásobný vstup. Číslo, ktoré je tu uvedené, stanovuje počet vstupov, o ktoré môžete žiadať/ Sekcia “anotácia” obsahuje doplňujúce informácie o Vašich cestovných vízach. Napríklad, študentské víza tu musia mať uvedný názov školy a SEVIS číslo/ Dátum expirácie označuje posledný deň, ktorý môžete využiť na vstup do USA. Nepoukazuje na dĺžku Vášho pobytu v USA. Vízum Document (Kliknite pre väčší obrázok).[/caption]

Ako mám použiť vízum na vstup do USA?

Americké víza umožňujú cestujúcim požiadať o vstup do USA na ľubovoľnom vstupnom bode, či už ide o pozemný hraničný prechod, letisko alebo prístav. Ale víza ešte nezaručujú cestujúcemu vstup do krajiny. Inšpektor Colného úradu a úradu na ochranu hraníc (CBP) alebo Ministerstva vnútra USA (DHS) udeľuje súhlas na vstup do krajiny. Vízum naznačuje inšpektorovi, že konzulárny úradník na americkom veľvyslanectve  alebo na americkom konzuláte považuje cestujúceho za spôsobilého požiadať o vstup do krajiny z dôvodu, ktoré stanovujú jeho víza. Inšpektori CBP a DHS majú za úlohu zabezpečovať hranice, a preto sú zodpovední za prijímanie cestujúcich do krajiny. DHS je tiež zodpovedné za prisťahovalecké záležitosti počas Vášho pobytu v USA.

 Aké typy víz existujú?

Imigračné zákony USA presne stanovujú typy víz, ktoré musí mať cestujúci. Typ víza odráža účel cesty a sú rozdelené do dvoch hlavných kategórií: Ne-imigračné víza – pre cestujúcich, ktorí plánujú krátkodobý pobyt. Dozvedieť sa viac. Imigračné víza – pre tých, ktorí chcú získať trvalý pobyt. Dozvedieť sa viac.

Dodatočné zdroje

Tieto web stránky, spolu s ďalšími uvedenými na ľavej lište môžu byť nápomocné pre pochopenie cestovných požiadaviek.

VWP (Visa Waiver Program)

Bezvízový program Visa (Visa Waiver Program) Občania z participujúcich štátov, ktorí sú na služobnej ceste alebo ako turisti, môžu vstúpiť do USA bez víz. Musia byť splnené všetky kritériá a Váš pobyt nesmie presiahnuť 90 dní. Vo väčšine prípadov kanadskí občania a občania Bermúd nepotrebujú vstupné víza do USA.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.