Rozhodli ste sa poctiť svojou návštevou Spojené štáty americké? Máte zabezpečené letenky, ubytovanie, ESTA Viza, dokonca kufor zbalený, itinerár napísaný  a pas je už vo vrecku?  Nezabudli ste pritom všetkom ešte na niečo dôležité? Skúste na sa na chvíľku zamyslieť. Ak sa staráte o seba a svoje zdravie, určite Vás napadlo poistenie. Ako sme spomínali v prvej časti článku „Bez cestovného poistenia ani na krok!“, Vaše domáce zdravotné poistenie nie je dostačujúce pri ceste do zahraničia a už vôbec nie pri ceste za oceán. Zatiaľčo v prvom článku sme Vám predstavili cestovné poistenie vo všeobecnosti, v jeho pokračovaní sa mu budeme venovať viac do hĺbky.

Kde získať najvýhodnejšie poistenie?

V súčasnosti si môžete zabezpečiť cestovné poistenie cez viacero inštitúcií. Okrem poisťovní cestovné poistenie zabezpečujú banky či cestovné kancelárie. Ide len o sprostredkovateľov a upozorňujeme, aby ste si dôkladne prečítali podmienky plnenia a čo všetko dané poistenie zahŕňa. Poistiť sa teda môžete sami priamo v poisťovni, či cez Vašu banku, alebo cestovnú kanceláriu (ak ste si napr. zabezpečili zájazd).

Na druhej strane, poistiť sa môžete aj z pohodlia domova cez internet. Nemusíte nikam chodiť, všetky ponuky poistení porovnáte na jednom mieste online. Nájdite si najvýhodnejšiu ponuku cez portál spoločnosti netfinancie.sk, kde sa viete poistiť jednoducho a za pár minút v papučiach na gauči! Zadáte základné údaje do kalkulátoru poistenia, vyberiete si poistenie, ktoré Vám bude najviac vyhovovať, zadáte osobné údaje a potvrdíte. Následne na to, Vám bude na mail doručená zmluva a poskytnutú službu uhradíte elektronicky alebo priamo v banke či na pošte.

Poistenie storna cesty pre každý prípad

Poistenie storna nebýva súčasťou štandardného cestovného poistenia, avšak my Vám ho odporúčame si zabezpečiť. Štandardne cestovné poistenie je poistenie Vašej osoby a v prípade úrazu v danej krajine Vám je ošetrenie preplatené. Ale čo ak si zabezpečíte zájazd a  stane sa vám úraz či iná zdravotná komplikácia, vďaka ktorej nebudete schopný vycestovať? V tomto prípade je nutné mať poistenie storna.

Poistenie storna odporúčame pri každej drahšej dovolenke, najmä pri ceste do USA a taktiež ak si kupujete komplexný zájazd od cestovnej kancelárie. Ak by nastala nečakaná situácia, poistenie storna sa týka nielen osoby, ktorá uraz utrpela, ale aj spolucestujúcich uvedených na zmluve. Napr. zakúpite si poznávací zájazd s rodinkou do USA, nečakane Vám ochorie dieťa a nebudete môcť vycestovať. Aby Vám bol zájazd preplatený z dôvodu choroby, použite poistenie storna. Pozor, postenie storna si musíte zabezpečiť v deň zabezpečenia zájazdu (resp. do určitých dní).

A čo batožina? Poistite si ju taktiež

Cestovanie do USA je spojené aj s väčším počtom batožín resp. ich objemu. Opäť, štandardné cestovné poistenie sa týka len Vašej osoby. Ak máte hodnotný kufor, alebo hodnotné veci, ktoré budete v tom kufri prepravovať, odporúčame Vám pripoistiť si batožinu. Nešťastie sa ľahko stane a straty sú takmer na dennom režime v leteckej doprave. Cenné veci ako i lieky si v každom prípade dajte do príručnej batožiny, ktorú nosíte nonstop so sebou. Nezabudnite si pribaliť lieky, ktoré pravidelne úživate i lieky, ktoré by nemali chýbať v každej príručnej batožine – ako napr. liek na žalúdočné potiaže z cestovania či liek na bolesť hlavy.

Poistenie vozidla v danej krajine

Ak plánujete roadtrip po USA, alebo si len chcete na pár dní vypožičať vozidlo, určite si ho zabezpečte s poistením. Poistenie si vybavíte cez spoločnosť, ktorá zabezpečuje prenájom vozidla. Na ceste sa Vám, či autu môže stať čokoľvek, a výlet by sa bez poistenia zbytočne predražil. Viac info o prenájme nájdete v našom článku „Prenájom vozidla v USA“.

Zvážte celoročné poistenie

Ste veľký cestovateľ a z jednej destinácie pokračujete do druhej? Alebo plánujete cestu za oceán viackrát do roka? V tom prípade sa Vám oplatí investovať do celoročného poistenia. Na jednej strane si s ním už pri ďalšej ceste nemusíte robiť starosti, a zároveň pri viacerých cestách je tento typ poistenia aj cenovo výhodnejší.

Už sme Vás presvedčili, že poistenie je potrebné? Pri výdavkoch na výlet do USA je cestovné postenie len naozaj nepatrná čiastka, ktorá sa Vám v prípade použitia niekoľko násobne vráti. Preto k cestovným dokumentom ako je pas a cestovné povolenie Esta priložte aj zmluvu o poistení a poistnú kartičku.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.