Jednoznačne môžeme povedať, že NYC je zaujímavým a živým miestom na návštevu bez ohľadu na počasie. Avšak, keď príde leto a slnko začne svietiť, je tu ešte viac možností na kultúrne vyžitie sa. Vaše dni budú naplnené hudobnými festivalmi, ktoré sú obohatené o filmy, môžete zájsť na bezplatné tanečné party v najživších parkoch Gothamu, ktoré vytvárajú pozoruhodné letné chvíle. Pozrite sa na náš zoznam vecí v letnom New Yorku a pripravte sa na tieto oneskorené dni dovolenky!

1. Tanec MoMA

MoMA hostí populárny ročník série Warm Up party – udalosť, v ktorej sa stretávajú zaujímaví ľudia, oceňujú najvýznamnejšie výstavy súčasného umenia a “tancujú v mesačnom svetle”. Očarí vás pôsobivá hudobná zostava, v ktorej nájdete mená ako Afrika Bambaataa, Questlove, Francois K, Danny Krivit, Scissor Sisters a LCD Soundsystem. Tohtoroční umelci a DJi budú čoskoro oznámení, takže nezabudnite, v sobotu poobede nič neplánujte plány a zabehnite na Tanec MoMA.

Táto týždenná letná párty, ktorá sa koná už takmer dve desaťročia na nádvorí múzea Long Island City, si zachovala svoju vysokokvalitnú zostavu a charakteristickú atmosféru a je teraz väčšia ako kedykoľvek predtým. Minuloročné oslavy zahŕňali experimentálneho producenta Elysia Cramptona a rappera Kamaiyaha a súčasne pôsobivé outdoorové umenie. Preto sa nevieme ani teraz dočakať na začiatok série 2018.

2. Coney Island Mermaid Parade sprievod

Tento každoročný sprievod, ktorý sa usídlil na Surf Avenue, je jednou z charakteristických letných atrakcií v New Yorku. Vďaka svojej jedinečnej a trochu bizarnej atmosfére, kde kráľ Neptún a kráľovná morská víla vystupujú ako pútače pozornosti, udalosť prináša tisíce divákov z celého sveta, ktorí prichádzajú sledovať tento “trblietaný sprievod”.

Tieto sprievody sa datujú do roku 1983, kedy zakladateľ Coney Island, Dick Zigan, zrealizoval svoj nápad prvykrát. V roku 2018 sa Mermaid Parade uskutočnil v sobotu 16. júna o 19.00 hod., Počínajúc od križovatky medzi Surf Avenue a W 21st Street, odkiaľ sa presúva po Surf Avenue a Boardwalk až po Steeplechase Plaza. Stojí za to prísť skoro, aby sa vám dostalo dobrého miesta. V opačnom prípade sa môžete vždy stať členom Coney Island USA (za $ 150) a sedieť v tajnosti v jednom zo Stánkov sudcov. Bez ohľadu na to kde ste, sa uistite, že navštívte niektoré z najlepších pláží NY.

3. Party s morskými bytosťami

Neformálne lunárstvo, ktoré sa koná každý rok – ulice Coney Island sú napadnuté excentrickými a nadšencami, ktoré sú napoly oblečené do žiarivých kostýmov morských zvierat. V tomto roku bude ikonický prímorský sprievod v New Yorku viesť hudobník Amanda Palmer a Neil Gaiman – alebo skôr kráľovná morská panna a kráľ Neptún.

4. Jedzte a pite na ulici

Jednou z vecí, ktoré robia leto letom v NYC je bezstarostná atmosféra, ktorá obklopuje ulice. Keď sa začne otepľovať počasie, začína sa objavovať séria pouličných veľtrhov v rôznych blokoch a oblastiach mesta. To je skvelá príležitosť prechádzať sa po týchto peších cestách a preskúmať niektoré z najlepších reštaurácií v NYC, zatiaľ čo si môžete pozrieť (a možno aj nakupovať) najlepšie vintage butiky s oblečením.

