Tak ako aj na Slovensku, tak aj v USA nájdete rôzne typy domov či bytov od tých malých, minimalistických až po tie, kde sa vďaka ich rozlohe môžete aj možno stratiť pri návšteve. My Vám teraz predstavíme klasický americký dom určený pre rodinu s deťmi, taký ako ste mohli vidieť aj v obľúbenom filme Sám doma. Možno vás to inšpiruje natoľko, že do Spojených štátov vycestujete na vlastnú päsť, ale nezabúdajte na cestovné povolenie ESTA

Stavba domu

Ak túžite po ozajstnom pravom americkom dome, mali by ste začať od základov, a to stavbou. Všade je známe, že väčšina amerických domčekov sú drevostavby. V súčasnosti sa drevostavby stávajú čoraz väčšou obľubou aj na Slovensku. 

Izby

Pre Američanov je dôležitý vchod do domu a vstupná miestnosť. Musí to byť priestranné a presvetlené miesto, dostatočné na privítanie hostí. Vchodové dvere majú mnohokrát sklenenú výplň. Jedáleň je zvyčajne samostatnou miestnosťou, kde sa stretáva aj vzdialená rodina. Nachádza sa tam nádherný stôl z masívu obklopený stoličkami a nechýba sekretár s riadom. Kuchyňa aj obývačka môžu, ale nemusia byť prepojené. V obývačke nesmú chýbať pohodlné kreslá a pohovka, zvyčajne postavené oproti krbu. V kuchyni Američania obľubujú ostrovček. Hosťovská izba, hlavná spálňa a detské izby majú samostatné plne vybavené kúpeľne. A okrem toho hlavná kúpeľňa má dve umývadlá, takže v USA sa boje o kúpeľňu nevedú. Tento trend postupne prichádza aj k nám. 

V Amerike ide o veľkosť

Američania majú radi jednoducho všetko veľké, čím väčšie, tým lepšie. Veľká chladnička, veľký sporák, obrovské postele veľkosti KING, ktoré sú zdobené množstvom veľkých, ale aj menších vankúšov. Nie nadarmo obrovské dvojdverové chaldničky nazývame “americká chladnička”. Čím väčšie, tým americkejšie. 

Pohodlie je veľmi dôležité

Tak ako aj veľkosť, aj pohodlie je pre Američanov dôležité. Každý z nás sa chce cítiť doma útulne a pohodlne, a preto aj Američania preferujú príjemné deky, mäkké vankúše, pevné postele, kvalitné pohovky a kreslá. Krásny a zároveň kvalitný nábytok nájdete i napr. na webstránke https://www.bonami.sk/

Dekorácie musia byť

Američania veľmi radi nakupujú, a to nielen zariadenie do domu, ale aj rôzne dekorácie do domácnosti. Okrem obchodov navštevujú rôzne trhy, garážové výpredaje, ktoré si mnohokrát robia sami doma na záhrade. Jednoducho, to čo sa nehodí, to ide do výpredaja a kúpia si opäť niečo nové. Američania sa radi obklopujú doplnkami, takže ich domovy sú skôr tak viac vyzdobené, tzv. „načančané“ aby pri vstupe do miestnosti vytvárali „wow“ efekt. Farebnosť v amerických domoch taktiež nechýba, všetko závisí už od individuálne osoby, niekto má radšej skôr pastelové, niekto neutrálne. Dekorácie sú rôzne, nechýbajú umelecké diela, vintage dekorácie a hlavne obrazy a rámčeky s fotografiami. Veľmi dôležitou dekoráciou sú vankúše, či už na pohovke, v kresle, na posteli, na okennom výklenku. Nezabudnite ani na kvetiny!

Pozrite si to na vlastné oči

Ak premýšľate nad zariaďovaním domčeku v americkom štýle, pravdepodobne ste už v USA boli alebo vás to láka. Cestovanie do USA patrí v súčasnosti k veľkej obľube. Navštívte Spojené štáty americké a pozrite si túto krajinu na vlastné oči. Sami zhodnotíte ako sa vám tam bude bývať, čo vás inšpiruje a čo naopak sa vám páčiť nebude. Vďaka cestovnému povoleniu ESTA viza sa do USA dostanete jednoduchšie, pretože si ho zabezpečíte z pohodlia domova, stačí vyplniť online formulár a počkať na schválenie, ktoré Vám príde na mail. V USA máte naozaj čo obdivovať, okrem kozmopolitných miest tam nájdete nádhernú prírodu či malé nenápadné mestečká a usadlosti.