Cestujete radi a často a zvažujete vycestovať aj za Atlantický oceán do Spojených štátov amerických? Na jednej strane vo Vašom vnútri počujete hlas „poď“, ale na druhej strane sa sami seba racionálne pýtate, prečo cestovať práve do USA? My sme pre Vás pripravili sedem dôvodov, ktoré Vám odpovedia nielen na Vašu otázku, ale Vám zároveň vyvolajú priam túžbu spoznať krajinu neobmedzených možností, hamburgerov a vysokých mrakodrapov!

Krajina kontrastov

Severná Amerika je krajina kontrastov. Nájdete tu obrovské mestá s dychberúcimi stavbami siahajúcimi vysoko do neba a zároveň aj nespočetné množstvo národných parkov s nespútanou prírodou, v ktorej na tie obrovské mestá úplne zabudnete. Zatiaľ čo v Chicagu počas zimných mesiacov budete obdivovať zamrznuté jazero a vdychovať studený vzduch, počas leta na pobreží Miami sa budete priam grilovať na pláži a kúpať sa v azúrovej vode, ktorá bude mať teplotu ako vo vani.

Zábava

Amerika sa rovná zábava, bez nej by Amerika nebola Amerikou. Práve kvôli zábave do USA prichádza množstvo mladých dobrodruhov, milovníkov hazardu, zábavných parkov a aj nákupní maniaci si tu prídu na tú svoju nákupnú zábavu. 

Dorozumieť sa je jednoduché

Aj napriek tomu, že Spojené štáty americké sa skladajú z 50 štátov, všade je možné sa dorozumieť v anglickom jazyku. Aj napriek tomu, že tento jazyk nie je stanovený za úradný, je najviac používaný. Okrem toho, ak máte znalosti španielčiny, určite aj tie tu využijete. V súčasnosti sa už aj malí školáci učia po anglicky. Angličtina sa stáva celosvetovo používaním jazykom, a preto predpokladáme, že ani Vy či Vaše deti sa nebudú mať problém dorozumieť.

Milí obyvatelia

Američania sú naozaj milí ľudia. Radi vedú rozhovory a prihovoria sa aj v parku, v obchode, na nákupe či napríklad pri oddychu na pláži. A preto ak sa stratíte v meste, alebo Vás bude len niečo zaujímať, neváhajte sa ich opýtať.

Chutné jedlo

Americké jedlo nepatrí medzi najzdravšie na svete, ale je chutné. A okrem toho raz za čas si každý môže dať hamburger, hranolky, alebo chutné palacinky s javorovým sirupom. Samozrejme aj zástanci zdravotného životného štýlu si prídu na svoje, nájdu tu množstvo zdravých potravín v obchodoch či v reštauráciách. My Vám určite odporúčame vyskúšať sladké zemiaky, arašidové maslo a zmrzlinu, ktorú keď ochutnáte nebudete môcť od seba odtrhnúť.

Cestovanie do USA aj v USA je jednoduché

Cestovanie do USA je jednoduché. V prípade cestovania za poznaním Vám stačí zabezpečiť cestovné povolenie ESTA viza vyplnením online formuláru, kúpiť letenky a zabezpečiť ubytovanie. Už sa len zbaliť a môžete vyraziť. V USA sa taktiež nestratíte. Na väčšie vzdialenosti a hlavne na obľúbené roadtripy Vám odporúčame si zapožičať auto. Ak chcete prechádzať z východného na západné pobrežia, môžete využiť množstvo vnútroštátnych letov. Okrem toho sú k dispozícii aj diaľkové autobusy a svoje čaro má aj cestovanie vlakom.

V mestách si už obyvatelia nevedia predstaviť život bez metra, ktoré je skvelou možnosťou presunu z jednej časti mesta do druhého aj pre turistov. Metro je akýmsi vodítkom, aj keď mesto nepoznáte, vďaka metru sa nestratíte. Je rýchle, lacné a Vám ostáva čas na spoznávanie skutočného amerického života.

Množstvo spôsobov ubytovaní

Je na Vás ako a kde si budete hľadať bývanie v USA. Závisí to od toho aký máte na ubytovanie rozpočet a v akej časti Ameriky sa budete nachádzať. Samozrejme, že v New Yorku budú hotely omnoho drahšie ako penzióny vo vnútrozemí na vidieku. Skvelou alternatívou bývania je bývanie u domácich a to cez airbnb, ale o možnostiach ubytovania Vám povieme prezradíme viac v ďalšom článku.

Severná Amerika ma naozaj čo ukázať a má akýsi svoj okázalí šarm, tak iní, špecifickí, jednoducho tak americkí. Zabezpečte si cestovne povolenie esta usa, preleťte oceán a ochutnajte kus z americkej krásy!