Close

Aký druh požiadaviek musí spĺňať počítač, na ktorom vypĺňate formulár ESTA?

Jediné čo Váš počítač musí spĺňa pri žiadaní povolení ESTA, je podpora akéhokoľvek 128-bitového prehliadača. Všetky hlavné a veľmi známe prehliadače ako je Chrome, Safari, Explorer, Firefox, či Opera spĺňajú túto požiadavku, a teda poskytujú možnosť vyplnenia online formulára ESTA.

Okrem toho, musíte skontrolovať, či prehliadač, ktorý používate, povoľuje použitie súborov cookies a je kompatibilný s Java Script. Verejné počítače môžu mať totižto iné nastavenia.

Tým, ktorí nie sú počítačoví experti, stačí vedieť, že pri vypĺňanie online formulára ESTA je potrebné internetové pripojenie a počítač s najjednoduchším prehliadačom.

To platí aj v prípade vyplnenie formulára cez tablet a mobilné zariadenia (smartphony).

Povolenie obdržíte na Váš e-mail, ale odporúčame Vám mať aj tlačiareň a hneď si povolenie vytlačiť a priložiť k cestovným dokumentom (pas, letenky.)

Príklad 1: Karol

Karol bol na letisku vo Viedni a pri check-in prepážke ho letový asistent upozornil, že na priamy let do New Yorku bude potrebovať povolenie ESTA.
Karol zachoval chladnú hlavu a cez jeho smartphone sa pripojil k wifi a na webovej stránke www.estavisa.sk vyplnil online formulár ESTA rýchlo a jednoducho.
Povolenie si vo formáte PDF uložil do telefónu, ukázal ho pri check-ine a následne bez problémov nastúpil do lietadla.

Príklad 2: Ladislav

icon-womanLadislav mal 60 rokov a ako darček dostal cestu do Chicaga, ktorú absolvuje so svojimi synmi a manželkou. Ladislav má 5 rokov rovnaký počítač, ale stále je funkčný.
Ladislav síce nie je počítačový expert, ale stránku www.estavisa.sk našiel rýchlo a jednoducho. Požiadal o povolenie ESTA nielen pre seba aj aj pre celú jeho rodinu.
Po odoslaní formulára dostal na uvedený e-mail cestovné povolenie, ktoré si hneď vytlačil a uložil k ostatným cestovným dokumentom.