Balenie na služobnú cestu, dovolenku alebo niekoľkomesačný pobyt v zahraničí dá zabrať. Je dôležité dôkladne sa zbaliť, aby ste na novom mieste mali pri sebe všetko potrebné a cítili sa tam takmer ako doma, príjemne a pohodlne, bez toho aby ste utekali do nákupných centier a hľadali čo Vám chýba. Čím ďalej cestuje a čím dlhší bude Váš pobyt v cudzine, o to viac musíte klásť dôraz na plánované dôkladné balenie. Cestovanie do USA patrí k veľkej obľube počas celého roka. Dôvody na vycestovanie sú rôzne, či už ide o krátky výlet, týždňovú dovolenku, štúdium, stáž alebo prácu, stále smerujete za široký oceán, niekoľko tisíc kilometrov sa vzdialite od domova do krajiny s rôznymi odlišnosťami. Čo všetko si zbaliť do USA, aby ste sa tam cítili ako doma? My sme pre Vás pripravili skvelé tipy, ktoré Vám spríjemnia pobyt v USA, či už ste cestovateľ dobrodruh, alebo pôžitkár.

Adaptér

Hneď ako prvé na čo by ste nemali zabudnúť je zásuvkový adaptér, vďaka ktorému budete môcť nabiť Vašu elektroniku, ktorá ma inú koncovku ako elektronika v USA. Tento adaptér je k dispozícii v bežných obchodoch s predajom elektroniky. Okrem iného tvaru zásuviek je v USA odlišné aj elektrické napätie, a preto tento adaptér je pre Váš pobyt nevyhnutný a musíte si ho jednoducho zbaliť.

Elektronika 

Keď spomíname elektrické prístroje, nezabudnite ani na všetku svoju potrebnú elektroniku a nabíjačky. V súčasnosti sa nezaobídeme bez mobilných telefónov. Aby ste nemuseli v napr. New Yorku lietať po obchodoch a hľadať nabíjačky, pribaľte si do batožiny nielen už spomínanú nabíjačku, ale aj power banku, ktorá sa zíde pri nečakaných situáciách. Vášniví fotografi by si na zoznam veci nemali zabudnúť pripísať digitálny fotoaparát s nabíjačkou resp. zrkadlovku. Odporúčame Vám pribaliť aj náhradné baterky. Ženy určite budú potrebovať žehličku na vlasy a muži zas elektrický holiaci strojček. Predtým než sa začnete baliť, spíšte si zoznam. Bola by škoda, ak by ste si zabudli pobaliť pre Vás dôležitú elektroniku a v USA by ste si ju museli kupovať znovu, pretože na Slovensku by ste tú americkú elektroniku bez opačného adaptéra nenabili.

Vychytávky nielen do lietadla

Nielen pobyt, ale samotné cestovanie v dopravnom prostriedku či po vlastných nohách Vám uľahčí množstvo vecí. My sme pre Vás „vypichli“ aspoň týchto pár:

  • Vankúš + štuple do uší + očná maska na spanie – cesta lietadlom cez široký oceán do Spojených štátov amerických trvá viac ako 8 hodín (závisiac od toho odkiaľ a kam presne letíte), aby ste si túto cestu spríjemnili zabezpečte si “silnú trojku“, a to malý cestovný vankúšik, štuple do uší a masku na spanie, ktorú si dáte na oči. Takto si v pokoji v lietadle aj pohodlne pospíte.
  • Malé fľaštičky na kozmetiku – malé fľaštičky na kozmetiku sú hlavne pre tých, ktorý si chcú zobrať so sebou na palubu lietadla tekutiny, či už je to pleťová voda, ústa voda a pod, to záleží na Vás čo to bude.
  • Rýchloschnúci uterák – rýchloschnúci uterák je vhodný najmä na cestovanie, v lietadle ho možno využijete na utretie tváre, či tí kreatívnejší ako deku (aj keď mnohé letecké spoločnosti dávajú pasažierom svoje deky), ale zíde sa Vám najmä pri častom presúvaní z miesta na miesto, z hotela do hotela. Uterák naozaj veľmi rýchlo saje, schne a hlavne je malých rozmerov, takže sa Vám pokojne zmestí aj do kabelky.
  • Skladacia kefka a hrebeň – do kabelky sa Vám bude hodiť skladací hrebeň so skladacou zubnou kefkou.
  • Vodotesný obal na doklady – možno si myslíte, že Vám sa to nezíde, ale nikdy neviete čo sa môže stať a tento obal Vám zachráni potrebné dokumenty ako napr. pas, poistenie, ESTA viza, peniaze a pod.
  • Skladacia plastová fľaša – v súčasnosti sa na celom svete snažíme obmedzovať spotrebu jednorazových plastov, ak to chcete podporiť aj vy, vyskúšajte skladaciu plastovú fľašu, ktorú po vyprázdnení len zložíte, takže ju vložíte aj do malej kabelky.
  • Pršiplášť – pršiplášť sa hodí vždy. Nikdy neviete kedy príde dážď a vy budete vďaka pršiplášťu ďalej spoznávať kúty americké.
  • Pohodlný ruksak + pohodlné topánky – hlavne tí, ktorí sa vydali na spoznávací výlet, pri ktorom budú chodiť denne aj niekoľko kilometrov, odporúčame si zabezpečiť pohodlný ruksak s topánkami a samozrejme nedá nám nespomenúť aj športové oblečenie. TIP: Cenovo výhodné ponuky na športové oblečenie za rozumné ceny môžete nájsť i v LIDL letáku v sekcii oblečenie. Na cestu odporúčame kupovať akciové veci, nakoľko v USA sa vám môžu zničiť. 

Ak si chcete vychutnať svoju americkú cestu naplno, svedomite pripravte. Po zakúpení leteniek, zarezervovaní ubytovania, zabezpečení cestovného povolenia Esta si spíšte podrobný zoznam potrebných vecí, na ktoré pri balení nesmiete zabudnúť a po prílete na americkú pôdu si môžete výlet na plno vychutnávať.

Ak chcete byť informovaný a rôznych akciách, skvelých cestovateľských vychytávkach sledujte náš blog. Snažime sa vám priniesť čo najlepšie tipy, ktoré sa vám pri cestovaní zídu. 

Have a nice trip!