Cestovanie do USA je naozaj veľká vec. Nie je to len cesta k babke na dedinu či na víkend do Bratislavy. Je to plánovanie na niekoľko dní, ba aj na niekoľko týždňov. Avšak spomienky sú na celý život. Zabezpečte si cestovné povolenie ESTA viza a buďte šťastnejší. Zistite prečo:

Cestovanie nám prináša šťastie

Cestovanie vo všeobecnosti, samozrejme nielen do USA, nás robí šťastnejším a veselším. Nie je ani tak dôležité či sa rozhodnete vycestovať za oceán, do Ázie či nebodaj prebádať džungľu, alebo preskúmať všetky hrady Nemecka. Dôležité je aspoň na čas opustiť svoju rodnú hrudu, zahodiť za hlavu dennú rutinu, vydať sa do neznáma a zažívať aspoň na pár dní niečo nové, nepoznané, zaujímavé, adrenalínové, spoznať nových ľudí, ochutnať netradičné jedlá či naučiť sa niečo nové z inej kultúry. Toto všetko spúšťa v našom tele pozitívne emócie a endorfíny, vďaka ktorým sme jednoducho šťastnejší.

Zážitky a spomienky

Zážitky a spomienky sú omnoho cennejšie ako hmotné veci. Nehmotné veci nás robia šťastnejšími než hmotné, pretože jednoducho sa z nich tešíme viac a omnoho dlhšie. Tak napríklad vysnívanú cestu do USA musíte istý čas plánovať, pocit šťastia a nadšenia začína už pri plánovaní, šťastní ste počas Vašej americkej cesty a toto šťastie pretrváva dlho po návrate a aj po rokoch pocítite hrejivý pocit pri srdiečku, keď si na Vaše americké dobrodružstvo spomeniete. Na druhej strane kúpite si auto, tešíte sa z neho, ale táto radosť je krátkodobá. Auto sa stáva súčasťou každodenného života, každodennej rutiny a šoférujete ho už bez toho hrejivého šťastného pocitu.

Lepšie vzťahy

Počas dobrodružných výletov, bláznivých babských jázd či romantických dovoleniek sú naše medziľudské vzťahy silnejšie a krajšie a vďaka cestovaniu sa tieto vzťahy utužia na dlhšiu dobu aj po návrate domov. Aj v prípade malých nezrovnalostí, či hádok, ktoré zvyčajne počas cestovania vznikajú z únavy či z nečakaných situácií alebo zlého počasia sa dokážeme akosi rýchlejšie udobriť a dokonca časom sa z týchto hádok stáva nádherná a vtipná spomienka, ktorá práve daný výlet robí výnimočným.

Aby láska ani po rokoch zo vzťahu nevyprchala, potrebuje občas zmenu, podnety, ktoré ju opäť rozhoria a pri cestovaní máte hneď niekoľko možností ako svoju lásku so svojou polovičkou utužiť a posilniť. Denné problémy a nekonečné myslenie na budúcnosť vymeníte za plnohodnotné prežívanie prítomnosti v neznámych miestach s nečakanými situáciami.

A ak už ste rodina, cestujte aj s deťmi. Deti si dovolenku nielen užijú, ale nebudú sa nudiť, budú veselšie a naučia sa veľa nových vecí. Ak ich budete k cestovaniu viesť od malička, stanú sa z nich tolerantní ľudia akceptujúci rôzne rasy a národnosti a budú v živote viac odvážnejšie.

Sme bohatší

Nedarmo sa hovorí, že cestovanie je jediná vec, ktorá nás robí bohatšími. Možno na výlet do USA miniete nemalé peniaze, ale to všetko čo uvidíte, zažijete, spoznáte a naučíte sa Vám bude omnoho hodnotnejšie ako minuté peniaze. Plavba po Hudson river Vám bude znieť niekoľkokrát dlhšie v hlave ako 50 eurová bankovka, ktorá mala kedysi miesto v peňaženke a už ani neviete na čo ste ju utratili. A okrem toho ani cestovanie do USA nemusí byť drahé. V súčasnosti sú k dispozícii skvelé akciové letenky, na cestovanie po USA už víza nepotrebujete, stačí si len zabezpečiť cestovné povolenie Esta, ktoré vybavíte nielen rýchlejšie, ale je to aj lacnejšie ako samotné víza, a aj ubytovanie môžete nájsť za rozumnú cenu. Tak čo chcete byť šťastnejším? Hor sa do USA!