Každá cestujúca osoba, ktorá chce vstúpiť na územie Spojených štátov amerických si musí zabezpečiť registráciu ESTA. Táto skratka znamená “Electronic System for Travel Authorization (Elektronický systém cestovného povolenia)”. Ide o elektronické povolenie vydané Imigračným americkým oddelením a je platné od roku 2008.

Aj keď je to povolenie a je potrebné oň požiadať, nie je to nič zložité, práve naopak. Toto povolenie získate rýchlo a jednoducho vyplnením online formulára.

Cestovanie do USA Vás láka, ale bojíte sa, že by ste si nevedeli zabezpečiť toto cestovné povolenie? Prečítajte si náš článok a ten Vás presvedčí o tom, že to nie je žiadna veda, práve naopak, bude to pre Vás hračka.

Čo k tomu potrebujete? 

Keďže o povolenie ESTA je možné získať len online formou, budete potrebovať pripojenie na internet a počítač resp. notebook, tablet, mobilný telefón. Na našej internetovej stránke sa nachádza žiadosť, ktorá je kompatibilná s akýmkoľvek zariadením (či už ide o smartphone, tablet, PC). Registrácia a vypĺňanie je rýchle a intuitívne.

Čo je obsahom elektronického formuláru

Keď si otvoríte webovú stránku s ESTA formulárom (TU), budete vypĺňať isté informácie. Najskôr uvediete svoje osobné údaje a následne zodpoviete na pár otázok, ktoré sa týkajú Vašej plánovanej cesty do USA a otázky, ktoré sa týkajú Vášho zdravotného stavu. Pôjde o informácie, ktoré sa týkajú Vašej osoby, pracovné informácie, demografické údaje, adresa, údaje z pasu, zdravie.

Okrem primárnej adresy uveďte aj núdzový kontakt, v prípade potreby bude táto osoba kontaktovaná. Môže ísť o osobu z USA, ale aj zo Slovenska. O ESTU je potrebné požiadať aj v prípade, že USA je počas Vašej cesty len tranzitnou krajinou. V takomto prípade uveďte aj dočasné bydlisko v USA.

Platba

Po vyplnení otázok a po ich kontrole formulár potvrdíte a následne budete presmerovaný na stránku, kde môžete uhradiť poplatok za požiadanie a autorizáciu ESTA (imigračný poplatok). Akonáhle platbu zrealizujete, môžete avšak nemusíte, opäť elektronicky požiadať o ďalšiu autorizáciu ESTA pre spolucestujúcich, pre každú osobu samostatne.

Doručenie dokumentov na uvedenú emailovú adresu

Predtým než odošlete formulár a potvrdíte ho, skontrolujte si či ste správne zadali Vašu platnú emailovú adresu. Tam Vám totižto bude doručená autorizácia ESTA VISA. Tieto dokumenty potrebné na vycestovanie Vám budú doručené po ich schválení. Schválenie má na starosti Americký imigračný úrad a schvaľovací proces netrvá dlho. My Vám odporúčame požiadať o povolenie ESTA min. 72 hodín pred odletom v prípade, žeby nastalo zdržanie v schvaľovacom procese.

Jednoduché, rýchle, jasné, všakže? Získať povolenie ESTA je naozaj ľahké a aj vďaka nemu sa cestovanie do USA aspoň za účelom poznávania krajiny a cestovania omnoho zjednodušilo a čoraz viac Slovákov malo a stále má možnosť spoznať túto úžasnú, prekvapujúcu a výnimočnú krajinu. Nenechajte si ani Vy ujsť Spojené štáty americké a pozrite si ich na vlastné oči a užite si ich plnými dúškami!