Keď sa povie cestovanie do USA, určite sa vám vybavia mestá a miesta známe hlavne z amerických filmov. New York je doslova filmovou hviezdou, veď ho pozná i ten, kto nikdy nikam necestoval, nie to ešte za oceán. Nemusíte byť vášnivý cestovateľ, či milovník dobrodružstva putujúci do neznáma, aby ste túto krajinu nepoznali. Veď stačí zapnúť „telku“ a tam nájdete hneď niekoľko filmov, ktorých dej filmu sa odohráva v amerických metropolách alebo typických amerických predmestiach. USA, konkrétne Hollywood je kolískou filmov, tu sa zrodili tie najväčšie hviezdy a stále sa tu plnia sny malých i veľkých hercov, ktorí sa túžia stať súčasťou amerického trháku. 

Keďže tu máme tie najkrajšie sviatky roka, Vianoce, rozhodli sme sa pre vás vybrať vianočné filmy odohrávajúce sa na americkej pôde. Vianočných filmov je naozaj veľa, preto sme vybrali len pár, za nás „TOP“ a veríme, že pri ich zhliadnutí sa zapáčia aj vám. A ak vás inšpirujú k vycestovaniu do Ameriky, nezabudnite si zabezpečiť cestovné povolenie ESTA. 

New York

Keďže najznámejším mestom, ktoré v amerických filmoch či seriáloch môžete zhliadnuť je už spomínaný famózny New York, ako prvé vám chceme odporúčať filmy práve odohrávajúce sa v tomto kozmopolitnom meste.

  • Sám doma – Stratený v New Yorku – tento film ste už určite videli niekoľkokrát, ale stále si ho radi pozriete, všakže? Je to jednoducho už vianočná tradícia sledovať malého chlapca ako sa snaží sám prežiť v New Yorku a okrem toho bojovať proti dvom banditom. Na prvom mieste s vianočnou tematikou nemôže byť iný film ako príbeh o Kevinovi. 
  • Šťastný Nový rok – táto romantická vianočná komédia je najmä o Silvestri a Novom roku, ale duch Vianoc je ešte aj stále prítomný, nechýbajú tu totižto momenty plné lásky a krásnych činov. Okrem toho sa v tomto filme stretlo množstvo skvelých predstaviteľov: Katherine Heigl, Zac Efron, Carla Gugino, Halle Berry, Jessica Biel, Jon Bon Jovi, Sarah Jessica Parker a ďalší, veď si ho pozrite a uvidíte sami, kto všetko sa tam objaví.
  • Zázrak na 34. Ulici – film trošku starší, ale stále má svoje čaro. Zapáči sa hlavne rodinám s malými detičkami. Malé dievčatko Susan prestáva veriť v Santa Clausa. Avšak počas vianočného obdobia nečakane uvidí v nákupnom centre v obrovskom meste New York Santa Clausa, ktorý ju presvedčí o tom, že je skutočný a malé dievčatko má opäť krásne čarovné Vianoce plné kúziel.
  • Vianočný škriatok – Hlavnú úlohu škriatka, menom Buddy skvelo stvárnil herec Will Ferrell. Baddyho ako malého chlapca odviezli na severný pól a tam ho vychovávali ostatní škriatkovia. Ako však rástol uvedomoval si, že je iný a keď dospel rozhodol sa vydať do NYC aby našiel svojho pravého otca a okrem toho chce zachrániť ducha Vianoc. Milá rodinná komédia, pri ktorej sa určite zabavíte. 

Krásne americké predmestia

Nedá nám nevynechať filmy z typických krásnych amerických predmestí či menším mestečiek medzi, ktoré patria:

  • Vianočné prázdniny – vianočný kultový trhák v hlavnej úlohe s famóznym Chevy Chesom, ktorý stvárnil hlavu rodiny, Clarka Griswolda. Vtipná vianočná rodinná komédia o tom, že aj keď sa hlava rodiny snaží, aby jeho rodinka prežila pokojné Vianoce, vždy mu to niečo alebo niekto nechtiac prekazí. Tento film určite nevynechajte.
  • Prežiť Vianoce – Drew Latham, ktorého stvárnil Ben Affleck je síce bohatý ale veľmi osamelý. A tak si doslova prenajme cudziu rodinu, aby sa tvárila, že ide o jeho vlastnú. Takto sa začne kolotoč vtipných udalostí, ale aj krásnych momentov. 
  • Vianoce na nože – Steve Finch sa počas Vianoc doslova dokážete takmer „zožrať“ so svojím novým susedom Buddym Hallom, a to len preto, že mu chce zobrať titul vianočného kráľa. Buddy totižto túži po tom aby jeho dom bol vidieť až z vesmíru a preto sa ho snaží osvetliť nespočetným množstvom vianočných svetielok. Čím síce učaruje ostatným obyvateľom mestečka ale Stevovi to doslova ničí Vianoce. Vtipná komédia okorenená susedskými intrigami končí uzmierením a spoločne strávenými Vianocami. 
  • Vianoce naruby – Každý rok manželia Luther a Nora pravidelne organizujú vianočný večierok a ich dom je doslova zaplavený vianočnou výzdobou. Ale tieto Vianoce sú iné, ich jediná dcéra Blair sa rozhodne odísť z USA a Vianoce majú tráviť bez nej. Tak Luthera napadne, že namiesto Vianoc pôjdu na exotickú dovolenku a doslova sa vykašlú na vianočné chystanie a výzdobu. Ale na poslednú chvíľu sa Blair rozhodne na Vianoce vrátiť a oznámi to až keď je na letisku na ceste domov. Plánovanie dovolenky sa náhle zmení na rýchle chystanie tých najkrajších Vianoc pre dcéru. 

Prajeme všetkým krásne Vianoce plné lásky, pohody a pokoja prežité v kruhu najbližších. A ak sa rozhodnete v novom roku vycestovať do USA, neváhajte nás kontaktovať, radi poradíme nielen s cestovným povoleným ESTA viza, ale poradíme aj s inými cestovnými problémami a otázkami.