Možno si hovoríte, že na cestovanie do USA nemáte. Ale ak potom túžite, ste šikovní, nemusí tomu tak byť.  Letenky do USA sú síce drahšie ako lietanie po Európe, veď predsa letíte cez oceán, ale pri trpezlivosti a šikovnosti aj Vy môžete navštíviť Spojené štáty americké za naozaj rozumnú, niekedy až za rozprávkovú sumu. Poďte sa na to s nami pozrieť ako na to.

Ako na lacné letenky do USA?

Letenky treba sledovať dlhodobo. Nekupujte letenky na poslednú chvíľu a nie hneď prvé, ktoré nájdete. S blížiacim sa termínom cena leteniek narastá, a preto ich kúpu si nenechávajte na poslednú chvíľu. Odporúčame kupovať letenky cca 3-4 mesiace pred plánovaným odchodom. Vyhnite sa sviatkom a hlavným sezónam, vtedy je taktiež cena leteniek navýšená. Venujte pozornosť skorej jari, neskorej jeseni, ale vždy pre istotu skontrolujte aj sezónne termíny, pretože môžete natrafiť na výhodné akciové letenky. Odporúčame Vám sledovať stránky overených predajcov (sprostredkovateľov) leteniek. Výbornou a obľúbenou stránkou najmä u Slovákov je www.kiwi.com. Na stránke častokrát nájdete skvelé akciové ponuky ako napr. pred pár mesiacmi bolo možné kúpiť spiatočnú letenku do viacerých amerických miest v hodnote cca 250 €/os. Veď to je cena ako za menší európsky výlet, no nie?

Ako na lacné ubytovanie v USA?

Ani ubytovanie v USA nie je také drahé, ako sa na prvý pohľad zdá. Je potrebné vedieť kde hľadať. Samozrejme sú k dispozícii aj honosné hotely so skvelými službami, ale ak čítate tento článok asi o takýto typ nemáte záujem, a preto skúste ubytovanie hľadať tu:

Hostely – hostely sú skvelou alternatívou najmä pre dobrodruhov a takmer nenáročných cestovateľov, ktorí nepotrebujú súkromie. Ak Vám neprekáža zdieľať izbu a kúpeľňu s cudzími cestovateľmi, túžite spoznať nových ľudí a chcete zažiť dobrodružstvo, nebojte sa hostelov. Hostely využívajú aj rodiny s deťmi, sú bezpečné, treba iba čítať recenzie od hostí a následne si vybrať.

Airbnb – každým rokom čoraz viac obľúbenejší spôsob bývania v cudzine na pár dní, ale aj dokonca na niekoľko mesiacov. Domáci prenajíma prostredníctvom stránky www.airbnb.com zdieľanú izbu, súkromnú izbu, celý byt či dokonca celý dom. Ceny sú naozaj prijateľné a celý systém je bezpečný, pretože všetko prechádza cez portál. Neplatíte priamo majiteľovi nehnuteľnosti, ale portálu a ten následne majiteľovi. Ak bývate v dome spolu s majiteľom, je to skvelá možnosť ako sa dozvedieť o danej lokalite od miestneho obyvateľa. Prenajímajúci sú milí, ochotní ľudia a porozprávajú Vám skvelé historky a niektorí aj ukážu okolie a pripravia raňajky. Ak by ste ale predsa len chceli súkromie, je možné si prenajať aj celú nehnuteľnosť.

Booking – ak Vaše srdce piští po klasickej hotelovej izbe alebo penzióne, tak si otvorte stránku www.booking.com. Ak sa zaregistrujete na tejto stránke, môžete získať zľavy pre registrovaných členov, alebo natrafiť na skrytú cenu, ktorú je možné vidieť len po registrácii. Na bookingu nájdete ubytovacie zariadenia od tých najlacnejších po najdrahšie. Stačí si zadať kritéria a čítať recenzie.

Sociálne siete a chybné letenky

Odporúčame Vám na sociálnych sieťach (najmä na www.facebook.com) sledovať stránky a skupiny, ktoré sa venujú tematike cestovania, tie totižto často zverejňujú rôzne akciové letenky a aj skvelé tipy na ubytovanie. Mnohokrát sa stane, že letecká spoločnosť uvedie chybné letenky za veľmi nízke ceny a tie sa hneď objavia na týchto sociálnych sieťach. Rizikom chybných leteniek je to, že môže dôjsť k oprave a Vaše letenky môžu byť stornované. Sledovanie stránok na FB vás nestojí ani čas navyše. Nájdete tam priamo výhodné ponuky, ale aj oficiálne stránky leteckých spoločností.

ESTA

Na vycestovanie do USA potrebujete povolenie. V prípade turistiky ušetríte aj na formalitách, pretože nepotrebujete vybavovať víza, ktoré sú drahšie, stačí Vám len cestovná autorizácia ESTA Visa. Toto povolenie získate vyplnením online formuláru na našej webovej stránke. V prípade nejasností Vám radi pomôžeme.

Aj bežný smrteľník s priemerným platom môže navštíviť krajinu za veľkou mlákou. Vopred si vybavte pas, číhajte na akciové letenky, vybavte cestovné povolenie ESTA viza, zabukujte ubytovanie, zbaľte kufor a užívajte si dovolenku na americký spôsob! Šťastnú cestu!