Patríte medzi vášnivých cestovateľov avšak nepatríte medzi milionárov? Ako sa hovorí, šikovným patrí svet a aj bežný smrteľník s priemerným platom pri troške šetrenia môže precestovať svet. Snívate o ceste do USA? Premeňte svoje sny na skutočnosť. Ísť do USA je samozrejme nákladnejšie ako dovolenka pri slovenskom mori v Chorvátsku, ale aj pri cestovaní po americkej pôde môžete ušetriť. My sme pre vás pripravili pár typov ako ušetriť čo najviac peňazí pri cestovaní do USA.

Letenky

Jednou z najdrahších položiek na výlet do USA sú letenky. Avšak v súčasnosti je možné natrafiť na skvelé akciové ponuky leteniek, ktoré cestu finančne omnoho znížia. Snažte sa dodržať tieto tri základné pravidlá a určite na letenke ušetríte:

  • Kupujte s dostatočným odstupom – nenechávajte si nákup leteniek na poslednú chvíľu, s blížiacim sa termínom cena leteniek rastie.
  • Nebojte sa prestupových letov – priame lety sú skvelé a pohodlné, ale sú drahé. Nebojte sa prestupových letov, cesta sa síce predĺži, ale ušetríte. Mnohokrát sú k dispozícii letenky za výborné ceny s jedným alebo dvoma prestupmi, kde je potrebné čakať na prestupnom letisku aj niekoľko hodín. Využite to na návštevu daného mesta alebo len oddychujte na letisku.
  • Číhajte na akciové ponuky a neváhajte – vďaka internetovej dobe môžete sledovať vývoj cien leteniek neustále. Z webových stránok, alebo sociálnych sietí sa dozviete o výborných akciách na letenky. Neváhajte a kupujte, takéto skvelé akcie sú časovo aj kapacitne obmedzené, kto zaváha ten neletí.

Ubytovanie

Aj pri ubytovaní platí, že treba bookovať čo najskôr. Tie najlepšie a najobľúbenejšie ubytovacie zariadenia majú izby zarezervované priam rýchlosťou svetla. Ak chcete ušetriť na ubytovaní čo najviac, tak sa držte týchto pravidiel:

  • Vyhýbajte sa sviatkom – cena ubytovacích kapacít je vyššia v obľúbených obdobiach roka a počas sviatkov. Cestujte napríklad na jeseň, alebo skorú jar. Vyhnite sa Vianociam.
  • Buďte skromný a nenáročný – uberte na svojich nárokoch, aj tak najpohodlnejšie a najlepšie vám je doma. Dôležité je aby ubytovanie bolo čisté a malo základné vybavenie. Bazén v hoteli či obrovská posteľ a úchvatný televízor vám americké zážitky nespravia a zbytočne zaplatíte viac.
  • Vzdajte sa úchvatného centra mesta – najdrahšie hotely sú v centre mesta, tam kde to všetko žije, blízko námestí či obchodov. Hľadajte ubytovanie ďalej od centra. V pekných a bezpečných častiach na okraji mesta. Potrebné je, aby ste sa tam mali ako dostať, a teda aby bola v blízkosti zástavka MHD alebo veľmi obľúbené metro.

Doklady

Cestovanie do USA sa spája s určitými potrebnými dokladmi. V prvom rade potrebujete pas. Aby ste zbytočne nemali predražený pas, vybavte si ho za základnú sumu. Jeho vybavenie trvá mesiac, ale je lacnejšie ako keby ste si vybavovali pas prednostne. Ďalej potrebujete turistické víza, alebo cestovné povolenie ESTA. Ak sa v Spojených štátoch amerických nezdržíte dlhšie ako 90 dní, víza nepotrebujete, stačí Vám len cestovné povolenie a to je lacnejšie ako samotné víza.

Prenájom vozidla

Ak plánujete skutočné dobrodružstvo, odporúčame Vám naplánovať roadtrip. Auto si prenajmite online ešte pred samotným odchodom. Aj tu platí čim skôr si prenajmete auto, tým je to lacnejšie. Určite si nepožičiavajte auto na mieste, napr. v meste, alebo na letisku, pretože je to omnoho drahšie.

Lístky a vstupenky

Ak patríte medzi milovníkov pamiatok, múzeí, galérií či rôznych monumentov, pred cestou si naplánujte čo všetko chcete vidieť a zabezpečte si lístky online. K dispozícii sú rôzne zľavnené kupóny pre skupiny, rodiny. Napríklad v NYC si môžete kúpiť knižku zliav za zvýhodnenú cenu.

Stravovanie

Jesť sa samozrejme musí a pri cestovaní nemôžete ostať hladní, pretože prichádzate o energiu, dobrú náladu, a teda neužívate si výlet. Ak chcete ušetriť aj pri stravovaní, vyhýbajte sa reštauráciám na hlavných nákupných uliciach, na námestiach a v turistami obľúbených zónach. Zájdite viac do ulíc, inšpirujte sa recenziami na internete napr. na webovej stránke TripAdvisor. Ak chcete ušetriť ešte viac, kupujte si stravu v obchodných centrách akým je napr. Wallmart. Samotní Američania tam veľmi radi nakupujú do svojich domácností. Urobte si piknik v parku je to lacné a romantické.

Zdravý rozum a veľká túžba po cestovaní Vám vedia zrealizovať aj nádhernú a nezabudnuteľnú dovolenku v USA za úžasné ceny. Nezabúdajte si zabezpečiť cestovnú autorizáciu ESTA viza!