Prípadne si môžete vybrať bezplatné atrakcie mesta – ako sú napríklad koncerty a výstavy pouličného umenia.

5. Vychladzujte v bazénoch mesta

Každý, kto žije vo veľkom meste, obklopený mrakodrami, pozná dôležitosť schladzovania sa (doslova) v lete. Našťastie pre tých, ktorí žijú alebo navštívia tento rok New York, budú vonkajšie bazény mesta od konca júna otvorené. Existuje viac ako 60 verejných bazénov v piatich štvrtiach, takže určite narazíte na možnosť schladenia sa vo vode, aj keby nechcete. Medzi najčistejšie (a úplne zadarmo) bazény v NYC patrí bazén Astoria a jeho zaujímavý interiér Art Deco, taktiež 7-jazdný Bronx s bazénom The Floating Pool.

6. Jazzový piknik na trávniku

Jazzový koncert sa konával na renomovanom ostrove guvernérov. Jazzová večernica je´prezentovaná zaujímavým a zábavným spôsobom, ktorá sa snaží uchopiť minulosť NYC a poskytuje možnosť si vychutnať sofistikované koktaily a vystúpenia naživo. Potom čo ste oddychovali na plážach v New Yorku alebo na strešných baroch, nastúpte na trajekt na ostrov a ponorte sa do udalostí z obdobia dvadsiatych rokov dvadsiateho dvadsiateho storočia, vďaka čomu bude vaša letná skúsenosť v meste nezabudnuteľná.

Podujatie sa koná v dvoch rôznych víkendoch, prvý na 16. a 17. júna a druhý na 25. a 24. augusta od 11.00 do 17.00 hod. Tohtoročná zostava zahŕňa Michael Arenella a jeho Dreamland Orchestra, rovnako ako populárne tanečné súťaže v Charlestone – čo je zábavné sledovať, ako sa zúčastniť.

7. Prejdite filmom v Rooftop Cinema Club

Ak ste fanúšikom filmu je to dostatočný dôvod na to, aby ste si mohli pozrieť klub Rooftop Cinema. Avšak, ak ste fanúšik koktailov alebo západov slnka (alebo oboje), potom toto strešné kino môže byť top udalosťou v NY. Zabezpečia vám oddych v pohodlných sedadlách s bezdrôtovými slúchadlami, starostlivo vybranými filmami (z alternatív, klasikmi a víťazmi Oscarov) a, samozrejme, veľkou porciou popcorn. V roku 2018 sa Rooftop Cinema bude konať v priestoroch SkyLawn v hoteli Embassy Suites by Hilton, v Midtowne, kde sa začne ďalšie vydanie filmových premietaní, ktoré budú obsahovať špeciálnu ponuku popcornu iba za 3 doláre navyše.

8. Vykričte sa v Luna Parku

Niet nad lepši začiatok leta než opätovné otvorenie kultového zábavného parku Luna Park – Coney Island, hodnoteného ako jeden z najzaujímavejších na svete. Aj napriek tomu, že je to nová inštitúcia, zábavný park získal popularitu pre svoju úžasnú pobrežnú polohu, ako aj viac ako 50 atrakcií: od Cyclone, Air Race a Endeavour, a iné.

Množstvo atrakcií, ako sú karnevalové hry, tematické jazdy, šplhanie vodných šmýkačiek, párty, koncerty a živé vystúpenia robia z parku skvelú destináciu pre všetky vekové kategórie. Popri množstve zábavy má aj Luna Park veľkú infraštruktúru reštaurácií a kaviarní, s osobitnou pozornosťou venovanou obľúbenému Burgeru v Cyclone Cafe. Všeobecná vstupenka vám poskytne prístup k asi 28 jazdám, ale v prípade, že máte pocit, že potrebujete viac adrenalínu, je možné vyskúšať špeciálne jazdy za príplatok – čo za to určite stojí !

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.