Ach, ten New York, New York. Nemusíte byť vášnivý cestovateľ či nomád a určite aj Vy by ste chceli spoznať na vlastnej koži toto kozpomolitné mesto, ktoré sa objaví v takmer každom americkom filme. New York je mesto, kde si každý príde na svoje a prežije svoj americký sen. Milovníci múzeí, nočného života, nákupov, neutíchajúceho ruchu, jednoducho každý si tu nájde to svoje. 

Do NYC jednoducho a lacno

Aj napriek tomu, že toto veľkomesto je vzdialené množstvo kilometrov za širokým oceánom, pri troške šťastia a šikovnosti aj Vy sa tam môžete dostať nielen jednoducho, ale aj lacno. V minulosti bolo cestovanie do USA naozaj finančne náročné a aj z hľadiska vybavovania potrebných dokumentov obtiažne. Dnes sa celý svet rozcestoval a cestovanie je jednoduchšie a je dostupné už aj za prijateľné ceny. My Vám v článku poradíme ako sa dostanete do NYC aj bez toho, aby ste museli míňať svoje dlhodobé úspory. 

Lacné letenky do USA

Letenky sú vysokou položkou, ale ak viete ako na ne, dokáže poriadne ušetriť. Dôležité je, kedy letenky kupujete. Letenky rastú na cene s blížiacim sa termínom, a preto nekupujte letenky na poslednú chvíľu! Vyhnite sa termínom v najväčšej sezóne, a to v období sviatkov či dovoleniek. Najvýhodnejšie letenky sú k dispozícii na jeseň, začiatkom roka a počas skorej jari. Dokonca aj letenky cez pracovné dni sú lacnejšie ako cez víkendy. Na letenkách viete ušetriť stovky eur, a preto výberu termínov určite venujte istý čas. 

Dajte si tú námahu a sledujte portály s predajom leteniek. Tieto portály pravidelne pripravujú pre cestovateľov zaujímavé a výhodné ceny leteniek. Na sociálnych sieťach si nájdite rôzne skupiny a stránky, kde sa o skvelej akcii dozviete hneď. Jediné čo Vám potom ostáva je nezaváhať a kupovať. 

Lacné ubytovanie v New York-u

Samozrejme, že aj ubytovanie v takom obrovskom a vyhľadávanom meste niečo stojí. Avšak aj tu sa dá ušetriť. Vyhnite sa veľkým hotelom priamo v centre. Inak by sa cena Vášho výletu naozaj navýšila. Vyskúšajte skôr menšie hotely a penzióny, ktoré nie sú priamo v centre na tých najvychytenejších uliciach. Skvelou alternatívou je ubytovanie cez portál airbnb. Máte možnosť si prenajať buď celú nehnuteľnosť, a tým pádom bývate sami. Cenovo to vychádza drahšie, avšak máte súkromie. Ak chcete ušetriť, môžete si prenajať iba izbu. Byt zdieľate s ostatnými hosťami alebo majiteľmi bytu. V tomto prípade máte len súkromnú izbu v majiteľovom dome či byte. Cenovo za izbu veľa nezaplatíte, je to veľmi výhodné a tento typ “house-sharingu” je na airbnb aj najpoužívanješí. Ušetríte peňiažky a bývate ešte aj s domácim, ktorý Vám môže dať skvelé rady čo si pozrieť kam v NYC ísť. Ubytovanie vždy hľadajte podľa recenzií, najviac Vám o ubytovaní prezradia hostia. 

ESTA

Aj keď sme si zvykli po Európe cestovať už len na občiansky preukaz, do USA sa len tak ľahko nedostaneme. Stále sú potrebné dokumenty, ktoré nás oprávňujú na vstup do Spojených štátov amerických. Ale predsa je tu jedna výhoda, ktorá cestovanie do USA nielen zjednodušila, ale aj trošku znížila naše náklady. Ide o cestovné povolenie ESTA, ktoré v určitých prípadoch nahrádza americké vízum. Povolenie ESTA je možné využiť v tom prípade, ak cestujete do USA za účelom spoznávania krajiny a nezdržíte sa tam viac ako 90 dní. Takže New York môžete spoznať aj bez zdĺhavého vybavovania víz. O cestovné povolenie ESTA požiadate prostredníctvom formulára, ktoré vyplníte elektronicky, rýchlo a jednoducho aj z pohodlia Vášho domova. Zaplatíte malý poplatok a už len počkáte na schválenie povolenia, ktoré obdržíte na Vašu emailovú adresu. 

Zabezpečte si ubytovanie, uchmatnite si akciové letenky, požiadajte o ESTA viza a spoznajte New York v plnej jeho kráse jednoducho a lacno!